812 Shares 5070 views

Pochłaniaczem pralki górze: Zalety i wady łączenia

Jednym z najbardziej znanych typów urządzeń gospodarstwa domowego, od dawna rozliczane w apartamentach znajduje się pralka. I jeszcze jeden z najpilniejszych problemów jest kwestia jego umieszczenia, zwłaszcza jeśli obudowa nie różni się wielki obszar. Wszyscy, którzy mieszkają w standardowych mieszkań są na różnych sztuczek w celu dostosowania urządzeń ergonomicznie.

W większości przypadków, pralka jest zainstalowana w łazience lub kuchni. I ostatni pokój – nie jest najlepszym rozwiązaniem z kilku powodów: po pierwsze, stiralka zepsuty, a po drugie, dźwięk działa urządzenie czasami irytujące, nie sprzyja przyjemnej rozrywki przy stole, na trzecim miejscu, nie zawsze urządzenie pasuje do wnętrza (w końcu kuchnia – pomieszczenie, w którym przygotowuje się do jedzenia). Tak więc, dla instalacji pralki najlepiej nadaje się łazienka, jak pokój ten odbywa się bardzo mało czasu, a dźwięk z urządzeń z systemem nie będzie rozproszony.

Pomimo tego pozornie racjonalnego podejścia, należy ustawić urządzenie w łazience nie zawsze jest to możliwe ze względu na brak „kwadratów”. Z tego powodu wiele projektanci i inżynierowie starają się znaleźć optymalne rozwiązanie. Do tej pory jedną z opcji najbardziej nietypowym i oryginalnym jest tonąć pod pralkę od góry.

Wymagania dotyczące rozmieszczenia sprzętu AGD

Nie są one tak dużo, ale takie niuanse nie są zalecane, aby pominąć:

 • Do pralki należy doprowadzić niezbędne narzędzia – prąd, ścieki i rur wodnych. Rozeta musi należy chronić przed wilgocią.
 • Pożądane jest, aby wysokość blaty była nieco większa niż w przypadku samej pralki. Wymóg ten znacznie ułatwia instalację oraz późniejszą eksploatację urządzeń.
 • Trzeba też wspomnieć o materiał, z którego będą produkowane blatu. Najlepszym rozwiązaniem – sztuczny lub naturalny kamień, odporny na stres i zmiany temperatury mechanicznych, wodoodporny.
 • Blat może być zainstalowany z dala od każdego modelu pralki. Technika ta powinna być dość wąski, a nie trzymać się z niszy, nie wygląda bardzo nieatrakcyjne. Ponadto, urządzenie z pionowym wsadu nie daj się znakomicie.

zalety

Z reguły ludzie, którzy mają zainstalowane urządzenia gospodarstwa domowego w ten sposób zwrócić uwagę na następujące aspekty pozytywne:

 • Umywalka z blatem pod pralką sprawia, że dobre wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni na urządzenia. Utworzony w ten sposób luka może zostać usunięty ręczniki, szampony i kosmetyki. Jeśli przedmioty higieny muszą być przechowywane gdzieś, może być umieszczony na stole i przedmiotów dekoracyjnych – lampy lub kwiatami.
 • Taki blat pełni rolę zabezpieczającą urządzenie przed uszkodzeniami i innymi skutkami. W lewo na stiralka ciężkimi przedmiotami może spowodować uszkodzenie powierzchni, ale taka wielka konstrukcja może wytrzymać wszelkie obciążenia. Ponadto, blat może chronić urządzenie przed rozlanej wody i detergentu.
 • To oryginalne rozwiązanie może uczynić całą łazienkę w tym samym stylu. Blat z niezwykłej konstrukcji może być konsolidacja elementem dla innych składników.

minusy

Są mało, ale nadal są dostępne:

 • Umywalka do pralki z góry wybranym jedynie do pewnego modelu urządzenia gospodarstwa domowego, korzystnie równocześnie z nią. Należy wziąć pod uwagę nie tylko wielkość jednostki, ale również jego możliwości techniczne. Najlepszym rozwiązaniem – do wyboru Pralki wbudowane, w tym samym kolorze i stylu mebli.
 • Zatopić pralkę pod jednym blatem, wykonany z kamienia naturalnego lub sztucznego, to będzie kosztowne. Inne materiały, pomimo niższych kosztach, nie wyglądają tak imponująco.

Odmiany Blaty dla łazienki

Wszystkie rodzaje mebli łazienkowych tego typu pokoje są podzielone na kilka kategorii w zależności od sposobu zabudowy:

 • Podłoga. Montowane bezpośrednio na powierzchni podłogi za pomocą kilku stóp.
 • Zawieszone. Są montowane do ściany za pomocą wsporników.

Ponadto, blat może być podzielony na kategorie w zależności od ich struktury:

 • Ciało stałe. Zlew pod pralką z góry stanowią całość. Głównym materiałem produkcji – sztuczny lub naturalny marmur. Różne modele są nie tylko piękne, ale również łatwość obsługi. Wśród wad takich struktur obejmują dużą wielkość i cenę zbyt wysoką.
 • Blaty ze stykiem umywalką. Mebel wygląda bardzo imponująco – zlew w tym przypadku przypomina wazon lub płatek ogromne. Zlewozmywaki są zazwyczaj wykonane ze szkła lub kamienia niezwykłych kolorach.
 • Blat z wbudowanym zlewem. Są funkcjonalne i praktyczne. Główną zaletą tych modeli jest ich modułowość, ponieważ takie meble mogą być wyposażone w specjalne pudełka do przechowywania chemii gospodarczej.

Cechy montaż mebli

Umywalka do pralki 60 * 40 cm wymaga przestrzegania pewnych zasad w warunkach łazienkowych.

 • Wszystkie pomiary wykonywane są z wyprzedzeniem w pokoju. Najlepiej kilka razy blacie miarą samego i pralką, które nie mają nic do zmiany kilka razy w trakcie instalacji.
 • Podczas instalowania stiralki konieczne stosowanie poziomu budowniczego. Regulowane nóżki pomoże ustawić urządzenie w żądanym położeniu, a specjalne gumowe podkładki pomagają pozbyć się hałasu z zewnątrz i nadmierne wibracje podczas pracy maszyny.
 • Powinniśmy zwrócić uwagę na podłączenie urządzenia do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Jeśli urządzenie jest zainstalowane pod zlewem, trzeba kupić specjalną pułapkę.

Tworzenie własnych rąk blaty

Praca na meblach zaczyna mierzyć wymiary pomieszczenia. Za pomocą standardowego ołówka i metrowym budynku zależy od wielkości przyszłych blaty. Na podstawie danych stworzonych przez jego ramie. W tym celu najlepiej jest użyć specjalnego profilu metalowego, który jest używany podczas montażu płyt kartonowo-gipsowych.

Po tym, większość z płyt kartonowo-gipsowych wyciąć niektóre szczegóły budowy. W górnej części blatu należy oznaczyć i zrobić dziurę w którym zainstalowany jest umywalka. Podobny kawałek wyciąć ze sklejki.

Do powierzchni ściany jest dołączony dwa wsporniki, na których cała struktura zostanie ustalone. Początkowo są przyłączone sklejki, a następnie – wykroje kartonowe, które będą znajdować się w urządzeniu umywalka do przemywania (60 x 60 cm, na przykład). Zamknięte dno konstrukcji całości z tego samego materiału.

Ponieważ płyty gipsowo-kartonowej jest tworzony Pasma przednią część blatu stołu. W celu podania szczegółów kształt zakrzywiony, co 10 mm małe nacięcia.

Gotowy projekt jest przygotowany i shpatlyuetsya. Że na stole nie są narażone na działanie pary wodnej i wody, jest on objęty specjalnymi pociągami.

Optymalny wariant dostarczył mebli – ceramiczne mozaiki. Zamocować do specjalnego kleju, połączenia między elementami są odporne preparat zastąpiony wilgoci.

Umywalka do pralki „Grzybienie”

Najbardziej popularna i szeroko stosowanym rozwiązaniem jest kombinacja wysokości pralki nie większym niż 70 cm, a radiator w postaci lilii wodnych. Są one podzielone na typy według kilku kryteriów: design, kształt i położenie odpływu. Wśród cech tych modeli to:

 • Umieszczenie spustu – jego próba, aby umieścić jak najbliżej ściany.
 • Płaskie dno.
 • Przesunięcie lub całkowity brak otworu mieszalnika.

Ten rodzaj zlewu z blatem pod pralką (zdjęcia różnych modeli, które pożądane jest aby z góry, aby wybrać najlepszą opcję) pasuje praktycznie każdy sprzęt gospodarstwa domowego, niezależnie od jego wielkości.

Można je nabyć i niestandardowe, oryginalny model, w którym mikser znajduje się w rogu. Są one wykonane z tworzywa sztucznego, porcelany i polimeru.

Overhead, zamontowane i umywalka wpuszczana

Na pralka jest ustawiona nie tylko „lilii wodnych”, ale także wiele innych rodzajów umywalek, zwłaszcza jeśli w łazience nie jest pozwala na oszczędność miejsca. Zlew pod blatem roboczym pralki w takim przypadku jest optymalny z wykonań, zastosowanie nie jest koniecznie płaski wzór – może być ustawiony, na przykład, wyroby niezwykłych kształtach i różnych głębokościach.

Do tego celu są zwykle stosowane:

 • Wpuszczana umywalka – są one zainstalowane w szafie, blatu.
 • Konsola Shell. Przymocowane do powierzchni ściany.
 • Fałsz. Do ich instalacji wymaga mebel.

Sądząc po opiniach, zlewozmywaki ze blaty do pralek są najlepszym rozwiązaniem dla małych rozmiarów łazienki, oszczędność miejsca i ergonomicznie zaprojektowane, aby umieścić wszystkie niezbędne elementy.