824 Shares 1548 views

Maść „Levomekol” w czasie ciąży

Z nabyciem nowego statusu kobiet w ciąży są bardziej sprawiedliwe seks radykalnie poprawiając swój tryb życia. Tak więc, większość kobiet w ciąży zaczynają uważnie monitorować ich diety i zdrowia. Jednak, podobnie jak inne kobiety, płci pięknej w ciekawym położeniu podatnego na wiele chorób. Niektóre z nich nie są poważne i są sami. Inne dolegliwości wymagają natychmiastowej interwencji lekarskiej i przyjmowania niektórych leków. W tym artykule dowiesz się, jak używać maści „Levomekol” podczas ciąży. Znajdziesz główne wskazania do jego stosowania, i dowiedzieć się o ograniczeniach. Warto również wspomnieć o opinię, czy jest możliwe „Levomekol” podczas ciąży.

Informacje z podsumowaniem

Czy mogę stosować leku „Levomekol” w czasie ciąży? Instrukcje użytkowania nie wskazuje konkretnych ograniczeń stosowania leku w tym okresie. Jednak przed użyciem tego narzędzia należy skonsultować się z lekarzem i uzyskać właściwy cel.

Aby dowiedzieć się, czy można zastosować maść „Levomekol” podczas ciąży, konieczne jest, aby wiedzieć, składu leku. Główne substancje czynne są następujące: chloramfenikol, glikol etylenowy i metylouracyl. Mogliby w jakiś sposób wpłynąć na stan kobiety w ciąży i jej nienarodzonego dziecka?

Wpływ na płód

Maść „Levomekol” w czasie ciąży nie jest zabronione. I to pomimo faktu, że w nim nie jest antybiotykiem.

Chloramfenikol dotyczy komórek chorobowych mikroorganizmów. Niszczy ich struktury białek i promuje wydalanie drobnoustrojów. Należy zauważyć, że lek jest w stanie przeniknąć przez łożysko i dostają się do krwiobiegu przyszłego dziecka.

Methyluracilum uznany za skuteczny immunomodulator. Większość leków o podobnym działaniu są zabronione podczas rodzenia. Jednak ze względu na fakt, że środek ten jest stosowany miejscowo, to można zastosować również dla przyszłych matek. Oprócz narzędzia działanie immunomodulujące posiada gojenia ran i działanie regenerujące.

Etylen promuje rozdzielenie martwych komórek skóry z miejsca jego zastosowania. W większości przypadków jest to całkowicie bezpieczne dla organizmu dziecka.

Według lekarzy

Lekarze mówią, że „Levomekol” maść może być w czasie ciąży. Wszystko jest wyjaśnione przez następujące fakty.

Przepisać leki tylko w nagłych przypadkach. Oznacza zalecany do stosowania w otwartych ran, oparzeń i różnych urazów. Lek jest również stosowany w leczeniu hemoroidów, które tak często dotykają kobiety w ciąży. W sprawie mianowania lek musi brać pod uwagę okres rozwoju płodu i stan matki oczekującej. W niektórych przypadkach choroba jest znacznie bardziej niebezpieczna niż biec do używania narkotyków „Levomekol” podczas ciąży. Po ropiejące rany są niebezpieczne, ponieważ bakterie i stan zapalny może rozprzestrzeniać się po całym ciele. W tym przypadku, infekcja płodu występuje tkanek. Taki stan jest nie tylko niebezpieczne, ale w ciężkich przypadkach śmiertelne.

Ginekolodzy i położnicy uwierzyć, że dawki substancji, które dostają się do organizmu dziecka, są minimalne. Wszystko ze względu na fakt, że lek działa miejscowo i nie jest stosowana doustnie. Dlatego lekarze preferują tę metodę korekcji.

Kiedy nie można użyć maści „Levomekol” w czasie ciąży?

Instrukcja mówi, że leczenie tej substancji jest bezwzględnie przeciwwskazane mamusie mają zwiększoną wrażliwość na jednej z części składowych urządzenia. Ponadto, skłonność do wysypek alergicznych, zwiększona drażliwość skóry jest porzucić taką korektę.

Lek nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży, które mają ciężką chorobę wątroby. Mimo lokalnego efektu chloramfenikol, wciąż dostaje się do krwi i ma szkodliwy wpływ na organizm.

W pierwszej połowie ciąży powinny powstrzymać się od prowadzenia takiego leczenia. Wszystko ze względu na fakt, że to wszystko jest ważne narządy i układy przyszłego dziecka tworzą się w tym okresie. preparat przeciwbakteryjny może niespodziewanie działają na ten proces. Często występują powikłania w postaci wad płodu.

Maść „Levomekol”: instrukcje użytkowania

W ciąży, lek nie powinien być stosowany samodzielnie. Tylko po konsultacji z lekarzem, można rozpocząć, aby skorygować tę kompozycję. W większości przypadków, wybrany reżim leczenia indywidualnie i bezpośrednio zależna od stopnia ciężkości objawów i stanów patologicznych.

Lek jest wskazany do stosowania miejscowego. Jeśli potrzebujesz leczenia uszkodzeń skóry, lek jest stosowany do sterylnego wacika i stosowane do rany. Podwiązanie odbywa się z jednego do trzech razy dziennie. Leczenie prowadzi się tak długo, jak stan matki oczekującej nie poprawi.

Maść „Levomekol” jest często podawany, gdy hemoroidy. W czasie ciąży jest ona wykorzystywana w sposób następujący. Na wstępnie oczyszczone odbytu, cienką warstwę maści. Z góry należy zastosować opatrunek z gazy. Ten okład jest korzystne robić w nocy. W godzinach porannych, po prostu przemyć zimną wodą.

W pewnych przypadkach lek można podawać dopochwowo. W tym przypadku, maść impregnowane wacik i wstrzyknięto do kobiecej pochwy. Jednak większość specjalistów spróbuj wybrać alternatywne sposoby leczenia patologii w czasie ciąży.

W opinii kobiet stosujących lek w czasie oczekiwania na dziecko

Większość pacjentów, którzy ubiegali maść „Levomekol” podczas ciąży, należy pozostawić pozytywne opinie. Mówią, że lek ma działanie antyseptyczne i szybko niszczy drobnoustroje. Ponadto, lek wspomaga gojenie i separację martwych komórek.

Kobiety twierdzą, że nie ma szkodliwego wpływu na płód nie ma żadnego lekarstwa. Pomimo długotrwałego leczenia, mieli zdrowe i silne dziecko. Warto zauważyć, że stosowanie leku przeprowadzono w drugiej połowie ciąży uprzedniego recepty.

Również płci pięknej uwagę dostępność tego leku. Tak więc, opakowanie oznacza wadze 40 gramów kosztuje w przybliżeniu około 100 $. Podczas gdy inne leki o podobnym działaniu mają wyższą kategorię cenową.

Czy mogę korzystać z leku przed porodem?

Większość leków jest dozwolony w czasie ciąży, lekarze nie zalecają używać kilka dni przed porodem. Wszystko ze względu na fakt, że substancje czynne gromadzą się w organizmie matki i są w stanie przenikać do mleka matki.

Maść „Levomekol” nie ma takich ograniczeń. Należy również dodać, że w niektórych przypadkach lek jest podawany w czasie karmienia piersią dla leczeniu raka piersi i sutka. Jednak takie zabiegi przeprowadza się tylko wtedy, gdy jest to konieczne (do rozwoju zakażenia bakteryjne). W takim przypadku lekarz wybiera konkretną strategię leczenia.

Podsumowując lub krótka konkluzja

Teraz wiem, czy można stosować leku „Levomekol” w postaci maści w czasie ciąży. Pamiętaj, że samoleczenie może prowadzić do nieoczekiwanych konsekwencji. Zawsze korzystać z usług lekarza i stosować się do wszystkich zaleceń. Dopiero wtedy można najlepiej chronić siebie i swoje nienarodzone dziecko przed negatywnym wpływem narkotyków i procesów patologicznych.

Bądź zdrowy i łatwy Ciąża!