649 Shares 5671 views

Czemu tak trudno iść do pracy po dekrecie?

Wszystkie młode matki zna uczucie, które pojawia się na pierwszym rano, kiedy mają wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim. A jeśli nie czujesz się jak trudno jest wyjaśnić. Przejście od stałej opieki nad dzieckiem do pracy w biurze może być trudniejsze niż się spodziewano. Młode matki mają do czynienia z lękiem na lewy pielęgniarka dziecka, kłopoty z powodu karmienia piersią, nowych wyzwań w pracy – i to nie jest cała lista. Oto zmiany, które mogą wystąpić, gdy wrócisz do pracy po dekrecie i wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie ze wszystkim.


może wystąpić niepokój

Po dekrecie znaleźć się w zupełnie nowym środowisku. Nawet jeśli urlop trwa trzy lata, a tylko kilka miesięcy, zmieniłeś w międzyczasie. Oznacza to, że może być trudno jeszcze znaleźć miejsce w zespole. Wiele nowych matek poczuć niepokój z powodu braku dziecka w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli pozostawić ją po raz pierwszy.

Jeśli martwisz się o tym, jak czuje się dziecko, to jest bardzo łatwe do sprawdzenia. Wystarczy zadzwonić do kogoś, kto przebywał z dzieckiem i zapytać o wszystko, co Cię interesuje. Ale jeśli lęk nasila lub czujesz, że ma wszystkie swoje myśli, to sprawa może być coś innego. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli uważasz, że masz depresję poporodową.

Czujesz przepracowany

Dobrze, gdy masz dobry szef, który pozwoli Ci wrócić na tor i nie dadzą pełny ładunek w pierwszym dniu. Ale nawet w tym przypadku, młoda matka może czuć się w stanie poradzić sobie z ich obowiązków. Fakt, że nie zrobić tej pracy przez kilka miesięcy lub nawet lat, więc trochę rzeczy jak próba zapamiętania hasła do poczty elektronicznej, mogą wymagać więcej energii psychicznej.

Po pierwsze, być wyrozumiały dla niego. Niedawno urodziła dziecko. Naturalnie, trzeba trochę czasu, aby się dobrze w miejscu pracy. Sporządź listę wszystkich swoich obowiązków i poprosić o pomoc, jeśli jest to potrzebne.

I pamiętaj, że prawdopodobnie wykonywać swoją pracę lepiej niż ty sam. My, co do zasady, jest zakładać najgorsze krytycy, więc starają się zrobić krok do tyłu i spojrzeć na części, że robisz dobrą rzeczą w pracy.

Będziesz bolesny zostawić dziecko

To nie ma znaczenia, jak bardzo kochasz swoją pracę. Gdy po raz pierwszy zostawić małe dziecko, wydaje się nienaturalne do ciebie, i to jest powód fizyczny. Po urodzeniu, kobiecy mózg jest pełen hormonów, które pomagają komunikować się z dzieckiem. Jest to intensywny związek więc znacznie utrudnia oddzielenie od niego.

Karmienie piersią może być trochę trudniej

Jeśli wrócisz do pracy zaledwie kilka miesięcy po porodzie, można napotkać piersią problem. Nic więc dziwnego, że w takiej sytuacji, wiele matek z niego zrezygnować, niż tych, którzy pozostają w domu. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie i dla dziecka – jest nadal śledzić plan żywienia. Porozmawiaj ze swoim przełożonym o ile przerwy na karmienie jest gotów dostarczyć do ciebie, i starają się zdecydować, w jaki sposób i gdzie będzie można nakarmić dziecko.

nadmierna laktacja

Bądź gotów zmierzyć się z tym problemem, zwłaszcza jeśli nie możesz karmić piersią swoje dziecko w ciągu dnia pracy. W międzyczasie mleko może przepływać między karmieniami klatki piersiowej. Wszystkie kobiety są różne, więc kwota waha się od kilku kropel do widocznych plam na ubraniu. Ciało kobiety zaczyna produkować mleko, gdy hormon oksytocyna jest zwolniony. Więc wszystko, co powoduje wzrost jego poziomu, może również prowadzić do nieszczelności. Wszystko to sprawia, że myślisz o dziecku – jego imię, mówiąc o nim, lub nawet inny cry baby, powoduje organizm do uwolnienia oksytocyny.

poczujesz się bardzo zmęczony

Najprawdopodobniej dziecko będzie nadal budzić się w nocy do jedzenia, po powrocie do pracy. Jeśli czujesz się bardzo zmęczony w czasie dekretu, wyobraź sobie, jak trudno byłoby dostać się do pracy codziennie rano i pracować przez cały dzień. Jeśli planujesz wrócić do pracy, zanim dziecko ukończy sześć tygodni, wiesz, że ładunek jest więcej niż 20 godzin w tygodniu będzie można czuć się wyczerpana.

Oznacza to, że należy dbać o siebie. Doprowadzić pożywny obiad i przekąski, tak aby nie czuć głodu w ciągu dnia. Można także spróbować umiarkowane ćwiczenia, takie jak joga. Nie zapominaj, że Twój stan życia zależy od innej osoby, która potrzebuje opieki. Dbanie o siebie – jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego dziecka.

Powiedzieć „cześć” uczucie winy

Większość kobiet po urodzeniu dziecka mają do czynienia z poczuciem niezadowolenia, ponieważ stara się być zawsze i wszędzie doskonały. Trzeba pamiętać, że praca nie sprawi, że złą matką. Być może czujesz się winny, ponieważ zostawia dziecko na innych ludzi, lub czujesz wstyd z powodu tego, że chcesz wrócić do swojego dawnego życia.

Aby tego uniknąć, należy podjąć szczególny czas w ciągu tygodnia tylko dla siebie i dziecka. Możesz obudzić się kilka minut wcześniej, na przykład, aby usiąść razem w bujanym fotelu, lub udać się na spacer po przedszkolu. Jeśli masz trochę wolnego czasu w pracy, można spojrzeć na zdjęcie swojego dziecka. Badania pokazują, że po prostu oglądania zdjęć swoich dzieci pomaga mama czują się mniej niespokojny i przygnębiony.

Możesz czuć się bardziej wolny, i to jest w porządku

My, ludzie – istoty społecznej. Musimy połączenia z innymi ludźmi, aby cieszyć się życiem. Jest to ważne dla wszystkich, ale szczególnie młodych matek. Po spędził kilka miesięcy w domu noworodka, naturalnie chce się wychodzić z domu. Można nawet oczekujemy czasu ani żadnych spotkań z przyjaciółmi pracy.

Skorzystać z ich nowego czasu społecznego. Idź do kawiarni wypić latte. Zaplanować obiad z kolegami. Zasługujesz na to!

zmniejszenie dekret

Większość matek nie zawsze czują się gotowi zostawić dziecko pod opieką innej osoby, bez względu na to, ile czasu upłynie po porodzie. Ten związek jest zbyt silny. Niemniej jednak, wiele kobiet zmuszonych do opuszczenia swoich dzieci i wrócić do pracy, nawet jeśli po porodzie sporo czasu.

Nieważne ile biegnie zostawić macierzyństwa, nie jest konieczne, aby skupić się tylko na jego troskę o dziecko. Bądź miły dla siebie, kiedy wychodzisz do pracy w nowym statusie młodej matki. Pamiętaj, że możesz wykonywać swoją pracę lepiej niż myślisz do siebie.