411 Shares 4256 views

Protestancki Kościół w Moskwie. Historia i teraźniejszość

W Moskwie, podobnie jak w całej Rosji, zamieszkany przez ludzi wielu wyznań. Są wśród obywateli i protestantów. Nie są one zbyt dużo, w porównaniu z prawosławnymi, ale jednak są. Dla ich kultu mają świątynie, z których niektóre zostały zbudowane przez długi czas i mają solidną historię. Obecnie Kościół protestancki w Moskwie prowadzi masową pracy wśród członków i aktywnie rozwija.


historia

W stolicy, protestujący zaczęli pojawiać się już w połowie 16 wieku. Prawie wszyscy byli Europejczycy, którzy zostali zaproszeni do serwisu. Wielu z nich było wojskowe, lekarze, rzemieślnicy, kupcy. Stopniowo stawał się coraz bardziej, aż w końcu po raz pierwszy kościół ewangelicki, który został poświęcony w imię Arhangela Mihaila został zbudowany. Stało się to pod koniec 16 wieku, został wykonany z drewna, i był w małej niemieckiej wiosce. Od tego momentu, Kościół protestancki w Moskwie pochodzą.

Z biegiem czasu, a wśród nich nastąpił rozłam spowodowany kłótni. Z powodu tego drugiego kościoła dla nowej wspólnoty został zbudowany w połowie 17 wieku. Jest położony na Pokrovka w Moskwie. Ale ona, podobnie jak ich starym kościele, nie trwała długo. Po kilku latach ze względu na liczne skargi prawosławnych księży protestanckich kościołów w Moskwie rozebrano.

Dekret został przekazany zgodnie z którym wszyscy cudzoziemcy, którzy nie przyjęli prawosławie, zdecydowano się przesiedlić w Yauzskaya przedmieściach. Kilka lat po członków protestanckich społeczności postanowił odbudować kościół św Michała. Dwa lata później został zbudowany. Tym razem nie była z drewna i kamienia. Kilka lat później przez Piotra sam Wielki był również nowy kościół ewangelicki pochodzi od apostołów Piotra i Pawła. W jego obecności, a to był błogosławiony. Ta świątynia istnieje ponad sto lat i został spalony w pożarze w stolicy w 1812 roku.

Lata mijały, liczba cudzoziemców, którzy praktykują tę gałąź chrześcijaństwa rosła i otworzył nowy kościół protestancki w Moskwie. Dopiero po rewolucji październikowej, w którym władza w kraju przyszedł do bolszewików. Wszystkie kościoły, w tym protestanckich były zamknięte, a wielu duchownych wygnany lub zabity. Spadek religijny trwał aż do upadku ZSRR.

odrodzenie

We współczesnej Rosji, Moskwa społeczność protestancka stale rośnie. Zostały one odrestaurowane i są otwarte stare kościoły, świątynie budowane nowe. Regularnie odbywają się cześć, świętować wszystkie święta religijne. wielu parafian iść do kościoła protestanckiego w Moskwie. Są aktywnie zaangażowane w wiele działań prowadzonych przez duchownych.

W Moskwie, istnieje kilka kościołów protestanckich, zarówno nowo budowane i dość stare. Najbardziej znany jest Kościół anglikański Andrzejki luterańskiego Trójcy Świętych Piotra i Pawła ewangelicznych chrześcijan baptystów. Oczywiście, pełna lista budynków religijnych jest znacznie bardziej trwały. Ale kościoły protestanckie w Moskwie są najbardziej znanym.

Anglikański Kościół św Andrzeja

Ta duchowa budowla jest jedynym w stolicy Rosji. Ten kościół jest międzynarodową, a także usługi, które są prowadzone tylko w języku angielskim, w którym uczestniczyli przedstawiciele 40 różnych gałęzi chrześcijaństwa.

Jest centrum Moskwy dyachestva, która obejmuje również duchową budowę we Władywostoku, Petersburg. Pokój kościół jest centrum edukacji, duża biblioteka, Anonimowi Alkoholicy, i niedzielę kościół.

Lutheran Church of the Holy Trinity

Kościół ten znajduje się na cmentarzu Wwiedienskiego i części parafii o tej samej nazwie. Początkowo budynek, w którym jest wykonywane funkcje prostego kaplicy został zbudowany na początku 20 wieku. Ale po to został rozszerzony, poprawiony i stał się kościołem. Następnie został zamknięty przez wiele lat, podobnie jak wiele innych budowli religijnych ZSRR. Dopiero pod koniec 20. wieku, zaczęła ponownie działać, to i inne kościoły protestanckie w Moskwie, adresy, które pozostały takie same.

Pomimo niewielkich rozmiarów oraz fakt, że znajduje się na cmentarzu, tam jest zawsze dużo parafian. Szczególnie w czasie wakacji. Bali działa na jej upiększanie, przyjazny i terenu wokół budynku.

Luterański Kościół Świętych Piotra i Pawła

Kiedy ludzie mówią o historycznych protestanckich kościołach Moskwie mieć na uwadze przede wszystkim Katedra Świętych Piotra i Pawła, który jest szefem regionalnego Luterańskiego Kościoła w europejskiej części Rosji. On jest jednym z dwóch oficjalnych świątyń w pracy w Moskwie. Ponadto, jest on również jednym z najstarszych parafii Kościoła w Rosji.

Jest również jedną z najpiękniejszych. dużo pracy i zainwestowało w wystroju wewnętrznego i zewnętrznego została przeprowadzona. A także uzyskała wszystkie niezbędne naczynia kościelne do nabożeństwa.

Kościół Ewangelicznych Chrześcijan Baptystów-

W małym Trekhsvyatitelsky Lane jest jedną z najstarszych instytucji religijnych baptystów. Kościół ten został zbudowany już w połowie 19 wieku. Początkowo budynek, w którym się znajduje, to był zwykły dom mieszkalny. Ale architekt Hermann von Nissena, został przebudowany na kościół.

Jak widać z powyższego, Kościół protestancki w Moskwie nowa instytucja duchowy, jest bardzo aktywny wśród parafianie są dość aktywnie rozwija, naprawiać i budować.