187 Shares 4170 views

aparat kippa: proste urządzenie do akwarium

Urządzenie Kipp jest urządzenie, które umożliwia odbiór gazów. Jest on powszechnie stosowany w wielu badaniach laboratoryjnych, oraz laboratoriów, chemicy wolą używać butli jako źródło gazu. Jest to bardziej wygodne i bezpieczne, a w przypadku niewłaściwego używania urządzenia Kipp przy wytwarzaniu wodoru i gazu palnego prawdopodobieństwo eksplozji.

Jak to działa?

aparat kippa działa na prostym schemacie, na przykład, jeśli chcesz uzyskać wodór. Na dnie średniej wielkości zbiornika umieszcza się siatkę z granulek cynku. Mieszaninę reakcyjną wylano na kwas chlorowodorowy lub kwas siarkowy. Jeżeli zawór na rurze, gazach wylotowych jest zamknięty, kwas będzie w górnym leju samowyładowczym a dolnym zbiorniku. Po otwarciu kranu kwas zaczyna płynąć z lejka i wypełnia dolną część drugiego zbiornika. Reakcję z cynku odbywa się wydzielanie wodoru. To doświadczenie jest często wykonywane w klasie chemii. Po zakończeniu eksperymentu kran jest zamknięta, odpowiednio wodór nie jest już wydostać się z urządzenia.

Co składa się z?

Nowoczesne maszyny Kipp – dwie równe objętości zbiornika z rury z tworzywa sztucznego, która łączy się z szyjką butelki. IT obu stronach szczelnie zamkniętym kołpaki z plastiku, co zapewnia szczelność. W górnej części rury jest wyposażony w klejonego montażu, przez które mogą być odprowadzane dwutlenek węgla. Jeszcze mniejsza rura ma zamocowany na butelki, a szczelność uzyskuje się ze względu na fakt, iż użycie specjalnego pierścienia z gumy lub silikonu. Pod korek zrobił wycięcie gdzie kredy lub wapienia jest załadowany. Do kwasu i te substancje również interakcje rur perforowanych otwory dostarczające wolne materiały kontaktowe. Innym rury przechodzącej przez obydwie rurki, jest potrzebna w celu zneutralizowania kwasu par w gazach wydechowych.

Jak uzyskać dwutlenku węgla?

Bardzo często stosuje się aparaturę Kipp dostarczanie CO2. jak również dwutlenek węgla. W tym celu, wystarczy kreda i kwas octowy. Mel ma być formą sztuki, nie pył. Urządzenie musi być wypełniona ze słabym roztworem kwasu octowego, jest załadowana do rurki z góry kreda, po którym sama rura jest wprowadzana do wnętrza butelki. Ponieważ CO2 jest zwolniony zostaje usunięty przez tuleję, po czym przechodzi przez roztwór sody i doprowadza się do zbiornika. W rurce wylotowej może być umieszczony zawór zwrotny. Oznacza to, że urządzenie Kipp jest zdolny do ciągłego utrzymania stałego ciśnienia gazu, który zależy między innymi od głębokości zanurzenia w zbiorniku opryskiwacza.

Gdzie można znaleźć?

Wielu rzemieślników wolą zmontować urządzenie z rąk, tym bardziej, że to nie jest tak trudne jak się wydaje. W tym samym czasie, specjalnego urządzenia Kipp sprzedawane w sklepach do akwarium, z których wytwarza się dwutlenek węgla i utrzymuje się na poziomie ciśnienia automatycznie. Bardzo prosty model urządzenia obejmuje dwie rury z dyszami, manometr, igły jednokierunkowym i rurą akrylowy.

Szybkość przepływu w reakcji chemicznej będzie zależeć od tego, jak dużo wapnia jest zawarte w kredy lub wapienia, jego gęstości i porowatości. W związku z tym wymagane, aby podnieść małe ilości wody, stężenie kwasu: gaz powinien być uwalniany w małej ilości, ale ubijanie lub piankowego nie powinny być. Jeśli reakcja jest powolna i odpowiednia ilość gazu nie jest produkowana, to jest konieczne, aby odbudowa urządzenia i stosowanie większej ilości butelki. Ale stężenie kwasu nie jest konieczne, aby zwiększyć, gdyż może więc zbyt szybko zneutralizowane.

Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie jest tanie, jako reagenty w postaci kredy i kwas są bardzo tanie. Tak, a urządzenie jest bardzo proste. Jedyny problem może wystąpić przy montażu – konieczne jest przeprowadzenie starannie i dokładnie, aby osiągnąć niezawodność i szczelność połączenia.