183 Shares 7686 views

Program edukacyjny dla kobiet w ciąży: krew po urodzeniu w miarę upływu czasu?

Być gotowy do rzeczy gorszy okres poporodowy, to lepiej wiedzieć z góry, ile krwi po porodzie jest na czas. Jest oczywiste, że ten proces nie jest bardzo przyjemne, ale jest to niemożliwe, aby przywrócić macicy bez niego. Tak, izolacja po porodzie zwykle trwa 1,5 miesiąca. Jeszcze kilka lat temu uznano, że w tym okresie matka z dzieckiem lepiej nie wychodzić z domu.


W praktyce medycznej do tych wydzielin zwanych lochia. Różnią się one od zwykłych miesięcznych i Intensity Discharge i czas trwania: w pierwszym tygodniu są one dość obfite, szkarłat. Już po 7-10 dniach, ale zauważalnie ciemnieć, stając w kolorze brązowym, ich liczba zmniejsza się znacząco. Uważa się, że kobiety mogą stracić do 300 ml krwi w ciągu pierwszego dnia. Wybór bardziej jego numer jest obarczona powikłaniami.

Biorąc pod uwagę fakt, że wiele ciąż kończy nie naturalny poród i cesarskie cięcie, kobiety chcą wiedzieć nie tylko o krwi po urodzeniu. Jak jest krwawienie z dróg rodnych po operacji, opieki one mniej. Jakoś ludzie są zdania, że blizny po cesarskim młoda matka martwi. Ale to nie jest przypadek, ingerencja w procesie naturalnego wpływa również na okres po porodzie: w tych kobiet, która jest wciągana. Krwawienie po zabiegu może trwać do 2 miesięcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nie tylko o krwi po porodzie (jak to jest, oczywiście, jest to ważne), ale także o wszystkie procesy zachodzące w organizmie, to będziemy mówić o przyczynach pojawienia lochia. Rozładowania, który widzi kobietę po pojawieniu się jej dziecko jest oddzielona od tkanki rany utworzonej w miejscu części mocującej łożysko wnętrza endometrium, posoka. Dlatego w pierwszych dniach krew jest jasny szkarłat, w pierwszych godzinach po kobiety oglądania personel medyczny. Po tym wszystkim, kobieta w pracy nie może wiedzieć dokładnie, jak to wygląda krwi po porodzie, jest znacznie proces rozładowania i jak muszą być intensywne.

Jeśli masz słabe kurczenie się warstwy mięśniowej macicy lub pęknięć wewnętrznych istnieje prawdopodobieństwo początek krwawienia. Jeśli tak się stanie, położnik powinien dodatkowo zeskrobać macicy i sprawdzić integralność osłon wewnętrznych. W przypadku, gdy nie ma problemu, już w 2 godziny po okruchy wrodzonych młoda matka przeniosła się na oddziale z dzieckiem. Nawet do 3-7 dni izolacji są wystarczająco silne, często pochodzą ze skrzepami. Gdy lokalizacja łożysko zaczyna powoli leczyć, lochia nie są tak obfite, kolor ich podejścia do brązowej. Ale być przygotowany na to, że w ciągu kilku tygodni mogą być spotęgowane przez wysiłek fizyczny lub ciśnienia w żołądku.

Każda kobieta musi wiedzieć, ile jest krwawienie po porodzie, oraz zapewnić obfity wybór, tak aby nie przegapić początek problemów. Jeśli zauważysz, że wydzielina z dróg rodnych stała się bardziej obfite i zmieniły kolor z brązowego na czerwony, to lepiej iść do ginekologa. Również powinny ostrzegać i zbyt gwałtowne zaprzestanie lochia. Może to wskazywać na fakt, że cała zawartość wyładowania gromadzi się w macicy. A to, z kolei, jest obarczona rozwoju infekcji w nim.

Jeśli czujesz, że zbyt długo jest krwawienie po porodzie, jest także okazją do wizyty u lekarza. Należy jednak pamiętać, że jest naturalne, że lochia trwać do 6 tygodni w zwykłych narodzin aż 8 – po zabiegu cesarskiego cięcia.