827 Shares 6141 views

Wypadanie macicy: co robić? Leczenie wypadania i wypadaniem

Praktykujących ginekolodzy często diagnozowane jako „wypadania narządów płciowych.” Wypadania macicy, macicy, wypadanie pochwy wypadanie – wszystkie nazwy dla tej samej choroby. Począwszy od małych, nawet niewidocznych zmian, to postępuje i może powodować poważne, niekiedy nieodwracalne konsekwencje.


ucisza chorobę

Według statystyk, co druga kobieta w okresie menopauzy, a około 30% młodych nieródkami cierpią chorób, takich jak wypadanie macicy. Co robić w takich przypadkach może sugerować jakiegokolwiek ginekologa. W obliczu niezwykłych doznań w okolicach miednicy, powtarzane kilka razy, lub po prostu z opadu z części krocza macicy lub pochwy, nie odkładać wizyty u ginekologa na później. Nie można pominąć jeszcze jednego dnia!

Niestety, problem choroby komplikuje nowoczesnej mentalności, niechęć do przyznania się do rodziny, a przede wszystkim sobie, że nie wszystko jest w porządku. Z jakiegoś powodu, wielu wierzy, że uda się nawet wtedy, gdy dopiero się rozpoczął wypadnięcie macicy. Co robić – nie wiem, ale idź do lekarza nie chce.

Jak to jest choroba? grupy ryzyka

Początkowo zdrowy macica znajduje się w centrum więzadeł miednicy i stwierdził, że zabezpiecza go do kości krzyżowej i miednicy, a poniżej jest obsługiwana przez urządzenia z mięśni krocza.

W czasie ciąży nie jest nieunikniony wzrost macicy, a jeśli trud przebiega normalnie przez czas (indywidualnego procesu) wszystkie narządy z powrotem na miejsce.

 • Kiedy szybka dostawa na nieprawidłowe (szorstki) stymulowanie ich w znacznych nieciągłości więzadła dróg płciowych mogą nadmiernie lub przemęczenie. To jest prawie zawsze dostarcza wypadnięcie macicy. Co robić w takim przypadku, młodej kobiety? Nie być aktywne seksualnie i porzucić noszone na rękach dziecko?

 • W przypadku niekontrolowanego forsownych ćwiczeń (podnoszenie ciężarów w pierwszej kolejności) mogą overextend mięśnie, które wspierają narządy wewnętrzne.
 • Kobiety z astmą lub innymi poważnymi chorobami płuc są również narażone na ryzyko: silne wysiłku podczas kaszlu napinając mięśnie miednicy.
 • Ze znaczną otyłością lub obecność nowotworów (mięśniaki) niezbędne do przypuszczać, że pacjenci mogą rozwijać narządów wypadnięcie.
 • Podczas zmiany poziomu estrogenów (przed iw trakcie menopauzy) sprężystości tkanki jest stracone, i, oczywiście, można rozciągnąć więzadła.
 • Kiedy kobieta jest nieustannie nękany przez zaparcia i hemoroidy już (kiedy zamiast przeczyszczający spożycia podczas defekacji ściśnięty pod wysokim ciśnieniem, narządy wewnętrzne), choroby kobiece nie można uniknąć.

Przedstawiciele wszystkich grup powinna pilnie rozpocząć leczenie wypadanie macicy. Pominięcie ściany pochwy jak choroby związane z progresją wypadnięcia wymaga pilnego rozwiązania.

Etapy wypadaniem narządów płciowych

W zależności od objawów jest przypisany inny leczenia, ani konserwatywna (gimnastyka, masaże) lub zabieg operacyjny (lub nawet usunięcie macicy).

• Pierwszy etap charakteryzuje się odmiennym położeniu macicy, gdy szyjka macicy jest już w pochwie, ale dotychczas nieopublikowane w szczelinie płeć i poza nią.

• W drugim etapie macicy znajduje się poza narządów szczeliny.

• trzeci etap jest najtrudniejsza. Wypadanie narządów płciowych postępuje do zakończenia wypadania narządów szczeliny.

Objawy wypadania narządów płciowych

Obecnie nie ma żadnych widocznych objawów wypadania włosów, kobieta musi być zaniepokojeni następujących aspektów negatywnych:

 • Izolacja na ból i podrażnienie pochwy;
 • obolałe, o których mowa w pachwinie, w okolicy lędźwiowej;
 • Stała uczucie ciężkości w obszarze pochwy;
 • dyskomfort w kroczu podczas wstawania lub długie siedzenie, zamienia się w bólu;
 • czuje ból podczas stosunku ;
 • sporadyczne pojawianie się szyjki krocza;
 • nietrzymanie emocjonalny (śmiech) i fizyczne (kaszel) obciążeń;
 • opóźnienie oddawania moczu i trudności słaby nacisk.

W zależności od wskazań, w pierwszym etapie choroby leczenie zachowawcze służy gimnastyka Kegel, masaże, leczenie estrogenami i dodatkowo fitoterapii.

Na drugim i trzecim etapie kobieta sama może postawić diagnozę „wypadanie macicy”. Co robić? Leczenie, chirurgia, usuwanie? To może mieć coś do zaoferowania nowoczesny lek w tych sprawach?

Ćwiczenia fizyczne z wypadaniem narządów płciowych

Ginekolog manipulacja i post-test daje zalecenia dotyczące tego, co zrobić, gdy zaczął wypadanie macicy. Wypadanie narządów, nawet w początkowej fazie nie jest całkowicie wyleczyć bez leczenia może tylko poprawić. Metody zachowawcze może go zatrzymać, a w drugim etapie w celu ułatwienia operacji.

Jeśli kobieta już zauważyć objawy, takie jak zmiany w ciśnieniu moczu, zwłaszcza jej moczu, lub zaczęła uczęszczać sporadyczne dokuczliwy ból pleców, zanim wycieczka do ginekologa, można robić specjalne ćwiczenia. Niektóre z nich mogą być wykonane nawet w pracy lub w transporcie publicznym.

1. Konieczne jest, aby ścisnąć kolana na tyle silny, aby poczuć napięcie mięśni. Czasami zaleca się wstawić między kolanami pięść. Dodać go do dziesięciu razy.

2. Posiedzenia, rozciągnąć mięśnie miednicy, tak aby podnieść krocze. Uzupełnić do dziesięciu razy.

3. Włącz nóg leżąc na plecach, na pięć minut, symulując jazdę na rowerze. Subtelność tego ćwiczenia jest nie męczy prasę, ale bardziej mięśnie obciążenie ud.

4. Leżąc na boku, połóż prawą nogę do tyłu w lewo, za którym wznosi się jak najwyżej, bez zginania jej. Ćwiczenia robić przez dwadzieścia lub trzydzieści razy na każdą nogę.

Ćwiczeń (zwłaszcza dwie pierwsze) powinny być tak często, jak to możliwe. Normalną praktyką – do dziesięciu razy dziennie.

Ćwiczenia gimnastyczne dają wynik pozytywny, odbite od pierwszych dwudziestu dni, czasami można mieć do czynienia z więcej niż dwóch miesięcy (gdy staje się nawykiem) do roku.

wypadanie macicy. Co zrobić, jak to zrobić bez operacji? leczenie zachowawcze

• Jedną z obiecujących metod nowoczesnego electro uznanych za krocza i mięśni dna miednicy.

• Niektórzy pacjenci są zaproszeni do pracy z pochwy sprzęt do ćwiczeń (ciężary różnych mas), powinny być przechowywane przez długi czas do pochwy.

• Najbardziej łagodna metoda jest uważana za lek ziołowy. Grupa ziół, które mogą pomóc złagodzić ból i ustalić cykl menstruacyjny, jest wystarczająco wysoka: melisa, datura, goryczki, orzeszki piniowe (igliwia), Echinacea, wiesiołka, mniszek lekarski, lilia korzeń. Ziołowe Zespół do spożycia wytwarza się z wody i nalewki alkoholowe bulionów. Pomocne i ciepłe kąpiele ziołowe.

• Lekarz może zalecić leczenie przez korektę ortopedycznej – nosi specjalne pierścienie oporowe – krążki. Technika zakładanie, usuwanie okres noszenia – wszystko zależy wyłącznie od ginekologa prowadzącego.

• W niektórych przypadkach przepisywane klamra wspieranie ciała w pozycji.

• masaż Ginekologicznej kremy na podstawie estrogenów może być częścią terapii hormonalnej i niezależnej procedury.

Co zrobić, gdy wypadnięcie macicy: chirurgia

Naturalny strach przed zabiegiem powoduje każdą osobę, aby opóźnić moment przybycia do lekarza. Gdy metody zachowawcze nie przyniesie rezultatów, a już postępuje wypadnięcie szyjny, że pacjenci zrobić w tej sytuacji? Interwencja chirurgiczna wybrany przez lekarza prowadzącego, jest nieuniknione.

Do tej pory ginekolodzy opracowali wiele rodzajów operacji usunięcia macicy anatomiczne nieprawidłowości skorygowanej pozycji sąsiadujących narządów takich jak pęcherz i jelita.

Operacja odtwarza strukturę miednicy, umieszczone są właściwie wszystkie organy osiągnąć wystarczającą elastyczność pochwy w żądanej długości.

Każda operacja składa się z podstawy (mocującej ściany pochwy – vaginopexy) i uzupełnionych zaburzenia korekcji istniejących (uretropeksiya z moczu, sphincteroplasty Słabość mięśni dna miednicy).

Do tej pory istnieje ponad pięćdziesiąt rodzajów operacji z diagnozą, jak wypadanie macicy. Co robić w każdym przypadku (obsługa i Method) – wybór chirurga.

Niebezpieczne wypadanie macicy?

Większość kobiet, szczególnie w okresie menopauzy, nie rozumieją niebezpieczeństwa diagnozy, zwiększenie objawów choroby nie przeszkadzają. Doprowadzenie do sytuacji krytycznej, w obawie przed uciekania się do ginekologa z pytaniem: „Jak wybrać wypadnięcie macicy?”

Wypadanie narządów charakteryzuje się zaniechania organów są prasowane i samych organów, oraz ważnych wiązek nerwowo-naczyniowych – wszystko to jest bardzo niebezpieczne. Przepuklina utworzone opada jak pęcherz i jelita, a także przedniej części odbytnicy.

Z postępem wypadanie staje się znacznie trudniejsze, aby przywrócić normalną anatomię narządu, a drugi i trzeci etapy wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej. W przeciwnym razie zmiany w funkcjonowaniu narządów moczowych i jelit może powodować zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia.