136 Shares 9695 views

Choroby skóry krostkowate

Krostkowate choroby skóry – grupę chorób, które są powodowane przez gronkowce i paciorkowce. Rozwijać stanu danych pod wpływem zaburzeń wewnętrznych. Należą do nich na cukrzycę, choroby krwi, zaburzenia funkcji żołądka i jelit, otyłość, neuropatia, chorób wątroby. Choroby krostkowate może być również spowodowane przez czynniki zewnętrzne: mikrourazów, chłodzenie elektrolitu, otarcia, zanieczyszczeń skóry, niedożywienia. Długotrwała terapia kortykosteroidami i leków cytotoksycznych sprawia również znaczącą rolę w rozwoju chorób.


Choroby krostkowate klasyfikację prowadzi się na podstawie czynników chorobotwórczych. Odróżnić paciorkowce i stafilodermii. Są one podzielone na głębokie i powierzchowne.

choroby skóry powierzchowne krostkowate są podzielone na osteofollikulity mieszków włosowych, figówka, epidemia noworodków pęcherzyca. Do głębokiego choroby obejmują krostkowate czyraki, carbuncles, hidradenitis.

Osteofollikulit – choroba polegająca na tworzeniu ropnia w ustach mieszków włosowych. Na krawędzi tej formacji jest wąskie obrzeże jasnym kolorze. Centów ropień działa włosy. Dzięki bezpośredniej propagacji procesu ropnego głąb mieszków włosowych choroby może być przekształcona pęcherzyka. Od samego początku jego choroby jest duży naciek zapalny, który znajduje się po włosach. Rozróżnić pojedynczych i wielokrotnych form zapalenie mieszków włosowych i osteofollikulitov.

Figówka – jest krostkowate choroby skóry charakteryzujące się powstawania stwardnienia mieszków włosowych i osteofollikulitov. Skóra jest nasączona i ma niebieskawy kolor czerwony. Cechą charakterystyczną tej choroby jest znalezienie wszystkich elementów na różnych etapach rozwoju. Figówka rozwija się na skórze górnej wargi i podbródek.

Pęcherzyca epidemia występuje w pierwszych dziesięciu dniach życia dziecka. Jest wysoce zaraźliwa, powstawanie wielu pęcherzyków, które są przejrzyste lub mętne zawartość cienki wiotki powierzchni. Położony te formacje są zwykle na całej skórze, z wyjątkiem dłoni i stóp. Pęcherzyki kurczyć, przy czym tworzą się cienkie skorupy. Mogą też połączyć, a następnie otwarty, w wyniku masywnego utworzonej erozyjne powierzchni, która może uchwycić całą skórę. Czasami może dołączyć inne choroby, które są często śmiertelne.

Krostkowate chorób skóry. leczenie

Do leczenia tych chorób stosuje się miejscowo aniliny barwniki i roztwory alkoholowe. W razie potrzeby, otwierając opona krosty i przemyto przy użyciu trohprotsentnogo roztworu nadtlenku wodoru, rozmazywane środki dezynfekujące. Figówka zwykle traktuje się maści, które zawierają substancje bakteriobójcze.

W przypadku braku wpływu obróbki powierzchni przeznaczonych antybiotyki doustne lub dożylnie. przewlekłe i nawracające postacie wymagają stosowania immunoterapii swoistej.

Aby wystąpiło ropne choroby skóry jak najrzadziej, konieczne jest, aby przestrzegać środków zapobiegawczych, w tym ścisłe przestrzeganie zasad higieny, ścisłą dietę, wczesnego leczenia chorób wewnętrznych, które mogą wywołać stan danych.

Powierzchowne krostkowa choroba nie zagraża życiu. Ale wymagają natychmiastowego leczenia. W przeciwnym razie może dojść do powikłań, które będzie miało negatywny wpływ na stan całego organizmu.