779 Shares 3471 views

To boli i puchnie ramię w gipsie: co robić?

Złamanie lub zwichnięcie ręki – duży kłopot. Nie tylko, że silny ból będą odczuwalne nie tylko w momencie urazu, ale również przez cały czas przed zastosowaniem tynku i jakiś czas później, więc również ruchliwość kończyn zostaną utracone przez dość długi czas.

Co to jest gips?

Sama, gips – naturalny naturalnych minerałów. Od czystej postaci nie może być stosowany, to jest w postaci drobnego proszku, który jest następnie pieczone całkowicie wyschnąć, gdyż pozostała wilgoć może przyczyniać się do tyłu utwardzania.

Jak nakładać gipsie?

Na rannych kończyny często nakładają gotowe opatrunki gipsowe, produkowane przemysłowo. Ale czasem trzeba zrobić je samodzielnie przed metodą pocierania proszku gipsowego w tradycyjnych opatrunków z gazy medyczne. Jest to proces bardzo pracochłonne, więc możliwe jest, aby spróbować uniknąć.

Stosowania gips przy użyciu opatrunków gipsowych. Po pierwsze, taki bandaż jest umieszczony w pojemniku z gorącą wodą, aż do całkowicie pokryty wodą. Gdy na powierzchni pęcherzyków powietrza zniknie, to znaczy, że bandaż może być usunięty. W tym przypadku trzeba trzymać go poziomo przy obu końcach, inaczej tynk spłynie w dół do wody.

Gotowy opatrunek jest stosowany do żądanego obszaru i stałe. Wkrótce roztwór krzepnie do państw kamienia i bezpiecznie unieruchamia zranionej kończyny. Nakładka może być wykonana jako bespodkladochnym i podłoże znaczy.

W pierwszym przypadku wacika tylko chronić miejsca, gdzie kości, w drugim – watowe podpaski pomiędzy elastycznym (na dole) i konwencjonalne (na górze) z bandażem przyklejonym obejmuje całą powierzchnię. Jest to preferowana opcja, ponieważ jest ona łatwiejsza do wykonania skóry suchej i uniknąć pojawienia się odleżyn.

Ponadto, często używane szyny – bandaże z kilku warstw wilgotnych opatrunków gipsowych. Szyny mogą być zamontowane w zwykły bandażem toczenia się ruchem okrężnym. Konieczne jest, aby stale monitorować, jak tynk nakłada się opatrunek całkowicie wykonaj konturów kończyny, jak również nie tworzą fałdy. W przeciwnym razie będzie to bardzo szybko zmienić opatrunek na nowy ze względu na podrażnienie i ból ekspresji.

Jaki jest termin stosowany tynk?

Powstaje pytanie, jak wiele z nich tynk ze złamaną ręką? Czas noszenia gipsu zależy od ciężkości urazu, ale w średnim okresie intergrowth – od 3 do 10 tygodni. Najszybszy sposób rozstać się z palców tynku już po prostu trzeba go nosić na przedramieniu. W przypadku poważnego złamania fragmentacji typu lekarz może pozostawić plaster na okres 3-4 miesięcy.

Usuwanie tynku może również zostać opóźniona, jeśli pacjent ma problemy z odbudowy uszkodzonych tkanek i kości. Najczęściej tak się dzieje ze względu na fakt, że ręce najtrudniej całkowicie zapewnić warunki do odpoczynku (na przykład, jeśli umieścisz w gipsie na palec), podczas gdy jest to wymagane przez wszystkich złamań. Być może ciało brakuje niezbędnych substancji do przyspieszenia gojenia, następnie dodatkowo przepisanych leków, witamin i minerałów, które przyczyniają się do tego.

Chociaż bandażem gipsowym, kończyna nie może się poruszać, ale często okazuje się spontanicznie, bo to jest niemożliwe do kontrolowania odruchu ruchów przez długi czas. Po usunięciu gipsu, pacjent spodziewa się długiego okresu rehabilitacji, trwa średnio około sześciu miesięcy. Jak usunąć tynk, jak również inne informacje dotyczące tej kwestii zawarte poniżej.

Komplikacje podczas noszenia gipsu

Dla szybkiego koalescencji uszkodzonych kończyn z użyciem bandaży gipsowych. Po nałożeniu tynku często prowadzi do przykrych chwil, które muszą być starannie monitorowane i nie działają, aby zapobiec rozwojowi poważniejszych problemów.

1. obrzęk. Sama obrzęk w złamaniach – jest to wspólna sprawa, a raz jest to, oczywiście, nie zejdzie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że nadal ściska gips kończynę, naprawić. Jeśli bandaż jest ustawiony prawidłowo, a następnie w ciągu kilku dni, maksimum – dwa tygodnie, obrzęk ustąpi i ból – spadać.

natychmiast odwiedzić lekarza jest konieczna, jeżeli:

 • Uszkodzona ręka w gipsie staje się zimna;
 • Palce się sinicą blady lub czerwony odcień;
 • obolałe ramię w gipsie, ból staje się ciężkie lub pogorszenie;
 • pojawia kończyn drętwienie, zmniejszenie czułości;

Takie objawy charakterystyczne statków peredavlennyh i nerwów, że występuje z powodu silnego obrzęku tkanki. Słabe krążenie prowadzi do tragicznych konsekwencji do martwicy i amputacji. W związku z tym, usunąć tynk jest pilnie potrzebne. można wezwać karetkę lub awaryjne wizytę w pomieszczeniu. sygnał niepokojący jest także objawem, jeśli gipsowej zdrętwiałe ręce.

Anty-obrzęk

Obrzęk ustąpi szybko, stosowane jako leki, a także tradycyjnej medycyny:

 • Maść heparyna i żel „Troxevasin”;
 • niesteroidowe leki przeciwzapalne, najczęściej oparte na ibuprofen. Jeżeli pęcznieje ramię w gipsie, dobry efekt podano leki, takie jak „Nimesil”, „Nise”, „Moment”, „Ibuklin” i ibuprofen się. Zastosuj te narzędzia mogą nawet kobiety w ciąży i karmiące, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności;
 • kompresuje oparciu szałwia, nagietek, jałowiec, złoty wąsy, chaber;
 • Kąpiel z ekstraktem sosnowego jodowanej soli lub wody morskiej;
 • ekstrakty z aloesu, nagietka, rumianku i innych ziół, pomaga zmniejszyć stan zapalny. Spożywana. Najważniejsze – nie należy przyjmować z lekami;
 • niebieski gliny dobrze znane jako środki skutecznego złagodzenia obrzęku;
 • ekstrakty z aloesu, nagietka, rumianku i innych ziół, pomaga zmniejszyć stan zapalny. Spożywana. Najważniejsze – nie należy przyjmować leków.

Masaż, gimnastyka medyczne i fizjoterapia może również pomóc jak najszybciej, aby zmniejszyć obrzęk. Może to być elektroforezy przeciwbólowymi rozwiązań, elektryczną stymulacją, światło ultrafioletowe, różnych zastosowań, w tym mule.

Wraz ze spadkiem odlewane obrzęk mają tendencję do zmiany w celu zapobieżenia nadmiernej swobody kończyn.

2. Odleżyny. Jest to również miejsce, słabe krążenie, najczęściej występuje w których tynk jest zbyt mocno do skóry bez podkładki, występów kostnych. Odleżyny może powodować miękiszu gipsu fałdy lub grudki bandaż i bawełniane są stosowane jako wypełnienia. Po pewnym czasie zaczyna jątrzyć rany przez płynący brązowe plamy na gips, z których nieprzyjemny zapach. W tym przypadku, miejsce ropienie przemyto antyseptyczne chlorheksydynę przykład, gojenie maści lecznicze przetworzonej, takiej jak maść, levomekol Wiśniewski, bandaże i sterylnym opatrunkiem. Leczenie odbywa się w regularnych odstępach czasu, dopóki nie zostaną wyleczone.

3. zdarte, pęcherze, zapalenie skóry i wyprysk są również możliwe, gdy ramię jest w gipsie przez długi czas. Znajduje się albo w wyniku reakcji alergicznych lub ze względu na przemieszczenie i Bandaże tarcia skóry. Leczenie jest podobna do tej, która jest używana do pozbycia się odleżyn, tylko dodatkowo stosowane leki antyalergiczne, zarówno zewnętrznie jak i wewnątrz. Przypisać je do lekarza powinno być oparte na komplikacji wzoru. Liczba takich leków jest ogromny, więc nie należy samoleczenia. W najlepszym wypadku, to po prostu nie pomaga.

4. Bardzo często jest plaster cast silne swędzenie. Co zrobić, jeśli podrapał rękę pod obsadą? Wiele osób w takich przypadkach staramy się trzymać igłę pod bandażem, ołówek, drutów i podobnych przedmiotów. Lekarze ostrzegają, że robi to tylko w bardzo skrajnych przypadkach, gdy niemożliwe jest już tego znieść.

Po pierwsze, można uszkodzić skórę, dlatego że idzie. Po drugie, wykładziny, określony pod tynk, oddala się od takich działań, i pokazuje grudek i fałdów, co prowadzi do problemów opisanych powyżej.

Swędzenie na skórze pod poty odlewanych, komórki obumierają, nie łuszczy się. Na tej podstawie, zaleca się, o ile to możliwe, aby utrzymać fizyczny odpoczynek, unikać ekspozycji na słońce w gorących środowiskach.

Można spróbować wypełnić talk bandaża lub proszku dla niemowląt. Po wilgoć nie ma, swędzenie staje się łatwiejsze. Jednak potem usunąć proszek trudno będzie musiał czekać aż do następnej zmiany gipsu. Dobre wyniki daje strumień zimnego powietrza z suszarki jednoczesnego chłodzenia i osuszania powierzchni swędzenia.

Dobrze pomóc leki przeciwhistaminowe, które są wykorzystywane przed ukąszeniami owadów. Pożądane jest, aby pić w nocy, jak wiele mają wyraźne działanie uspokajające, a nocą, jak wiemy, wszystkie nieprzyjemne odczucia są wzmocnione, czyli przenieść ich jest jeszcze trudniejsze.

Wady tradycyjnego gipsu

Tynk ze złamaną ręką promuje szybkiego gojenia oraz kończyny.

Najczęstszym naturalny gips doskonale oddaje i łatwa do zastosowania, ale ma swoje wady:

 • jest to kłopotliwe i niewygodne;
 • poważnie ogranicza ruchliwość i elastyczność;
 • szybko brudna, tak że ręka jest w gipsie wygląda bardzo nieestetyczne;
 • muszą być chronione przed wilgocią, ponieważ jest to bardzo niewygodne do mycia, zwłaszcza gdy gipsowe rąk;
 • ubrania dość trudno znaleźć, ponieważ kończyna staje się znacznie grubsze z powodu stosowania plastra;
 • dokonać kontroli rentgenowskiej w celu uzdrowienia, konieczne jest, aby usunąć bandaż, a następnie zastosować nowy, jak promienie nie przechodzą przez nią.

rodzaje tynków

Aby wymienić go teraz nadchodzi nowe odmiany materiałów:

 1. Skotchkast – unieruchomione bandaż polimeru o wysokiej sztywności. Jest bardzo lekki, ale doskonale oddaje złamania, oddychający, a więc pozwala skórze oddychać. Ponadto, materiał jest wodoodporny i szybko wysycha. Jednak jest jeszcze mokra jest niepożądana, ponieważ zazwyczaj jest zamknięty przez klocki bawełnianej gazy, że złe schnie, może być źródłem podrażnienia i zapachu.
 2. Tsellakast (softkast) – włókno szklane impregnowane bandaże szybkie utwardzanie żywicy poliuretanowej. Ma te same wady i zalety jak skotchkast, pozwala również zrobić prześwietlenia, bez wyjmowania bandaż i nie martw się po raz kolejny uraz. Należy do urządzenia unieruchamiającego półsztywnego, który zapobiega częściowy zanik mięśni. Ale taka Złamania złożone gips nie narzucać go ze względu na jego częściowe mobilności.
 3. HM cast podobne do grubych pończoch, wysycha doskonale przylega do skóry i następujący kształt kończyny. Łatwy w użyciu i nosić, często używane do przechowywania ręce. Pod nim też specjalną wyściółką, ale ze względu na dużą blokady komórki i okładziny jest wykonana z szybkoschnącego materiałów syntetycznych, łatwiej wziąć prysznic.
 4. Turbokast – termoplastyczny ortezy. Najbardziej optymalny rodzaj urządzeń do leczenia uszkodzonych kończyn.

Plusy i minusy turbokasta

Jeżeli istnieje możliwość wyboru, wówczas lekarze zalecają go nałożyć plastikową obsady. On pojawił się niedawno, ale to było tak wygodny i łatwy w użyciu, że szybko zaczął być używany na całym świecie. Stosowane tynku z tworzywa sztucznego pod ręką, ceny, jak również ich właściwości są opisane w szczegółach poniżej.

 1. Turbokast – stały materiał, który nie będzie oderwać małe kawałki, podrażnienia skóry pod bandażem. Pod nie wymaga konserwacji, a więc możliwy wygląd polerowane.
 2. Ten tynk jest bardzo proste, co jest istotne dla zachowania aktywnego stylu życia, zwłaszcza dla dzieci.
 3. Ponieważ plastik bezpiecznie wytrzymać wodę i nie ma wyściółkę, pranie nie jest już problemem, który zawsze jest podczas noszenia tradycyjnego tynku. Poza tym, on turbokast bardzo długo utrzymuje czysty i reprezentacyjny.
 4. Oddychalność – bardzo ważnym czynnikiem. Im więcej powietrza, tym szybciej proces akrecji, skóra pod bandaż nie zmoknąć, nie pojawiają pieluszkowe i podrażnienie.
 5. W celu wprowadzenia takiego plastra jest wystarczający do ogrzewania tylko do 40 0 ° C, i staje się plastyczny, dostosowanie parametrów pacjenta. Po podgrzaniu zwraca jego oryginalny kształt, więc turbokast środkiem jest wielokrotnego użytku.
 6. Rehabilitacja po usunięciu jest o wiele szybciej, a ryzyko powikłań i pojawienie się alergii jest zminimalizowane.

Jednak nie jest to mały minus:

 1. Ile jest umieścić plastikową obsady na ręku? Jego cena zaczyna się od około 500 rubli, i to tylko sam materiał, z tym samym jednym kawałku może nie wystarczyć. Podczas procesu mieszania będzie musiał zapłacić średnio 7-9 tysięcy rubli.
 2. Ponieważ procedura jest wciąż stosunkowo nowe, to wciąż daleko opanowane wszystkie kliniki, nawet zapłacił, więc znalezienie specjalisty, być może, nie od razu.
 3. Aby usunąć lub przyciąć materiał w domu nie będzie działać, ponieważ nadaje się do właśnie specjalny Pilke, który korzysta z personelu medycznego do cięcia odlew z tworzywa sztucznego.

rehabilitacja

Kiedy i jak usunąć tynk, jak również wszelkie zalecenia muszą być przestrzegane po tym przeczytać poniżej. Po zdjęciu gipsu zajmie trochę czasu, aby odzyskać. Wiele rąk drętwienie występuje w tym okresie, który został otynkowany. Najczęściej jest to zjawisko przejściowe, które odbędzie się w ciągu tygodnia, jeśli angażują się w terapii ćwiczeń, terapii manualnej i zastosowane do opracowania kończynę.

Trzeba jeść właściwie, zwracając szczególną uwagę na odpowiednie spożycie witamin z grupy B, zwłaszcza B12, inne nazwisko – cyjanokobalamina lub kobalamina. To przyczynia się do szybkiej regeneracji tkanek, narządów i nerwów, utrzymując je w pełnym stanie.

Witaminy w żywności

Bogate w tę witaminę następujących produktów:

 • wątroba, wołowina, kurczak i wieprzowina;
 • Wołowina nerki;
 • owoce morza;
 • rodzaje tłuszczowe z ryb morskich i oceanicznych;
 • jagnię;
 • jaj;
 • pierś z indyka;
 • mleko, produkty mleczne i sery. Zawierają one również wapń, potrzebny dla mocnych kości;
 • soja;
 • szpinak;
 • szczypiorek;
 • wodorosty;
 • Kiełki pszenicy.

Zauważ, że zawartość witaminy B12 w produktach roślinnych jest bardzo mała, więc jest to możliwe do zaakceptowania dodatki, takie jak, na przykład, drożdże piwne.

Jeśli drętwienie nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem do uszkodzenia nerwów lub naczyń krwionośnych. Czas przepisane leczenie zwykle daje dobre rezultaty, ale dyskomfort może pozostać na zawsze, szczególnie wyraźnie przejawia się pod wpływem stresu, chorób i nagłych zmian pogodowych.