374 Shares 4270 views

Co jeśli opuchnięte nogi, i dlaczego tak się dzieje?

Obrzęk stóp – jest to dość nieprzyjemne zjawisko, które również nie wygląda zbyt estetycznie. Oprócz wad zewnętrznych takim stanie wiąże się inne problemy. Tak więc, pogarszający się stan układu sercowo-naczyniowego, zwiększa obciążenie serca. Wiele osób uważa, że nie są obrzęki spowodowane nadmiernym zużyciem wody, ale powodem najczęściej nie jest tak nieszkodliwe.


Dlaczego opuchnięte nogi?

Problem powstaje, w wyniku stagnacji glina lub limfy, metabolicznych i żylaki, choroby nerek lub nadmiernego nacisku na dolnych. Aby zrozumieć, co zrobić, gdy nogi są spuchnięte, trzeba zrozumieć przyczyny, które spowodowały taki stan. Czasami jest to niewłaściwe obuwie. Zbyt duża lub całkowicie brakuje pięta nie rozmiar lub spłaszczone palce w położeniu spoczynkowym fizjologicznym prowadzi natychmiast do obrzęków.

„Serce” obrzęk stóp często występują w okolicy stawu skokowego. Czasami jest to pierwsza oznaka niewydolności serca, młodego człowieka może to oznaczać problemy z naczyniami krwionośnymi i osób w podeszłym wieku – przewlekła choroba serca. Kiedy skłonność do żylaków nie nosić pończochy. naruszają one krążenie, ściskając uda. Lepiej jest wybrać specjalne pończochy uciskowe. Czasami obrzęk jest spowodowany oczekiwaniem dziecka. Dla wielu z tych zjawisk są już powiązane: Ciąża – opuchnięte nogi. Co robić w takich sytuacjach? Jak złagodzić swoją sytuację? Spróbujmy zrozumieć.

Co jeśli opuchnięte nogi?

Zaleca się użycie mniejszej ilości cieczy po siódmej wieczorem. Pomóc złagodzić stan kąpiel z solą morską. Można tylko próbować obniżyć nogi w zimnej wodzie, a następnie masować spuchnięte obszary lekkiego mrowienia.

Dowiedz prosty zestaw ćwiczeń dla rozluźnienia nóg. Postawić jedną nogę do drugiego, zbierając skarpetkę tak wysokie, jak to możliwe, a następnie został zastąpiony przez nogi. Po tym, dostać się na palcach, odczekaj kilka sekund. Trochę skok na palcach. Usiąść i podnieść nogi, zrobić okrągłe stopy ruchu. Wystarczy zginać palec w górę iw dół. Gimnastyka bardzo proste i bardzo skuteczne, aby zapobiec obrzęk. Na tych samych przebiegów czasowych i ciężkości w nogach.

Tradycyjne metody eliminowania problemów

Myśląc o tym, co zrobić, gdy stopy są spuchnięte, należy zwrócić uwagę na herbat leczniczych i innych środków folk. Na przykład, aby usunąć nadmiar płynu pomocy wywary z kory i jagód bzu. ustabilizować ich stan nerek. W obecności żylaków na nogach mogą być stosowane na skórę parze liści bzu. Dobry efekt moczopędny różne pąki brzozy, skrzyp. Na przykład, można zrobić herbatę leczniczą. Wymieszać kilka łyżek rdestu ptasiego, pąki brzozy i skrzypu. Warzenia łyżeczkę do filiżanki wrzącej wodzie, w kąpieli wodnej w ciągu pół godziny, nalegają. Pić, szczep, jedna łyżka. Kurs trwa trzy tygodnie powinno odbywać się według następującego wzoru: trzy dni infuzji pitnej, jeden dzień przerwy.

Co jeśli opuchnięte nogi z powodu chorób sercowo-naczyniowych? Spróbuj Astragalus. Jego wywar wzmacnia serce i zmniejsza obrzęki. Wystarczy wziąć dziesięć gramów suszonego wywaru i Astragalus. Kilka łyżek trzy razy dziennie, a opuchlizna zniknie.

Sobie pomóc w radzeniu sobie z tym problemem i może być maści, wzmacnia naczynia włosowate. Na przykład, odpowiednie leki „Troxevasin” i „heparyny”, a także środki z kasztanowca, które z reguły są bardzo skuteczne.