133 Shares 5330 views

Jak wybrać krzesło do fortepianu? Kilka praktycznych porad

Aby wybrać odpowiednie krzesło do fortepianu jest niezwykle ważne. Ponieważ wpływa nie tylko zakres, w którym muzyk będzie czuć się komfortowo w klasie, ale także w celu skorygowania postawy. Należy zwrócić szczególną uwagę na dobór krzesła lub taborety dla dziecka.


Obecnie w sklepach można zobaczyć wiele opcji dla każdego smaku. Co może być krzesło na fortepianie?

 • Specialized regulowany ława.
 • Specjalne okrągłe krzesło z mechanizmem, który umożliwia jego obrót.
 • Prostokątny stołek na czterech nogach.
 • Krzesło składane na fortepian.
 • Ekskluzywne drewniane krzesło.
 • Stołek z mechanizmem regulacji wysokości i osobnej komorze, która może pomieścić do wiadomości.
 • Stołek lub ławka na dwóch prostokątnych nogi, co pozwala na regulację wysokości siedziska.
 • Stolce i więcej.

Oczywiście, jeśli podnieść krzesło na fortepian, który będzie siedzieć dziecko, lepiej jest zatrzymać się na modelu, który można regulować na wysokość. Po tym wszystkim, dziecko będzie rosnąć, tak zbyt wysokie krzesło z czasem będzie to po prostu niewygodne do siedzenia. Jeżeli zakłada się, że narzędzie będzie używać tylko muzyków dla dorosłych, lepiej, aby uzyskać ogromny banquette wykonaną z drewna lub skóry – wyglądają bardzo solidnie, a ponadto charakteryzują się one ich wytrzymałość i trwałość.

Jak dla modeli składanych, są bardziej odpowiednie dla tych, którzy, na przykład, jest zaangażowany w jakiejś grupy i jest częstym prelegentem na różnych miejscach, a narzędzie (najczęściej jest to elektroniczny fortepian) i wszystkie inne akcesoria do noszenia z nimi.

Klasyczna wersja, które można zobaczyć w niemal wszystkich szkołach muzycznych – krzesło dla piano obraca. Dla początkujących, jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ modele te dają większą swobodę ruchów.

Niezależnie od tego, co wybrać w końcu, upewnij się, zanim kupisz, jeśli prawidłowo siedzieć na swoim nowym fotelu, a jeśli nie czujesz dyskomfort podczas. Istnieje kilka kryteriów, które pomogą Ci upewnić się, że nie są złe z zakupu:

 • kiedy można usiąść na skraju krzesła, plecy pozostaje w pozycji pionowej, ręce są umieszczone tuż nad klawiszami instrument i łokcie lekko ugięte pozycja;
 • jego stopy są mocno na specjalnym stojaku albo na podłodze, obok pedałów fortepianu;
 • niezależnie od wzrostu muzyk, nogi powinny być pod kątem prostym, a krzesło w żadnym wypadku nie powinno chwiać.

Ważne jest, aby nie tylko wybrać odpowiedni model, ale także niezawodny producent. Niestety, dzisiejszy rynek jest zalany towarów tanie, ale niskiej jakości, a meble nie jest wyjątkiem. Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, w jakim stopniu bezpiecznie zamocować wszystkie elementy, czy to możliwe, aby zdemontować fotel, w razie potrzeby, czy mechanizm działa dobrze do regulacji wysokości (szczególnie ważne w ostatnim momencie, jeśli kupisz krzesło spirali na fortepian). Zapraszam do wypróbowania meble: ocenić, jak wygodne do siedzenia w różnych pozycjach, okazuje się, że w tym samym czasie utrzymanie prawidłowej postawy, nie wahaj się, czy swoimi ruchami. Jeśli wszystko jest w porządku, sprawa pozostaje niewielka – kupować wybrane krzesło i cieszyć się grą na swoim ulubionym instrumencie w komfortowych warunkach!