708 Shares 8468 views

Lek "chlorheksydyna". Zastosowanie, dawkowanie

Lek "Chlorheksydyna" jest wspaniałym środkiem antyseptycznym, który ostatnio stał się coraz bardziej popularny. Wiele gospodyni domowych zachowuje ją jako substytut jodu lub zelenki, nie zdając sobie sprawy, że ma znacznie szersze zastosowanie niż standardowe środki antyseptyczne.


W przeciwieństwie do jodu i zelenki, nie pozostawia plam na skórze lub odzieży. Lek nie ma ograniczonego okresu przechowywania, takiego jak nadtlenek wodoru. To wszystko sugeruje, że w każdej gabinecie lekarskim zaleca się trzymać lek "Chlorheksydyna". Jego stosowanie jest dopuszczalne w przypadku normalnego uszkodzenia skóry, oparzeń, leczenia jamy ustnej, płukania gardła. Jest także odpowiedni do douchingów płciowych w przypadku seksu bez zabezpieczenia.

Do stosowania zewnętrznego, lek "Chlorheksydyna" jest stosowany w postaci roztworów od 0,05% do 0,5%. Podczas leczenia rys, otwartych ran, oparzeń i owrzodzeń, należy użyć leku "Chlorheksydyna". Użycie tego środka jest następujące: rozpuścić jedną łyżeczkę substancji w szklance przegotowanej wody. Zwilż roztwór jałowym bandażem i potraktuj ranę kilka razy dziennie. Następnie zastosuj opatrunek zwilżony lekiem i trzeba go mocno przymocować. Pozytywną właściwością leku jest to, że jego właściwości bakteriobójcze utrzymują się przez długi okres po nałożeniu na skórę.

Doskonałym środkiem do leczenia jamy ustnej jest lek "Chlorheksydyna". Płukanie i bolesność śluzówki z chorobą dziąseł i zapaleniem przyzębia należy wykonać roztwór wodny. Lek "Chlorheksydyna" jest doskonałym zapobieganiem próchnicy, redukującym krwawienie dziąseł. Po szczotkowaniu zębów i całkowitym usunięciu pasty do zębów usta wypłuka 15 ml preparatu przez trzydzieści sekund. Połknij rozwiązanie jest zabronione. Po zabiegu należy powstrzymać się od picia wody i pożywienia przez 2-3 godziny. Lepiej zrobić tę procedurę w nocy. Być może krótkotrwałe odbarwienie zębów lub odczuć smaku.

Po kontrowersyjnym kontakcie seksualnym zaleca się stosowanie "chloroheksydyny" w leczeniu narządów płciowych. Użycie leku jest następujące: wypłukać obszar płciowy za pomocą rozgrzanego roztworu 0,05%. Jeśli używasz tego leku we właściwym czasie, możesz zapobiec rozwojowi Gardnerellez, Chlamydia, Syfilis, Trichomoniasis, Opryszczka. Leczenie powinno być przeprowadzone nie później niż 2 godziny po możliwym zakażeniu. Lek "Chlorheksydyna" z pleśniawą ma również wspaniały efekt w postaci świec.

Lek "Chlordixidyna" jest uwalniany głównie w postaci tabletek. W przypadku zapalenia jamy ustnej, zapalenia migdałków, ból gardła lub opryszczki, tabletka jest wchłaniana w ustach.

Lek można leczyć igłą podczas usuwania szpiczaka lub przekłuwania uszu, podczas wykonywania przebicia. Do obróbki wyrobów metalowych należy użyć 20% roztworu leku, aby wyeliminować skórę wokół nakłucia – 5%.

Mimo szerokiego zakresu używania narkotyków i pozytywnych opinii na ten temat przed użyciem w przypadku przewlekłych i ostrych chorób, należy zasięgnąć porady lekarza. Pomoże Ci obliczyć dokładniejsze dawkowanie lub zaproponować skuteczniejszy lek.

Przeciwwskazania do stosowania leku "Chlorheksydyna"

Jego zastosowanie jest niepraktyczne w przypadku zapalenia skóry, indywidualnej odporności. Dzieciom poniżej 18 roku życia nie zaleca się stosowania środka zaradczego. Skłonność do alergii, choroby wirusowe skóry są również przeciwwskazaniami do stosowania leku. Nie ma zastosowania do leczenia spojówkowego. Jeśli dostanie się Chlordixidin w oczy, natychmiast spłukać dużą ilością wody. Jednoczesne stosowanie leku z jodem jest zabronione.

Lek "chlorheksydyna" jest medycyną nowej generacji o bardziej delikatnym i szerokim zakresie działania. W każdym domu, a nawet szafce samochodowej lub turystycznej jest miejsce dla niego.