353 Shares 8732 views

Złoty Sekcja architektura

Od dawna wiadomo, że ludzkość takiego zjawiska jak złotego podziału w architekturze. Jego tajemnicą była interesująca Euclid, Platon, Leonardo da Vinci, Kepler, jak również wiele innych wielkich myślicieli. Są one nierozerwalnie związane z pojęciem koncepcji uniwersalnej harmonii, która przenika wszechświat.

Klasyczne objawy tego zjawiska są AGD, architektura, rzeźba, muzyka, matematyka i estetyka. W ubiegłym wieku z rozszerzaniem wiedzy ludzkiej dramatycznie wzrosła liczba regionów, w których istnieje zjawisko złotej sekcji. To zoologia, biologia, ekonomia, cybernetyka, psychologia, astronomia, geologia, a teoria systemów złożonych.

Pod złotym części odnosi się do takich rozmiarów, że w czasach starożytnych magików przypisywanych niezwykłe właściwości. Jeśli obiekt jest podzielony na dwie nierówne części, tak że stosunek najniższej do najwyższej będzie taki sam jak stosunek większej do całego obiektu, a następnie otrzymujemy złoty punkt w architekturze.

Wskaźnik taki można uważać za uproszczoną dwu do trzech lub trzech do pięciu. Już dawno ustalono, że ludzie, przedmioty, które zawierają złotego podziału są postrzegane jako najbardziej harmonijne, że jest piękne i miłe dla oka.

Złoty rozdział w architekturze był postrzegany przez długi czas. Można określić elementy, takie jak egipskie piramidy, a także wiele dzieł sztuki – rzeźb, obrazów i filmów. Dla większości artystów używać złoty sekcja jest intuicyjna. Jednak niektóre odbywa się to świadomie.

W książkach na temat tego zjawiska występują notatki, które pod względem architektury, to wszystko zależy od tego, na jakiej pozycji obserwatora, więc jeśli jakieś proporcje budynku z jednego kąta pojawiają tworzące złotego podziału, podczas gdy z drugiej strony, mogą one wyglądać bardzo inaczej.

Ze względu na złotej sekcji nie jest możliwe, aby w pełni harmonijny związek rozmiarach i długościach. Można przytoczyć przykład dawnej architektury, pokazując Golden Ratio – Panteon. Struktura katedrze „Notre de Paris” jest również postrzegane jako stosunek złotego w architekturze.

Taki znany architekt, jak M. Kazakov, umiejętnie stosować go w jego pracy. Gdy wszechstronność jego talentu, wyjawił w licznych projektach osiedli i domów. Kreml Senatu architektury budynku można znaleźć złotego podziału. Jeden z najdoskonalszych obiektów architektonicznych jest Pashkov Dom w Moskwie. Stworzyłem go Bazhenov.

Przez długi czas tworzą czworościenny piramida służy do dociekliwy umysłach przedmiotem refleksji. Piramida w strefie jego wpływów pośrednio lub bezpośrednio poprawia strukturę przestrzenną, zbliżając ją do harmonijnego stanu.

Wszystko zamieszkała lub popadnięcia w tym miejscu zaczyna się rozwijać w sposób harmonijny. Dynamika złagodzenie lub wyeliminowanie wszelkich negatywnych wyświetlaczy silnie zależy od wielkości piramidy, przestrzeganie wszystkich geometrycznych relacji i orientacji w przestrzeni. Gdy jej wysokość podwaja, aktywny wpływ jest silniejszy w ponad sto razy.

Wielu ludzi próbuje rozwikłać tajemnice piramid znajduje się w Gizie. Wyróżnia się od innych egipskich piramid, że – nie grób, i nierozpuszczalny puzzle od liczby kombinacji.

Złoty rozdział w obrazach użytych jako dawno temu jak w architekturze. Publikowane corocznie wiele książek poświęconych stosowania tych zasad w różnych sferach życia. Autorzy tych badań złoty sekcja związanych z pojęciami takimi jak asymetria, urody, samoorganizacji, rekursji i proporcjach. W ostatnich latach mnóstwo stron internetowych poświęconych tym temacie, jako złotej sekcji w projekcie.

Ten problem jest tak ważne, że nadal działa poświęcić wielu badaczy i autorów.