178 Shares 1836 views

Irkuck Muzeum Regionalne: historia powstania

Irkuck jest jednym z najstarszych rosyjskich miast Syberii. Jego historia rozpoczęła się w 1661 roku z fundacji więzienia wystawił do zbierania daniny – Podatek od rdzennych ludów Północy. Na trzy i pół wieku swojego istnienia w mieście było wiele ciekawych imprez, a mieszkańcy tego miejsca chwalili nie tylko ich małą do domu, ale także całego kraju. Dowiedz się więcej na ich temat, można odwiedzić Muzeum Regionalne Irkuck (IOKM).


fundacja

Irkuck Regionalne Muzeum powstało w 1782 roku z inicjatywy wojewody F. pseudonimów. Chociaż Franz Nikołajewicz urodził się w Republice Czeskiej, który w tym czasie był pod panowaniem Habsburgów, z całego swego serca, której został wydany Rosji. Zakochuje się w Irkucku Kliczko zrobił wiele jego pomyślności. W szczególności, zebrał lokalnych kupców i obywateli szanowanych i zachęcani do oddawania otworzyć jeden z pierwszych w Syberii, lokalne muzea historii i „knigohranitelnitsy” (biblioteka).

Do lokalnych moneybags były obfite, pseudonimy przyczynił kilkuset złotych rubli. Wkrótce wymagana kwota została zebrana i stworzony przez założycieli komitetu. Obejmuje odpowiedni element Akademii Nauk Karamyshev i E. Laxman. Ostatnio przez lata podróżował po najbardziej chronioną zakątka Rosji i zgromadził ogromną kolekcję minerałów, jak również zielnik tematycznej. Ich większość naukowców dał do Muzeum Instytutu Górnictwa, a drugi przyniósł do Irkucka.

Historia IOKM do 1879

W 1851 roku otwarto oddział Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego, pod kontrolą którego został przekazany do muzeum w Irkucku. Fakt ten przyczynił się do jej rozwoju i transformacji w jedną z wiodących instytucji akademickich na Syberii. Ponadto, działalność muzeum były zaangażowane wygnany z Polski za udział w Powstaniu Warszawskim, naukowcy B. Dybowskiego i W. Godlewski, którzy są aktywnie zaangażowani w badania Bajkału i jego mieszkańców, a także N. Witkowski, J. i A. Cherskii Chelanovsky.

19th century dla Irkuck muzeum regionalnego została również oznaczone przez organizację różnych wypraw. Miały one na celu badanie centralnych regionów imperium rosyjskiego i Wschodniej. Ich członkowie zostały przywiezione z podróży wiele starożytnych artefaktów, minerały, tradycyjne stroje i artefaktów z rdzennych narodów Syberii i Uralu.

ogień

W 1879 roku Muzeum Okręgowe w Irkucku został poważnie uszkodzony przez pożar, który zniszczył dużą część miasta. Stracił pierwszy budynek, położony na terenie Tichwin, jak również utracone 22.000 i 10.000 unikalnych egzemplarzy książek z depozycie książki, która jest największym na wschód od Uralu.

Jednak mieszkańcy Irkucka ma pomysł na miasto bez muzeum, więc jest on bardzo szybko zebrano sumę niezbędną do budowy nowego budynku z kamienia. Ponadto, w żadnym biblioteki czasu został przywrócony i podarowany cennych eksponatów, które miały zastąpić artefakty, które zostały utracone w pożarze.

odrodzenie

W 1883 roku, uroczyste otwarcie nowego budynku muzeum, a wszystkie późniejsze dekady swojego zespołu, jak również postępująca społeczność Irkucka próbował nadrobić zbiorów Muzeum Regionalnego. W tym celu zorganizowano liczne wyprawy. Działalność ta nie była tak skuteczna, że bardzo szybko, dla tych, którzy przyszli do Irkucka, Muzeum Regionalne Irkuck stał się przedmiotem musi odwiedzić. Co więcej, jego kolekcja wielokrotnie wykazano w ostatnich kilku latach 20. wieku na najbardziej prestiżowych wystawach, w tym w Paryżu i Nowogrodzie.

Historia muzeum w 20. wieku

Po ustanowieniu władzy radzieckiej na Syberii, Muzeum Regionalne Irkuck (historia powstania przedstawiony powyżej) został znacjonalizowany i zaczął się nowy etap rozwoju. W 1936 roku Irkuck Regionalne Muzeum Sztuki powstała na jej podstawie.

W 50-70-tych 20 wieku, ZSRR wziął polityki na rozwój wschodnich regionów kraju. W tym okresie IOKM stać się miejscem, w którym napisał kronikę z wielkich budynkach sowieckich, a zebrane dokumenty, zdjęcia i inne artefakty związane z budowniczych BAM, stacji wodnej Irkucku i tak dalej. Dziś są one pozwalają zorientować heroicznej pracy starszego pokolenia Rosjan, którzy nie szczędził sił dla rozwoju Syberia i Daleki wschód, a także do zapewnienia potęgi gospodarczej i militarnej ZSRR.

Muzeum dziś

W tej chwili, wystawa muzeum składa się z 8 części. W tym: wydziały historii, przyrody, funkcjonowania i rozwoju mediów oraz funduszu książki. Ponadto ważną rolę w życiu kulturalnym miasta playing muzeum studio Irkuck muzeum regionalnego i na 3 lipca, 21 akty wystawa „Okno do Azji”.

Chlubą muzeum jest cennym zbiorem zabytków archeologicznych, w tym naczynia Jade Stone Age i unikalnych przedmiotów należących do buddyjskich i kultów szamańskich.

W IOKM regularnie organizuje różnych działań kulturalnych i edukacyjnych, w tym dla dzieci. Podczas tych wycieczek i wykłady młodych ludzi z Irkucka zapoznanie z historią rodzinnego miasta i poszerzyć swoje horyzonty.

Hotele w pobliżu muzeum regionalnego w Irkucku

Wielu z tych, którzy przyjeżdżają do stolicy Syberii Wschodniej, mają tendencję do osiedlania się w centrum miasta, gdzie IOKM. Niedaleko muzeum znajduje się kilka hoteli. Wśród nich:

  • "Courtyard by Marriott";
  • "Star";
  • "Victoria";
  • "Irkut";
  • hotel biznesowy „Delta” i tak dalej.

Mogą one pozostawać w różnych kategoriach o różnej cenie i poziomu świadczonych usług.

godziny i kontakty otwierając

Muzeum jest otwarte we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałków. Godziny otwarcia od 10:00 do 18:00. Muzeum Adres: Karla Marksa Street, 11. Telefon do pytania można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej. Bilety do muzeum są od 50 do 200 rubli. W IOKM mogą korzystać z wielu dodatkowych usług. Wśród nich:

  • Temat lub zwiedzanie z Irkucka. Czas trwania 1 godz. To kosztuje 2500 rubli.
  • Zwiedzanie miasta w języku obcym. Czas trwania 1 godz. Koszt 2500 rubli.

Teraz, gdy wiesz, podstawowe informacje o Muzeum Regionalne w Irkucku, które warto odwiedzić, aby dowiedzieć się więcej o tym miasto o długiej tradycji kulturowych i ludzi mieszkających w Syberii Wschodniej.