421 Shares 5685 views

„Big Buster”, czyli jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie

Te ślimaki ślimaki … tworzenie dostarczyć dużo ogrodników kłopoty ogrodników: one uszkodzić ogórki, pomidory, ich ulubiony przysmak – kapusta, jak również wszystkie inne warzywa, że ludzie z taką miłością rosnąć. Dlatego też nie zaszkodzi wiedzieć, jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie. Tak, to jest, aby pozbyć, ponieważ same te mięczaki nie opuści witrynę. Trzeba spróbować użyć różnych metod. Na to i będziemy rozmawiać w tym artykule.

Zwalczanie ślimaków w ogrodzie. Wskazówki

  1. Łatwiejsze do nikąd. Najprostszą rzeczą, jaką można zaoferować jest próba terminowo łóżka chwastów, niszczenie chwastów. Fakt, że dodatkowym trawie – jest to rodzaj schronienia dla małże, ślimaki są po nocnych, aw ciągu dnia ukrywa się w dużej liczbie mokrej trawie.
  2. Salonem. Postaraj się doprowadzić w jego ogrodzie wrogami ślimaków – Ptaki, żaby i jeże. Nie martw się, te zwierzęta nie zaszkodzi swoją stronę, lecz, przeciwnie, będzie przydatna! Na przykład, zrobić Budki dla ptaków i ptaki zapłodnienia. Jeśli masz staw w ogrodzie, przywrócić żaby, ślimaki i – jak wiatr będzie wiać! Zrób dzienną dla jeży: wyjechać gdzieś na obrzeżach ogrodu naturalnych zakątków z pola trawy, aby skonstruować garść ciętych gałęzi drzew owocowych (np zza szopy lub wanną), a mieszkają jeża ze swoją rodziną.
  3. Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie przy pomocy specjalnego sprzętu. Sprzedać specjalną folię do zwalczania szkodników mięczaków. Rozłożone na noc plenochku wokół bramkowe: na torze, pod drzewami owocowymi i pod krzewami. W godzinach porannych, kiedy odwrócić go, widać cały klaster ślimaków. Zbierz je powinny być łopata w wiadrze z wodą. Po – przykryć pokrywką, aby małże nie wyjdzie. Tam, zginą.
  4. Cuchnący zapach. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów, w jaki sposób radzić sobie ze ślimaków w kraju, sieje najgorszych wrogów skorupiaków – czosnek, cebula (i szałwia, pietruszka). Wiemy, że ulubiony przysmak ślimaków – kapustę. Położyć obok niej tyle czosnku lub cebuli. Na przykład, zapach cebuli batun raz odstraszyć oślizgłe istoty z kapustą.
  5. Trociny. Posypać trochę trocin (lub popiół drzewny) wzdłuż łóżka. Ponieważ brzuch małże śliskie, nawet na ostrych dotyku powierzchni drewnianych, sami są, delikatnie mówiąc, nieprzyjemne.
  6. Chemia. Jeśli wciąż nie zdecydowali, jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie ośrodka do środków chemicznych. Proces bramkowe specjalny superfosfat (proszek). Przeczytać instrukcję obsługi uważnie i, co najważniejsze, przed użyciem środków, a nie po!
  7. Większość buster. Jest to bardzo ciekawy i twórczy sposób, aby pozbyć się ślimaków w ogrodzie. Fakt, że nasz domek ślimaków – wielcy miłośnicy piwa, zwłaszcza „porter” odmiana (ciemny). Wiesz co? Wykopanym w miejscu, gdzie znajduje się największa aktywność ślimaków, małych naczyń ( „baklashki”) i wlać piwo w nich. Najbardziej pazerny mięczaków, ich wybrzuszenia oczy, na pewno będzie spieszyć się do serwisu „wielkiego pijaństwa” – tam i utopić! Te, które są bardziej inteligentne – tylko opyaneyut i spadł „w dół”. Kilka razy zorganizować „Strona” – i zapomnieć o ślimaki na całe lato!