410 Shares 9612 views

Jak gotować dżem zimowy Aronia

Gem z aronii – doskonałe przetwory na zimę. Ten jagoda jest bardzo skromny w pamięci (ze względu na dużą ilość kwasu, a także dużo cukru, dodaje się w czasie obróbki cieplnej). Z korku, można dokonać kompoty i galaretki w zimie, używać go jako nadzienie do ciasta lub jako lekarstwo na przeziębienia – popiół góra jest bogaty w witaminę C i karoten.

Jak gotować dżem aronii

1 kg świeżych owoców się:

  • 1,2 kg cukru;
  • pół szklanki wody.

Rowan mycia i czyszczenia zanieczyszczeń (gałęzie, liście, itd.), A następnie umieszcza się w garnku zalać wodą (pół szklanki) i pary pod wieczko zamknięte. Jagody powinno być dość miękkie. Następnie aronii wycierania przez sito. Powinieneś dostać puree. Wlać do niego określoną ilość cukru, umieścić na piec i gotować, aż zrobił – to zwykle zajmuje trochę więcej niż pół godziny. Gotowy jam Aronia potrzeby pakowane w sterylnych słoików pokryw rolek i przechowywania w chłodnym miejscu. Nawiasem mówiąc, przepis można zmniejszyć nieznacznie zmienić. O tym, jak zrobić pyszne jabłka lub preform pigwy, patrz poniżej.

Jam Aronia z jabłkami

Do przygotowania potrzebne będą:

  • 1 kg aronii;
  • trzy lub cztery kawałki jabłek;
  • pół kg cukru;
  • 2 szklanki wody.

Po pierwsze, aby puree z owoców, jak to opisano w poprzednim przepisie: bina rasparte do miękkości i po pyuriruyte przez sito. Należy również przyjechać iz jabłkami owoców, czysty, a następnie pokroić na kawałki. Gotować im potrzeba bardzo małej ilości wody, wystarczającą na pół szklanki. Po zrobić puree z jabłek i połączyć je z masą jagód, dodać cukier i miejsce na piec gotować aż do zrobienia. Pół godziny wystarczy okazały wielkie zacięcie Rowana. Musi także być pakowane w wysterylizowanych słoików, pokryw rolek i wysłać w chłodnym miejscu, przed nadejściem zimy zimno.

Dżem z czarnej jarzębiny i pigwy

Do gotowania trzeba będzie:

  • 1 kg Rowana jagody;
  • 400 g pulpy pigwa (jeden wystarczająco duża owoce);
  • 1 (lub nieco więcej) kg cukru;
  • szklanki wody.

Owoce płukania dobrze, po wrzeć do miękkości w niewielkiej ilości wody. Wystarczy dodać 1 szklankę na kilogram popiołu górskich. Po wymieszać z cukrem w garnku i gotować przez około 5-10 minut, nie zapomnij mieszać od czasu do czasu. Pigwa czyste ze skóry i nasion, pokroić w plasterki i kąpieli w dżemie. Ten owoc ma dość gęstą konsystencję, więc gulasz będzie długi czas – godzinę lub więcej. Gdy wszystko jest gotowe, wlać dżem na banki i pokryw rolek. Teraz już wiesz, jak przygotować nie tylko przysmak zimowy z aronii, ale także, aby jego dwie odmiany – jabłka i pachnące pigwy. Nawiasem mówiąc, jak już wspomniano, obrabiany jest bardzo przydatne w leczeniu przeziębienia w zimie, ponieważ zawiera duże ilości witaminy C (g około 100 mg na 100 produktu), witaminy A, C, a aminokwasy i duża liczba mikroelementy. Dlatego ten dżem jest nie tylko smaczne, ale również bardzo dobre dla zdrowia. Gotuje się w domu, to nie zawiera barwniki, środki konserwujące i inne dodatki, sztuczne i jest całkowicie naturalne.