836 Shares 4819 views

Peter Falk (Peter Falk): biografia i filmografia aktora (na zdjęciu)

„On może złamać Ci serce i rozśmieszyć” – zdefiniował dramatyczny wybór aktora znanego reżysera Uilyam Fridkin. Gwiazda światowego kina Piter Falk najbardziej znany rosyjskiej publiczności telewizyjnej serii o staranne i charyzmatycznego porucznika Columbo. Jednak aktor wystąpił w jego długie życie w sztuce jest więcej niż sto dziewięćdziesiąt projekty, ma porządną nagrody i miliony fanów.


Peter Falk. Biografia, poczynając

Urodził się 16 września 1927 roku w Ameryce, ale jego pradziadek wyemigrował tu z Rosji pod koniec 19 wieku. Ojciec przyszłego aktora był galanteryjny, matka – księgowy. Na scenie, kariera Piotra poważnie myślał, pomimo faktu, że udział w przedstawieniach dla dzieci w czasie szkolnego. Zainteresowania chłopcy wszechstronny: był zainteresowany nie tylko w sztuce, ale również w sporcie. Po studiach Piter Falk próbował przyłączyć się do sił zbrojnych USA, ale ze względu na sztuczne oko do niej nie została przyjęta.

Mieszka aż do etapu

Prawe oko aktor stracił w wieku trzech lat. Nauczyciel w przedszkolu zwrócił uwagę na fakt, że chłopiec jest dziwne, odwraca głowę, patrząc na coś, dziecko sprawdzone przez okulistę, a okazało się, że dziecko cierpi z powodu siatkówczaka – złośliwy nowotwór siatkówki. Oko usunięto i pokryte pierwszy czarny pas, a później „zbudowali” masy szklanej. Jeszcze później został zastąpiony przez plastik. Proteza nie przeszkodziło kierownictwo marynarki wziąć młody Falk gotować okrętu. Z tej okazji aktor kiedyś zażartował: Titanic „Nikt nie przeszkadza jesteś ślepy czy nie jedynym, który musi zobaczyć doskonale, że jest kapitanem, choć w przypadku”. «A on nie widział bardzo dobrze.»

Po odbyciu sześć lat w marynarce wojennej, Peter Falk powrócił do Nowego Jorku i rozpoczął studia na uniwersytecie studiować literaturę i politykę. W 1951 roku, po ukończeniu Instytutu Badań Społecznych, młody człowiek uzyskał stopień licencjata nauk politycznych. W 1953 roku uzyskał stopień magistra w dziedzinie administracji publicznej. Falk próbuje dostać pracę w CIA, ale braku, idąc do pracy w Biurze Budżetu Państwa jako analityk. Jednocześnie Falk nauczyłem się podstaw do działania w specjalnych kursach.

sukces

Pierwszy profesjonalny dzieło Petera Falka była rola sługi Don Juana w sztuce Moliera, gdy aktor miał około trzydziestu lat. W tym samym czasie zaczął grać na Broadwayu, a w 1957 roku ujrzał widownię telewizyjną.

W 1960 roku aktor postanowił opuścić scenę do filmu i przeniósł się do Los Angeles, blisko Hollywood. Pierwszym filmem, w którym wystąpili Peter Falk był film „Murder Incorporated” za rolę w nim, aktor został nominowany do „Oscara”. Został ogłoszony i nagrody „Emmy” dla obrazu utworzonego w filmie „Prawo i Mr. Jones”. Ponownie, aktor stał się pretendentem do „Oscara”, w rolach głównych w filmie „Arystokracja podziemi” i właściciela „Emmy” po taśmie „Cena soku pomidorowego.” Ten szybki sukces w tak krótkim czasie nie jest zaskakujące: umiejętności i urok aktor nie zajmować.

kariera telewizyjna

Aktor wybrał rolę w projektach telewizyjnych bardzo świadomie. Odrzucając szereg nie jest to ciekawe propozycje Falk zgodzili się wziąć udział w serii detektywistycznej komedia „The Case of O'Brien”. Choć historia i otoczenie są na wysokim poziomie, a serial został pozytywnie oceniony przez krytyków, film nie dostał świetną ocenę. Komedia geniusz objawia się w nim Piter Falk, filmografia, które wkrótce świeciły inną rolę telewizyjny, aktor został uwielbiony na całym świecie.

Nazywam się Colombo

To była nazwa wystawie w wersji rosyjskiej. Postać była tak dokładnie i subtelnie grany przez aktora, który zaczął mieć wielu widzów mocno związane z ostrym detektywa wiecznie rozczochrany lekki płaszcz. Colombo przebywał na ekranie przez ponad 35 lat iw tym czasie zebrał 4 figurki „Emmy” dla najlepszego aktora. Film był wielokrotnie nominowany do nagrody i „Golden Globe”. Pierwszy odcinek wyemitowany w 1968 roku, był nazywany „przykazanie:” Murder „a następnie, w 1971 roku, był projekt Druga seria” Etiuda w czarnych barwach „seria nie wahali się wejść do pierwszej piątki na kanale Tajemnica Wheel NBC od 1978 r .. do roku 1988 w produkcji serii była przerwa, a następnie pokaz wznowiona i trwała do roku 2003. Pomimo faktu, że społeczeństwo nie słyszał nazwę Kolobmo porucznika, ta stała się prawdziwym kultem przez trzydzieści pięć lat. Peter Falk, Columbo różnił się od innych cinematic Detektywi i wyglądu i zachowania. pozorny Xia prostota i naiwność jego ukrywanie ostrym dedukcyjnego umysłu, a za widzialnego roztargnienia. – najwyższą koncentracji i ścisłej logiki Opowieści o Colombo również różne od wszystkich innych tym, że uwaga publiczności posiadanych żadnej tajemnicy wskazówkę – jego publiczność zobaczyła od pierwszej klatki filmu – i intrygujące ulubiony detektyw umysłu z charakterystycznym zeza i cygaro na niezmienionym poziomie. Dzisiaj lojalnych fanów na całym świecie jednoczą się w klubach Fan Colombo i skrupulatnie zbierać informacje o ich idola.

kariera teatralna

W 1971 roku aktor został zaproszony na Broadway w rachunku Neyla Simona "The Prisoner of Second Avenue". Do tej pracy przyznano mu nagrodę Tony. Kolejny triumf teatralnym była rola w produkcji Artura Millera „Peter Ties”. W 2000 roku aktor zagrał w teatrze Geffen Playhouse w Los Angeles w sztuce zhańbiony. Jednak film był Peter bardziej żyznej miejscu niż na scenie teatralnej.

kariera filmowa

Przyjaźnie z reżysera Neila Simona doprowadziła do tego, że Falk zagrał w kilku filmach – „Murder Death”, „Słoneczni chłopcy”, w którym zagrał z Vudi Allenom i „Tani detektyw”. Falk komiks dar jest szczególnie wyraźnie przejawia się w filmie „Wesele” Arthur Hiller, opowiada o napadzie automatu bankowego. Tutaj też jest zaangażowany ulubiony aktor kryminał, który grał z wielkim humorem.

Wraz z aktorem Joe Mantegna, Piotra i zagrał w filmie „Amerykanie”, otrzymała w 1986 roku prestiżową nagrodę Pulitzera. Pamiętny mecz był aktor w 1999 film „Letnia burza” Roberta Uayza skryptów Rod Serling. Współpracę z Joe Mantegna w „American” wynikał z faktu, że Joe zaprosił Peter Falk w swoim reżyserskim debiucie – obraz „Łódź”, w którym wystąpili John Falk Tarturo i Endi Garsiya.

Najbliższy przyjaciel aktora był utalentowany aktor, scenarzysta i reżyser Dzhon Kassavetes. Falk one były dużo podobni. Z drugiej Peter Falk zagrał w trzech filmowych obrazów. „Mężów”, „Kobieta pod presją” i „Mickey i Nicky”

W romantycznym filmie „The Princess Bride” Bob Rayner Peter Falk stworzył zabawną i wzruszającą zdjęcie mojego dziadka, który przyszedł odwiedzić chorego wnuka i czytać mu książkę o księżniczce.

W „Sky Above Berlin” doskonały Falk odegrała scenę, pojawił się w postaci anioła. Praca ta przyniosła krytyków aktora. Z takim samym entuzjazmem, że zostały spełnione rolę Peter Falk w filmie „Passion of Fortune”, „Słuchaj Tomorrow”, „Tak daleko, tak blisko”, „współlokatorów,” Królowie „Gotówka”.

Na początku nowego tysiąclecia

Podczas swojej podróży do Nowej Zelandii Falka zagrał w adaptacji dwuczęściowego Conan Doyle'a „Zaginiony świat” (2001). W tym samym roku aktor zagrał w bajce „Miasto bez świąt” zajął najwyższe miejsce w rankingu CBS. 2002 w karierze aktora był naznaczony roli w filmie „niezbywalne”. Na początku 2003 roku Falk pojawia się w filmie „Columbo jak nocne życie”, aw kwietniu tego roku, otrzymał nagrodę „za wkład w kinie.” Od 2003 do 2004 roku, aktor wyraził charakter Don Bisi na ilustracji „Shark Tale”. W filmie z 2004 roku, stworzony przez teatralnej „zrobić miejsce”, rolę głowy rodziny, oświadczył, że umiera, aby założyć rodzinę, ponownie utalentowany i entuzjastycznie grał Peter Falk. Jego film zachwycił publiczność do 2009 roku, kiedy aktor wystąpił w roli ojca Randolpha w filmie „American cowslip”.

Życie prywatne i hobby

Aktor przez całe życie lubił szachy i rysunku. Miłość malarstwa rozpoczął się, gdy podczas przerwy na planie, że nie przedstawi utalentowany. W Ameryce wielokrotnie orzekał wystawy jego prac. Peter Falk (zdjęcia jego obrazów są na jego stronie internetowej) zwrócił się z węglem i akwarelą. Ponadto, aktor nie był obcy literaturze i napisał książkę autobiograficzną, tytuł, który użył frazy, często wypowiadane Colombo: „Kolejna rzecz:. Historie z mojego życia”

Aktor był dwukrotnie żonaty. Po raz pierwszy – na Classmate Elis Meyo, z których przyjęły dwie dziewczynki. Jednym z nich był prywatnym detektywem, z drugiej – psychologiem. Po raz drugi ożenił Falk aktorka Shere Deniz, który grał z nim w serialu „Columbo”. Małżonkowie żyli w zgodzie przez ponad 25 lat w domu w Beverly Hills.

Peter Falk zmarł 23 czerwca 2011 w wieku 83 i został pochowany w Westwood Village Memorial Park Cemetery w zachodniej części Los Angeles.