790 Shares 4479 views

Szlifierka: Dane techniczne

Powierzchnia nazywa specjalne maszyny są używane do czyszczenia powierzchni wyrobów ze zbędnych warstw. Najczęściej tego typu urządzeń jest stosowany w leczeniu drewnianych półfabrykatów. Jednak powierzchnia szlifierki do metalu – to również dość popularny rodzaj jednostek. Są one stosowane do obróbki stali, aluminium, miedź itp. D.


Trochę historii

Szlifierka została wynaleziona w 1874 roku w Ameryce. Początkowo, gdy narzędzie robocze stosowane w nim koła cięcia ze stałych elementów różnego rodzaju skał ściernego. Ponieważ mieli być często zmieniane, a zwłaszcza rozprzestrzeniania takich jednostek w tym czasie nie otrzymał. Jednak już w 1893 roku, po wynalezieniu sztucznych materiałów ściernych, maszyny do szlifowania powierzchni stały się bardzo popularne i popularne.

Dlaczego stosowanie

Urządzenia tego typu są wykorzystywane do:

 • odpędzania preparaty;

 • Cięcie i segmenty;

 • Precyzyjna obróbka powierzchni części;

 • czyszczenia zębów koła;

 • wykończenie nici, itp. d.

Główną cechą tych urządzeń jest to, że są one tylko do wykańczania części z płaskiej powierzchni. Do wykańczania kształt pracy nie są one używane.

Zasada działania

Działanie tego rodzaju urządzeń jest oparta na bardzo prostej zasadzie. Włączanie forma wstępna jest wytwarzana przez obracanie się koła ściernego o wysokiej prędkości. Ostatni ruch jest przez silnik elektryczny. W tej obróbki może być wykonana w postaci koła i powierzchni jej końca. Dziś na sprzedaż tam włączając maszyny tego typu z dwóch kół jest bardzo duża pojemność.

Działa w większości przypadków powierzchni szlifierki, co następuje:

 • Silnik obraca pompę zębatą, zmuszając olej do kanałów układu hydraulicznego.

 • Ostatnio uderzania przełącznika, odpowiedni do kranu rozrusznika.

 • Po włączeniu oleju kranu płynie do części cylindrów zasilających i przesuwa tłok, a jednocześnie związana z nim do stołu.

 • Pod koniec swojej tury stołu obraca zawór przełączający, który jest odpowiedzialny za kierunek oleju w szpuli lub drugiej butli zasilającej.

 • olej kierunek prądu w tym samym czasie jest odwrócony, a tabela zaczyna poruszać się po nim.

Cechy konstrukcyjne

Ostrzałki tego typu są zazwyczaj charakteryzuje się dużą wytrzymałością, ponieważ przetworzone elementy są w większości przypadków mają znaczny ciężar. Maksymalna dopuszczalna masa kształtki wstępnej wynosi 600 kg, a wysokość – 280 mm.

Kolumna typu obrabiarka, która jest zamontowana na cokole, uformowany z jednego kawałka z podstawą. W środkowej jej części posiada wgłębienie po obu stronach której znajdują się prowadnice. Według ostatnich ruchów karetki. Utkwiła poziomych szyn, wyznaczone na podstawie główki.

Obrabiany przedmiot w tych maszynach jest zamontowany bezpośrednio na stole lub za pomocą specjalnych magnesów. Czasami mocowania części i stosować urządzenia mechaniczne.

Szlifierka powierzchnia stołu może być okrągły lub prostokątny. W zależności od wybranego sposobu podawania przedmiotów na podłużne lub okrągłe. Czasami tego typu urządzeń jest wykorzystywana do obróbki bardzo duży obszar. W tym przypadku poprzeczna techniki podawania. Do szlifowania powierzchni stołu wyposażona w specjalną powłokę PTFE. To zapewnia płynność ruchu i jego odporność na zużycie.

Wrzeciona maszyny do szlifowania powierzchni może znajdować się na różne sposoby. Na tej podstawie urządzenie jest podzielona na pionowe i poziome. Każda z tych grup ma zarówno swoje zalety i wady.

Podobnie jak każdy inny konwencjonalny powierzchni szlifierki są oznaczone numery seryjne. Zidentyfikowane przez takich etykiet nie może być funkcjonalny sprzęt. Aby to zrobić, należy zbadać szlifierek paszport powierzchni.

Szlifowanie części końcowe

Istnieje kilka typów takich składników przetwarzania:

 • Multipass. W tym przypadku, obrabiany przedmiot zamontowany na powierzchni roboczej i poruszający się z prędkością około 45 m / s. Przedmiot obrabiany jest przemieszczany na podstawie okręgu kilka razy, a drugi jest podawany do głębokości stopniowo aż do momentu ich usunięcia warstwy metalu lub drzewa żądanej grubości.

 • Single-pass. Technika ta jest wykorzystywana na komputerach z okrągłym stole. W tym przypadku, przyrząd jest wprowadzany do całej głębokości w jednym przejściu w pionie.

 • Dwustronnie. Takie urządzenia równocześnie przetworzony na raz obu końcach półwyrobu.

szlifowanie peryferia

Sposób ten stosuje się do obróbki części wykonane z materiałów nie jest zbyt mocno. szlifowanie obwodowych jest:

 • Głębokie. W takim przypadku, w każdym cyklu obróbki usuwa się bardzo dużą warstwę materiału.

 • Z zasilaniem. Technikę tę stosuje się do leczenia tych elementów, których wysokość jest większa niż szerokość.

 • Z przerywanego paszy. Technologia ta umożliwia maksymalną jakość szlifować nawet bardzo dużych elementów.

Kręgi szlifierki

Narzędzia te mogą być wytwarzane w postaci podkładki lub cylindra. Składają się one z różnych rodzajów ziarna materiału ściernego o wysokiej sztywności, połączone ze sobą ceramiczne lub z gumy wulkanizowanej, bakelitu więzadła. Ściernice mogą mieć różne wielkości i profilu. Są one dobierane w zależności od marki i typu maszyny przetworzonych elementów na nim.

wyposażenie opcjonalne

Bardzo często szlifierki podłączone urządzenia, takie jak urządzenia chłodzącego. Jest to niezbędne w celu zmniejszenia temperatury części roboczej maszyny podczas przetwarzania informacji. To sprawia, że można znacznie przedłużyć ich żywotność.

Również w urządzeniach tego rodzaju mogą być użyte, jest opcjonalny, a serwerem a wałkiem odbiornika przemienników szybkość różne jednostki oczyszczania cieczy chłodzącej, i tak dalej. D.

parametry techniczne

Maszyny tego typu mogą się różnić w mocy, wydajności i funkcjonalności. Program dla szlifierek powierzchniowych są reprezentowane na tej stronie. Dane w tego typu urządzeń może być inna. Następnie zobaczymy jakie opcje mają mieć takie maszyny na przykładzie bardzo popularnego modelu 3G71. Urządzenie jest przeznaczone tylko do szlifowania obwodowej elementów. Jego konstrukcja składa się z ramy, kolumna i babki, biurko, a system hydrauliczny.

można znaleźć w poniższej tabeli, która ma szlifowania specyfikacji urządzenia.

parametr

wartość

Minimalna wielkość wysokości detalu / szerokości / długości

320/200/630 mm

Maksymalna waga detalu

100 kg

Maksymalna odległość od osi wrzeciona na stole

80 mm

wymiary stołu

630h200 mm

Przenoszenie / poprzecznego przekroju podłużnym

70-710 / 235 mm

Zasięg wzdłużnego ruchu prędkością

5-20 m / min

Biegowa automatyczna krzyż RSS

0,7 m / min

Szlifowanie wymiary kół

250h25h75 mm

Zakres częstotliwości obrotów

3740 obr / min

wymiary maszyny

1870h1550h1980 mm

waga maszyny

1900 kg

Pomimo faktu, że rozwinięta powierzchnia szlifierki 3G71 były jeszcze w Związku Radzieckim, jest on nadal stosowany w produkcji i jest uważany za całkiem wydajny i niezawodny. U jego podstawy są przeznaczone bardziej wyrafinowane i drogie maszyny 3G71M.