421 Shares 7750 views

Jako prawdziwy szyszek sosnowych na wódkę. Przeciwwskazania i wskazania do stosowania nalewki

Współczesna medycyna oferuje praktycznie lekarstwa na wszystkie choroby. Jednak coraz więcej ludzi mają tendencję do używania pigułki i mikstury nie są wykonane w laboratorium, a środki spoza tradycyjnej medycynie ludowej. Jak wiecie, nie ma nic lepszego niż to stworzony przez samą naturę. To nic dziwnego, że zwierzętom instynkt pomóc sobie z chorobą poprzez spożywanie niektórych pokarmów pochodzenia roślinnego.

Na przykład amerykańskich naukowców jest jedna cecha zaobserwowano. W zimie wiele zwierząt są wykopane śniegu i szyszki je jeść. Logicznym wnioskiem z tego spostrzeżenia doprowadziły do tego, że skład produktów ziołowych starannie badane.

Wyniki nie są długo czekać. Okazało się, że szyszki gromadzić w sobie na lato i zimę od wielu lotnych produkcji, olejków eterycznych, bioflawonoidy, przeciwutleniacze, przeciwzapalnie i substancji przeciwwirusowych. Ponadto pod względem składu drobna frakcja zawiera kwasy żywiczne, kwas askorbinowy, garbniki i antocyjany. Co sprawia, że guzki bardzo atrakcyjne do stosowania u ludzi w walce z różnymi chorobami.

Stosowany w medycynie ludowej, nie tylko dojrzałe, ale zielone owoce. Najlepszy do korzystania z nich są środki do produkcji szyszki, które trzeba wlać wódkę.

aplikacje

Istnieje wiele chorób, dla których leczenie jest stosowane szyszki na wódkę. Ich zastosowanie jest oparte na zdolności ich składników odżywczych składowych rozpuścić w alkoholu i stać się jeszcze lepsze właściwości funkcjonalne są już w postaci nalewek.

Działanie infuzji w następujący sposób:

 • odzyskiwanie komórek mózgu i układu nerwowego po udarze;
 • Leczenie i profilaktyka chorób płuc;
 • eliminacji zaburzeń układu sercowo-naczyniowego;
 • traktowanie jamy ustnej;
 • zapalenie stawów;
 • reumatyzm i skurcze mięśni;
 • Leczenie przewodu pokarmowego;
 • napotne ;
 • leczenia anemii;
 • dna moczanowa.

Poza szerokim spektrum działania terapeutycznego, jak każdy lek, mają wady szyszki na wódkę. Przeciwwskazania do stosowania ich na podstawie indywidualnych cech każdego organizmu i może być zredukowana do tych elementów:

 1. Nietolerancja lub niezdolność do picia alkoholu.
 2. Przedział wiekowy: 7 i po 60 latach.
 3. Nerek i wątroby (z naruszeniem dawkowaniu).
 4. Ciąża.
 5. Laktacja.

Rozważyć bardziej szczegółowo spektrum działania i główne dolegliwości, które korzystają z zielonej i dojrzałe szyszki sosny wódka, przeciwwskazania do ich stosowania.

Zielone pąki: Wykorzystanie ludzkich

Młode, niedojrzałe szyszki mają piękny zielony kolor i wyglądają bardzo gęste i mocne.

Zawierają one dużą ilość lotnych produkcji, która od niepamiętnych czasów uważana za najbardziej skuteczne substancje antybakteryjne. Ponadto, wiele z szyszek garbniki – substancje, które stymulują produkcję hormonów dobrego samopoczucia nastroju i wyglądu uczucia świeżości, myśli jasnych. Dlatego kąpiel z wlewem ton owoców i łagodzi zmęczenie.

Ponadto, taniny mogą stymulować odnowienie struktury komórkowej, który stosuje się jako podstawę do leczenia udaru mózgu. Witaminy i olejki eteryczne z zielonych szyszek przyczynić się do wzmocnienia układu odpornościowego, zwiększając witalność i zapewniając przypływ energii.

ich zbieranie jest zalecany w czerwcu-sierpniu. To właśnie w tym czasie, zawierają dużo składników odżywczych dla dojrzewa ziarno domowej. Wyodrębnić maksymalne korzyści z nich uzyskuje się poprzez przyłożenie nalewki jako zielone szyszki na wódkę.

W jakich chorobach wlewie alkoholowy zielonych szyszek

Wlew szyszki wódka (zielony) stosuje się w leczeniu chorób wątroby i nerek. Również długotrwałe stosowanie w małych dawkach, może pozbyć się zmęczenia, przewlekłe bóle głowy i senność, złe nastroje.

Bardzo ładne zielone szyszki, podawać wódka, miażdżyca, do oczyszczania naczyń.

rozwiązanie przepis

Aby przygotować napar uzdrowienia, musimy:

 • PAN emaliowane;
 • Zbiór zielonej stożków;
 • umiarkowanie ciepłe pokojowa;
 • wódka.

Napełnić naczyń przygotowane przez trzeci przemytego w ciepłej wodzie i pocięte na kawałki zielonych czopków. Następnie wlać wódki, tak aby składniki były zanurzone w cieczy. Przykryć pokrywą i umieszczone w pomieszczeniu o temperaturze nie niższej niż 20 ° C 0 twierdzą, około 40 dni, a gotowości określonym kolorem. Farbowanie powinien być ciemnobrązowy.

Ten pierwszy przepis, który wykorzystuje zielone szyszki. Nalewka na wódce umożliwia wszystkie użyteczne elementy przejść do roztworu i stają się bardziej strawne.

Kolejny przepis, dla których wymagane są:

 • szkło;
 • zielone pąki;
 • wódka;
 • Przykryć szczelnie na szkle;
 • ciepłe miejsce;
 • sitko.

W szklanej wlać rozdrobnionych stożki i całkowicie napełnić wódka (stożków wódki i tie). Obcisłe i usunąć w ciepłe miejsce do rysowania. Pozostawić na 10 dni. Następnie barwnik odsącza się przez sito i z otrzymanego roztworu przy 20 kropli przed posiłkami. Korzystnie rozcieńcza się gorącą wodą.

Zielone szyszki na wódkę: przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do stosowania na nalewki alkoholowej zielonych szyszek są takie same jak dla środków dojrzałych szyszek sosny na wódkę. Ta ciąża i laktacja, zaawansowany wiek, nietolerancja składników (atopowe zapalenie skóry, alergia), nerek lub niewydolnością wątroby.

Jedyną rzeczą, która jest tam, aby podświetlić – naruszenie dozowania otrzymującej wlewy. Czy to kategorycznie niemożliwe. Konsekwencje mogą być poważne zaburzenia żołądka, uszkodzenie ściany przewodu pokarmowego. Być może nawet zatrucia. Złe samopoczucie, nudności, zawroty głowy. Od alkoholu, nalewki, a następnie wykorzystanie go w wysokich dawkach, a często przez długi czas może powodować powstawanie uzależnienia od alkoholu.

Dojrzałe szyszki: Charakterystyka i zastosowanie komponentów

Dojrzałe szyszki jest bardzo łatwe do odróżnienia od młody wygląd. Są brązowe, krucha, niemal całkowicie odkryte. Wiele widać dojrzałe nasiona.

Oprócz elementów, które zostały już wymienione dla młodych owoców, dojrzałe szyszki również zawierać zwiększone ilości tanin. Funkcja ta określa kierunek ich wykorzystania w medycynie alternatywnej.

Najważniejsze – to na pewno leczenie udaru mózgu i stany posleinsultnogo. Taka terapia infuzyjna wspomaga odnowę komórek mózgowych i ich szybkiej regeneracji normalnego funkcjonowania. Napar z szyszek sosnowych wódki przywraca struktur komórkowych o wyższej części systemu nerwowego, a także blokuje enzymu, który powoduje ich śmierć mózgu.

Jeśli młodzi guzki mogą być wykorzystywane do bardzo szerokiego zakresu chorób, stosowanie dojrzałego dzisiaj jest ograniczona do leczenia stanu udaru. Dzięki amerykańskiego naukowca, który udowodnił, że szyszki (nalewka z wódką) – jest to sposób, aby dostać się po ciężkiej chorobie.

Zastanów się, jak najlepiej, aby zebrać materiał, przygotować je, a na co przepis zrobić napar gojenia.

Zbierać dojrzałe szyszki

Te stożki są najlepiej zbierane od grudnia do marca. Latem i jesienią, mają czas, aby zgromadzić wiele przydatnych elementów. Jak konserwy, które składają się z bardzo przydatnych i ważnych biologicznie substancji w organizmie.

Lotne i taniny, bioflawonoidy i antocyjany, olejki eteryczne i garbniki, żywice oraz karoten, witaminy C i A, przeciwutleniacze – wszystkie przechowywane w zaśnieżonych niezawodnie dojrzałych szyszek sosnowych. Dlatego są one tak lubią żucia zwierząt w ogrodach zoologicznych.

Specjalna obróbka zebranego materiału jest oczyszczona ze składników obcych i kurzu. Do tej rośliny shishechny łatwo wypłukać z ciepłą wodą. Późniejsze suszenie ukończeniu etapu obróbki wstępnej i produkt jest gotowy do rysowania.

Przepis: szyszki na wódki (dojrzały)

Aby przygotować potrzebne będą:

 • kawałek blachy ze szczelną pokrywą;
 • wódka lub alkohol (70%);
 • 5-6 dojrzałe stożki, umyte i sposób;
 • fajne miejsce do rysowania.

Bierzemy grudki były mielone i umieścić w misce. Napełnić 200-250 ml wódki lub alkoholu, zdjąć pokrywę z pokrywką w chłodnym miejscu do infuzji. Po dwóch tygodniach lek jest gotowy. Należy jeść łyżeczką po zjedzeniu raz dziennie. Przebieg leczenia – 3 miesiące lub dłużej. Z prawidłowego odbioru jest praktycznie nieograniczona.

Negatywne skutki, przeciwwskazania

Kategorii osób, które zabrania się korzystania z tej infuzji, tak samo jak w przypadku infuzji zielonych szyszek.

Przy prawidłowym użytkowaniu, bez zakłócania dozowanie i bez nadużywania komponentów, a także właściwego przygotowania naparu, w której podstawa – A dojrzałych szyszek sosny na wódkę, przeciwwskazania do jego stosowania zostały zidentyfikowane.

W przypadku naruszenia któregokolwiek z efektów przedmiotów może być przewód pokarmowy o różnej złożoności choroby, zatrucia, nadużywanie alkoholu.