583 Shares 4776 views

tlenku żelaza, a jej wytwarzanie surowców mineralnych

Każda osoba spotkaliśmy w zarządzaniu ich gospodarstw domowych ze zjawiskiem rdzy. Wie, że jest to wynikiem utleniania żelaza.


Jak powstaje rdza?

Każdy produkt metalowy zawiera pewną ilość elementów żelaza :. stali podwiązanie itp bierze udział w wielu procesach technologicznych z różnych metali. Elementy żelaza występujących w skorupie ziemskiej. Metal ten jest dodawany podczas produkcji wielu rodzajów produktów i całkowicie pozbyć się go prawie nie powiedzie, a w niektórych przypadkach nie jest to konieczne. Element ten, kiedy jest obecny w artykule metaliczny, ewentualnie utlenia się powietrzem, wilgocią, wodą, i otrzymaną uformowana na powierzchni tlenku żelaza wynosi 3. Oczywiście, wyroby powlekane warstwą ochronną, ale jest łatwo złamać poddając żadnego wpływu technicznego z boku.

Kluczowe właściwości

Tlenek żelaza – srebrny metal jest bardzo plastyczny. To nadaje się również do wielu rodzajów obróbki: kucie, walcowanie. Jego zdolność do rozpuszczania wielu elementów szeroko stosowany w produkcji wielu stopów. Czynny pierwiastek współdziała praktycznie wszystkie rozcieńczone kwasy, z wytworzeniem związku odpowiada wartościowości. Ale zachowuje się bardzo pasywnie w stężonych kwasów. Czystego żelaza przygotowano przez technologicznej mineralnych, który jest obecny w zasadniczo tlenek żelaza.

połączenia

związki żelaza, tworząc dwa rzędy: związek 2-walentnych 3-walentnych. Każde z nich charakteryzuje się tlenku. Tworzą żelaza związek przez rozpuszczenie w kwasach. sole żelaza hydrolizy 3 gorąco, zatem żółto-brązowy kolor, chociaż element jest bezbarwny. związki żelaza są szeroko stosowane w metalurgii jako środka redukującego, w gospodarce narodowej w zwalczaniu szkodników w przemyśle włókienniczym, etc. Bezwodny tlenek żelaza 2 otrzymuje się z 3 tlenkiem redukcji w postaci czarnego proszku, podczas gdy preparat z tlenku żelaza 3 odbywa się przez prażenie wodorotlenku żelaza 3. Tlenki leżą u podstaw otrzymać sole żelaza. Jest jeszcze słabo znane jako kwas związku i związku o wartościowości +6. Gdy stopiony tlenek 3 tworzy ferryty i żelaziany, nowe, dotychczas bardzo dobrze zbadane związku.

Występowanie w przyrodzie

Opisany element i jego związki są szeroko rozpowszechnione w przyrodzie. W postaci czerwony tlenek żelaza limonit 3 występuje w postaci magnetytu – Fe3O4. Do wytwarzania kwasu siarkowego pirytów żelaza (siarczek) jest używany. Tlenki są głównym źródłem żelaza i stali. Stal i żelazo mają w przybliżeniu taki sam skład, jedyną różnicą jest to zawartość węgla. Stopy żelaza zawierające mniej niż 2,14% węgla, stale są nazywane i więcej niż 2,14% – żelaza. Rozkład ten nie nadaje się do stali złożonych, takich jak stop, gdyż mają one bardziej złożoną strukturę i charakteryzują się obecnością dodatkowych pierwiastków.