557 Shares 8523 views

Co i jak jeść rośliny? Roślinnego jedzenia owadów

Co słyszałeś o drapieżnych roślinach? Tak, chodzi o tych, którzy nie dostają pokarm z gleby. Nie wiem, jak jeść rośliny inaczej? I wyobraź sobie, że są tacy, których menu składa się z różnych owadów, małe skorupiaki, a nawet rybnych narybku.

Rośliny owadożerne – wspaniała rzeczywistość

Nie biorą pod uwagę, że jest to owoc uchwalona wyobraźnia. istnieją takie rośliny, chociaż mogą być przypisane do kategorii cudów natury. Ale w rzeczywistości, ona i zmusił ich do wypracowania strategii przetrwania. Po siedlisk roślin mięsożernych – jest piasek, woda i torfowiska, gdzie nie ma minerały odżywcze, które są tak bogate w żyznej glebie. Więc one przystosowane do jedzenia żywo zdobycz, z różnymi akcesoriami do jego połowu.

Owadożerne nich zadzwonić, ponieważ żywią się głównie owadami. Wspólne takie rośliny na całym świecie i istnieje około 450 gatunków.

Metodą uchwyt owady można podzielić na kilka grup. Są to rośliny :

 • ze specjalnych organów, które są aktywnie poruszających się, złapać zdobycz;
 • z liści pokrytych klejem;
 • z „pułapkowania” wgłębień, jest to mała rurka;
 • z bąbelkami;
 • z dzbanów.

Niektóre gatunki rosną w Rosji. Chociaż nie są one tak egzotyczny wygląd, podobnie jak ich zagranicznymi odpowiednikami, ale bardzo ciekawy i bardzo niebezpieczne dla niczego owadów.

rosiczka

Ta roślina jedzenia owadów uprawy na torfowiskach i wygląda dość skromne. Liście z czerwono-zielony, płasko na łóżku, pokryte mchem. To pozostawia roślina wykorzystuje złapać zdobycz. Ich krawędzie i w górnej części zaopatrzona w rzęski, które mają zgrubienia na końcach głowicy.

Jak karmić się rosiczka roślina, prostą odpowiedź. Rzecz w głowach, podobnie jak krople rosy, ponieważ znajdują się one z gruczołów, które produkują lepką ciecz. Owady, przyciągane przez blask kropli, usiąść na liściach, a następnie trzymać się ich. Rzęski otrzymany z takiego próbkowania impulsu i zaczynają się schylać, obejmującego owady. Płytka blacha zaczyna również przenieść. Jego krawędź jest zagięta i zamyka pułapki. Ciekawostką jest fakt, że takie działania powodują jedynie roślinne substancje zawierające białko. Jeśli rzęski i płytki trochę żwiru, nie poruszają.

Drosera wyjątkiem goo wydzielają więcej enzymów, w których białko jest odcinana, a trawienie kwasem dostarczać. Substancje organiczne paszy roślinnej pochodzące z tych procesów. Po absorpcji żywności rzęsek ponownie wydzielać śluzowe krople, a rośliny są gotowe do połowu nowych owadów.

Pinguicula

Roślina ta jest trochę jak rosiczka, ponieważ jej liście znajdują się również na okładce mchu. Ale są one znacznie większe i są całkowicie pokryte lepkim śluzem wydzielanym przez liczne gruczoły.

Gdy owad na liściu spada emitują soków trawiennych, a blaszka liścia jest wygięty i obejmuje wytwarzanie. Jeśli porównać jak rośliny paszowe tych dwóch gatunków, a następnie proces Pinguicula jest znacznie szybsze niż rosiczka. Liczba owadów złapany na sezon, w pierwszym kilkuset.

pęcherzyca

Ten roślin mięsożernych w wodach stojących i bagien. Jej liście są zanurzone w wodzie i na powierzchni widocznej macierzystych z dużymi kwiatami. Pułapka są liście roślin. Skrawki te pęcherzyki z otworami kapturem klapka, a ich ściany wewnętrzne pokryte są liczne gruczołów trawiennych. Owady, larwy, a nawet różne ryby smażyć, stykając się z zaworu bąbelkowych, dostać się do środka, od którego nie można uciec. Umierania, zaczynają się rozkładać, a te rośliny żywią się substancji powstających podczas rozkładu.

Nepenthes

Rośliny drapieżników zamieszkujących tropiki, złapać zdobycz za pomocą tzw dzbany. Ich jasny przedstawiciel – epifityczne roślin Nepenthes, powszechne na wyspie Madagaskar. Jej liście składają się z trzech działów. W dolnej części płytka stanowi przepływ powietrza, średnia roślin antennal odgrywa rolę, natomiast górna pułapka – dzbanek z pokrywą. Ta część ma jasny kolor, który przyciąga owady.

Ponadto dodatkowy przynęta jest nektar, który stoi na krawędzi słoika. Jak karmić rośliny, może być zrozumiane w szczegółach za „budownictwo” z dzbanka. Owadów, usiadł na krawędzi, nie może zachować zsunięciem śliskie ściany wewnętrzne. Tam tonie w cieczy zgromadzonej na dnie i gruczołów znajdujących się w ścianach dzbanka, zaczynają przydzielić soki do trawienia. Ssanie strawiony pokarm ma specjalne komórki znajdujące się w jamie dzbanka.

Dionaea muholovnaya

Zakład ten jest znany pod nazwą muchołówki. Jest uważany za najbardziej żarłoczne drapieżniki zamieszkujące bagna Ameryki Północnej. Jest to pułapka, składający się z dwóch skrzydeł, trochę jak na wpół otwarte clamshell. Krawędzie skrzydeł pokryte są małymi zębami, które znajdują się wzdłuż kawałka żelaza. Nektar wyprodukowany przez nich dobrze przyciągać owady. Ponadto, każdy liść jest zabezpieczona przez trzy twarde włosie. Gdy owad przychodzi do nich, oni transmitować sygnału i te klapy uderzający przechwytywania zdobycz. W tym przypadku, gruczoły rozpocząć wydzielanie kwaśnego soku, w którym białko jest trawione. W wyniku tego rośliny są doprowadzane gotowych związków organicznych. Tak szybko, jak żywność jest trawiona, liść siebie i czeka na nową ofiarę.

Sarracenia i Darlington

Dwa północnoamerykański rezydent pod wieloma względami podobne do siebie, bo ogonki liści są wydrążone rurki. Różnica polega na tym, że Kapturnica jako pokrywka elementów rurowych działa jako arkusz płyty, a Darlington – specjalny gromadzenia się, jak rybi ogon. Rury są rozmieszczone wokół otworów ostrych włosów skierowanych w dół. Nie dają one owady, raz tam, wydostać. Szanse są, nie ma ofiary, ponieważ wewnątrz rurek jest bardziej odurzający płyn.

Po ukończeniu procesu rozpadu owady, rośliny zasysania jego produktów przez ściany rur.

ciekawostki

Nie byliśmy zaskoczeni przez organizmy, które żywią się roślinami, ale proces odwrotny jest naprawdę zaskakujący. Ale jak widać, rośliny żyjące rzeczy, które jedzą, jedzą, a nawet w wystarczającej ilości. Nic dziwnego, że są one przedmiotem biologii naukowców, którzy oferują bardziej niezwykłe fakty związane z tym cudem natury. Oto niektóre z nich:

 • Sarracenia rury pułapkujące mogą być na 1 m długości;
 • 1 tys. cm arkusz 25 umieszczoną gruczoły Pinguicula tysyach;
 • bagno drapieżnik rosiczka można w okresie letnim jeść około 2000 owadów;
 • Niektóre kopie mają dzbaneczniki pułapki dzbany rozmiarach, które należą myszy, szczury i małych ptaków;
 • Nepenthes przydziela specjalne enzymy degradujące ofiarom białko do aminokwasów, a te z kolei nasyconym rośliny azotu;
 • Większość owadów żywiących roślin, same generują impulsy elektryczne, które aktywują zawory pułapek.

Zakład świat jako niesamowite, jak w świecie zwierząt. Wiele nieznanych i ciekawych rzeczy można go znaleźć, trzeba tylko pokazać zainteresowanie. W tym artykule poruszyliśmy tylko mały kawałek świata wokół nas.