569 Shares 9779 views

Jak wyregulować luzy zaworowe na skuterze?

Wielu właścicieli skuterów z silników czterosuwowych wiedzieć, że luz zaworowy musi zostać skorygowana. Ale brak doświadczenia i ignorancja nie zwracają należytej uwagi do tej procedury. I nie bez powodu. Poprzez regulację zaworów na silniku, nie tylko poprawić stabilność jego pracy, ale także przedłużyć żywotność. Może się wydawać, że kilka milimetrów frakcje nie są znacznie wpływać na działanie skutera.

Jednak praktyka pokazuje, że są zbyt małe lub zbyt duże luki zawory przyspieszają zużycie silnika kilka razy, przyczyniając się do skrócenia czasu jego pracy w czasie. Pozwól nam odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje.

Uważane za normalne odstępy zawór do skuterów (pojemność silnika 50-100 cm3), około 0,05 mm. Ta wartość jest taka sama zarówno dla zaworu wydechowego i dolotowego. Jeśli jednak zostanie zwiększona, wówczas silnik uruchamia się pukanie. Słuchowo przy pracy silnika bezczynności takich słyszał jak tarahtenie maszyny do szycia.

Ale problem nie jest w tym. Zwiększone odstępy zawór termiczny przemieszczenia rozrządu. Dlatego też, dodanie prędkość silnika zmniejsza skutera Rod zwiększa zużycie paliwa i zużycie mechanizmu zaworu.

Kiedy luzy zaworowe więcej niż to konieczne, gdy silnik jest w jeszcze gorszym stanie. Po tym wszystkim, nie jest utrata kompresji z faktu, że luki, ogrzewanie, stają się jeszcze mniejsze, otwierając zawór. Przełom następuje gazu i utrata mocy. Może to być również zawór burn-through lub siodło.

Po tym wszystkim kłopoty skuter zatrzymuje dobre posunięcie. Stracił moc i poczerniały od sadzy świecami. W związku z tym, nie ma nic do zrobienia, jak wymienić zawory lub nawet całą głowę jako całości.

Lepiej raz na tysiąc kilometrów do regulacji luzów zaworowych na skuterze niż zakup nowych części. Aby to zrobić (na przykład alfa i delta), potrzebują takich narzędzi:

– zestaw kluczy;

– zbiór sond;

– szczypce.
Ale pamiętaj, że zawór sterujący, gdy silnik jest zimny (gdy temperatura jest poniżej zera, a następnie ogrzewa się go trochę). Proces pracy sprowadza się do następujących operacji:

– wykręcić świece.

– montaż tłoka w GMP (koniec suwu sprężania), uwalniając tych zaworów. Aby to sprawdzić, należy odkręcić korek na pokrywie obudowy i uruchamiania silnika, upewnij się, że znak „T” jest dokładnie w środku luku. Za pomocą klucza i odkręcić korek obracając śrubę jarzma, dokonaj regulacji. Ta operacja musi być wykonana starannie, tak aby nie uszkodzić śrubę, która często jest z tworzywa sztucznego. Zmierzyć szczelinę sondy, która przy grubości 0,04 mm powinna przechodzić swobodnie, a gdy nie są prolazili 0,06. Sonda 0,05 mm powinny wejść z trudem.

– Zaostrzenie świec zapłonowych oraz z powrotem na swoje miejsca.

To wszystko. Jak widać, nie ma tu żadnych szczególnych tajemnic. Teraz można rozpocząć i rozgrzać silnik. Kiedy właściwie ustawione, od razu zidentyfikować przez ucho, tak cicho, jak zaczął pracować na swój skuter i jak miło pójść.