510 Shares 1585 views

Marmur Carrara jest znana na całym świecie

Marmur jest znana od czasów starożytnych. To trwałe, piękne, aw niektórych przypadkach o jaskrawo kolorowy kamień ma jakiś szczególny urok. W świecie istnieje wiele rodzajów marmuru. Niektóre znane są bardziej, inne – mniej. W kategorii najlepszych gatunków marmuru Carrara jego należący bez wątpienia. O nim i zostaną omówione dalej.

Wycieczka w przeszłość

Wśród Aluanskih Alpach, Toskania, to małe prowincjonalne miasteczko Carrara, co przełożyło oznacza kamieniołomie. W okresie Cesarstwa Rzymskiego w tym miejscu nie było murarzy rozliczeniowe, tworząc niesamowite piękno jego marmuru. Od tego czasu zaczął historię Carrara.

Mijały dekady, wieki zmienił stan po Rzym przyszedł Gotów, a potem Bizancjum, Niemcy, Florentczycy, ale bez względu na to, marmur Carrara nadal cieszyć się zasłużoną sławę. Włoski Carrara rozpoczął się w drugiej połowie 19 wieku, po zjednoczeniu Włoch.

Carrara jest teraz

Teraz Carrara to małe miasteczko liczące mniej niż 70.000 mieszkańców i dobrą infrastrukturę. Z zabytków warto wspomnieć słynną katedrę Carrara, która znajduje się na Placu Katedralnym, niedokończonym pomnikiem „gigant”, znajdujący się na tym samym placu, Pałacu Kibo-Malaspina i dość znanego klasztoru św.

Ustalono również w dobrej handlu i turystyki. Niemniej jednak głównym źródłem dochodu i sława staje marmuru z Carrary przez górnictwo.

Rzeźba marmur Carrara

Z niezwykle pięknych i szlachetnych Carrara kamienne słynnych mistrzów renesansu i baroku rzeźbione arcydzieła. Weźmy, na przykład, posąg Dawida Michała Anioła. Dwa lata mistrz pracował nad rzeźbą przyszłości i stworzył arcydzieło, które nigdy nie przestaje zaskakiwać i nawet teraz.

Znany skład Piet, wykonane tego samego Michelangelo. Ona jest teraz w Watykanie w jednym z najbardziej znanych sanktuariów świata prawosławnego w Bazylice Świętego Piotra. Mistrz udało się wcielić w kamieniu wszystko, dużo emocji na twarzy Maryi, matki wszystkich najgłębszy żal za martwego syna Jezusa.

Również bardzo znana rzeźba, wykute z tego samego materiału, zwany „Porwanie Prozerpiny”. Według kapitana, Giovanni Lorenzo Bernini, wyrzeźbić tę kompozycję, był w stanie zrobić materiał z tworzywa sztucznego marmuru. Dzięki tej umiejętności masz zrobić dużo więcej arcydzieła, takie jak „Błogosławionego Ludwika Albertoni” i „Apollo i Dafne”.

Produkty i budynki w innych krajach

A także w innych regionach jest również bardzo znany marmuru Carrara. Zdjęcia produktów z niego wielki wiele w Internecie. Londyn jest słynny Marble Arch, który jest prawdziwą ozdoba Haydn Park. W Manili, stolicy Filipin, materiał stosowany w budownictwie i dekoracji katedry.

W Abu Dhabi, z białego kamienia Carrara zachwyca blasku pięknej meczetu. W Delhi The +11.000.000-ci miasto, drugim najbardziej zaludnionym w Indiach po Bombaju, materiał ten był używany w dekoracji hinduskiej świątyni kompleks. Marmur Carrara został zaangażowany w budowę pomnika pokoju w Waszyngtonie. I nie jest to pełna lista …

W chwili obecnej materiał nadal jest duże zapotrzebowanie i popularność. Z niego wykonane są płytki na podłogach i ścianach, różnorodnych elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych do wystroju wnętrz, a nawet sprawić, meble, a wszystkie meble jako całości.

Taka oto jest – marmur Carrara, przeszedł przez wieki i nadal zachwycają dookoła.