182 Shares 7197 views

Jeśli woskowiny w uchu, co robić?

Wielu pacjentów laryngolog są takie same skargi, że przesłuchanie spadł nagle, choć do tej pory, nic nie przeszkadza. Okazuje się, że takie zmiany powodują siarki zatyczki do uszu. Co robić? Nie słysząc z powrotem? Właśnie o tym i zostaną omówione w artykule.

Przyczyny korkach

Ci, którzy nie oznaczone predyspozycji do tworzenia się woskowiny, są bardziej narażone na nadmierną aktywność gruczołów łojowych, co prowadzi do dużych ilości wosku, który gromadzi się w kanale słuchowym. Czasami wynika to z zaniedbania zasad higieny lub niewłaściwe uszy czyszczących. Zapalenie powoduje również akumulacji siarki. Struktura anatomiczna (kręty i wąski przewód słuchowy) może przyczynić się do zapewnienia, że pojawi się okresowo woskowina w uchu. Co robić? Jak się ich pozbyć i dlaczego zmniejszona słuchu?

Niezależnie od wielkości i konsystencji może być rura, to nie będzie miało wpływu na słuch, a między nim a słuchowym, nie ma nawet najmniejszej szczeliny. Ale prędzej czy później znajduje się ostry spadek w rozprawie, ponieważ rura pęczniały i zablokowane przejście. W tym przypadku, pilna potrzeba, aby przejść do recepcji fachowcom. Po badaniu i diagnozie zatyczki do uszu są usuwane przez mycie, który jest bezbolesny.

Jak usunąć siarkowy korek?

Przez procedurę można rozpocząć natychmiast po inspekcji lekarza. Nie jest konieczne, by się bać, bo absolutnie nie boli ucho, a zatem nie powoduje bólu. Mycie ucha woskowiny dzieci spędzają nawet niemowlęctwa. Pomimo prostoty postępowania, nie ryzykować robi to sam, jak istnieją ograniczenia. Na przykład, kiedy korek jest obecna poza ucha środkowego, które doprowadziły do perforacji błony bębenkowej. W takiej sytuacji lekarz zdecyduje problemu „na sucho” metody, wyjęcie wtyczki lub specjalnego narzędzia przez rozpuszczenie leku.

Jak robi pranie?

Gdy nie ma przeciwwskazań, i nic nie uniemożliwia usunięcie korków wodnych, procedura nie trwa dłużej niż dziesięć minut. Tak więc, jeśli masz siarki zatyczki w uszach, co robić? Oczywiście nie zaniedbać sytuacji i szukać pomocy u specjalisty. Do przemywania ucha lekarza używa dużej strzykawki bez igły i wody (lub roztworu soli) w temperaturze pokojowej. Pacjent pochyla głowę nad wyciągniętą do ucha cruets Tymczasem pielęgniarka lub lekarz wstrzykuje płyn w przewodzie słuchowym. Woda pod ciśnieniem emitowane siarkowego korka. W zależności od potrzebnej konsystencji siarki od jednego do trzech sesji mycia. Jeżeli po kilku procedury są nadal woskowiny w uchu, co robić? W takich sytuacjach pomocy roztworu nadtlenku wodoru. Konieczne jest, aby kilka dni, aby pochować go w uszach, do masy siarkowy zmiękczona. Co do zasady, po problemach z usuwaniem zatorów nie występuje. Natychmiast wrócił do rozprawy pacjenta, pozostawiając uczucie pełności i dyskomfortu.