274 Shares 9126 views

Jak zachować borówki na zimę. Wskazówki i sztuczki

Z pewnością wszystko, co słyszał o korzyściach płynących z jagodami. Te małe jagody są w stanie poprawić system odpornościowy, poprawia wzrok, a tylko rozweselić osoby. Chociaż nie jest to sezon letni, ludzie dają trochę myśli do podejścia zimy, ale jesień jest już zaczynasz się zastanawiać, jak zachować świeże jagody. Istnieje kilka sposobów na przechowywanie owoców, powinien rozważyć każdy z nich.

jedną z metod

Trzeba będzie cukier i świeże jagody w stosunku dwa do jednego, a także regularnie blenderze.

Jak zachować jagody w zimie przy pomocy cukru? Bardzo proste. Jagody umyć dokładnie pod bieżącą wodą, ale należy być ostrożnym. Tak aby nie uszkodzić ich skórę, umieścić upraw w durszlak. Następnie dać dobrą jagodowe wyschnięcia na ręczniku lub innej suchej powierzchni. Umieść owoce w blenderze lub maszynce do mielenia mięsa i dodać cukier. Bić na pięć minut. Gotowe!

Teraz masę, może być umieszczona w słoiku, pokrywą i przechowywać w lodówce lub innym chłodnym miejscu. W tym przypadku, cukier służy jako środek konserwujący, dlatego wszystkie użyteczne właściwości i witaminy jagody.

Sposób drugi

Wielu zastanawia się, jak zachować witaminy w jagody do maksimum. Aby składniki odżywcze zostaną usunięte z jagód, trzeba zapisać swoją strukturę.

W tym przypadku, zbiory powinny zostać zamrożone. Wypłukać jagody i starannie zmontować go. Wyrzuć wszystkie liście i gałązki, musisz zatrzymać cały piękny jagody. Umieść je na ręczniku i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Potem trzeba umieścić jagody na płaskiej powierzchni. Może to być zwykła potrawa z płaskim dnem.

Umieścić pojemnik z jagodami w zamrażarce przez trzy godziny. Zwykle w tym czasie żniw zamrozić, ale jeśli są wątpliwości, można zwiększyć czas. Konieczne jest, że jagody całkowicie zamrożone. Jak zachować borówki na zimę? Następnie, wlać uzyskany masy w opakowaniu, które jest zamrożony. Zbiór zapakowanych jest w ten sposób, może być przechowywany przez długi czas i nie tracą swoje właściwości użytkowe.

Inną opcją

Innym sposobem, w jaki sposób utrzymać jagody w zimie, to suszenie jagody. W naszych czasach, w sklepach sprzętu domowego można kupić szereg maszyn i urządzeń do suszenia płodów rolnych. Ale jeśli nie ma takiego sprzętu, można użyć starej receptury babci.

Umieścić jeżyny na płaskiej, równej powierzchni, wstępnie przemywa się i suszy co jagody. Umieścić pojemnik ze zbiorów tak, aby złapać promienie słoneczne. Procedura ta jest najlepiej wykonać w okresie letnim, gdy słońce grzeje szczególnie silny.

Jeśli nie masz czasu, aby zaopatrzyć się w suszonych jagód w lecie, pomoże Ci regularne piekarnik. Zorganizować jagody na blasze i ustawić tryb suszenia. Ta funkcja jest obecna na niemal wszystkich nowoczesnych urządzeniach.

Po owoce suszone, jest konieczne, aby przemieścić je w szklanej butelce i przechowywano w temperaturze pokojowej. Mówi się, że złe Suszone jagody mogą zacząć się psuć i pleśń, dlatego trzeba go odpowiednio przygotować.

zalecenia

Pytanie, jak zachować jagody w zimie, jest dość prosta. To wszystko zależy od dalszego wykorzystania otrzymanych jagód. Może chcesz skorzystać z wszystkich metod i robić różne obrabianego, aby zawsze mieć na jagody ręcznie żądany typ.

Korzyści z jagodami jest niezaprzeczalna, jej owoce zawierają duże ilości witaminy C, która jest tak potrzebna człowiekowi w zimnych porach roku. Wykonaj proste zasady, a następnie będzie można cieszyć się przez cały rok korzystny jagody.