97 Shares 3988 views

Patrząc do słownika: Cannon – Co to jest?

I rzeczywiście, dźwięczny, piękne słowo „armata”, to może oznaczać? Niech poshtudiruem słowniki i encyklopedie!


Od basenu do skandalu

Słowo jest pochodzenia galijskiego i przyszedł do nas z języka francuskiego. Jest to związane przede wszystkim z bilardem. W związku z tym pytanie: „Cannon – to” – można bezpiecznie odpowiedzieć „Bilard termin.” A teraz bardziej szczegółowo.

  • Po pierwsze, to rodzaj gry. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kula, w której cue (biała bila) musi trafić inną piłkę odbije i boli jeszcze jeden. Pokonać wpływ wiąże się, a nie losowo.
  • Po drugie, nazwa, i uderzyć się, i to jest również poprawna odpowiedź na pytanie, „? Cannon – co to jest” w inny sposób, można określić znaczenie terminu, a więc: gra z trzema kulkami i odpowiedniego uderzenia.
  • Wychodząc z wąsko określonej dziedzinie w „mas”, słowo nabył dodatkowy, figuratywnego znaczenie. Przez analogię z uderzeniem w bilard więc stał się znany jako nieprzyjemne, delikatnej sytuacji dotyczącej różnych kłótni i skandali. Zatem trzecia odpowiedź na pytanie: „Cannon – co to jest?” – to brzmi jak: nieoczekiwanego starcia, sporów, kłótni, często kończące się w bójki. Wśród szlachty tak wyznaczony pojedynek. Teraz słowo jest nieaktualna, rzadko używane, ale kolejne 2-3 lat temu, to było bardzo w modzie. A teraz jest włożona do swojej mowie tylko dobre ekspertów językowych.
  • Jednak ta etymologiczny nasze badania nie kończy. Język rosyjski i dlatego jest uważany za wielki i potężny, że każde słowo w niej może świecić i grać swoje twarze, w jakim kierunku to nie włączy. To właśnie w tej różnorodności i konstruować metafor, kalambury i inne ścieżki artystycznych. Tutaj jesteśmy zainteresowani w perspektywie z czasem nabył inny sens. Ponieważ czwarta wersja odpowiedzi na pytanie: „Cannon – co to jest” – jest to, że nieoczekiwane działanie, czyn, wydarzenie, którego nikt się nie spodziewał, a to się stało. Podobnie jak poprzedni, wartość ta jest zbyt dawno wyszły z aktywnego użytkowania. Jednak czytając książkę, możemy często znaleźć go w pracach nad tematami historycznymi. A nasza prababcia, babcia, miłość wyrażona kwiatowa, nie, nie tak i umieścić je w małym słowem w jego opowieści o odległej młodości. Nawiasem mówiąc, jeszcze jedno: po kropce jest również nazywany ten sposób.
  • Prawidłowe twierdzić, że armata – tańczyć? Niestety, nie. To odnosi się do pary kolizji podczas wykonywania określonego kształtu. Na przykład, jeśli wirujące w walcu, przypadkowo poleciał do sąsiedniej taniec – jest armata! Taniec, zaczął być uważany za utworu A. Rosenbaum M. Shufutinski o tej samej nazwie. Jedna z linii czytamy: „… tańczyliśmy delikatny taniec armaty.” Ale jest w Petersburgu State Theatre, muzyka dla dorosłych i dzieci, z tej samej nazwie. Kto chce dowiedzieć się więcej na ten temat można znaleźć w „Cannon”, plakat w swojej służbie.

owoce granicą

I wreszcie, ostatni punkt naszego badania. Starfruit lub carambola – egzotyczne owoce o gładkiej powierzchni. Jeśli jest to pokroić w plasterki, będzie skręcić niezwykły pięcioramiennej gwiazdy. Sam owoc jest jasny zielony lub żółty bogaty jak melony. Smak jest przyjemny, słodki i kwaśny. On jest i jak wielkie desery i dekoracji stołu – pierwszy przypadek. To takie niezwykłe to jest – armata!