515 Shares 7753 views

Skale to ozocerite. Zastosowanie w medycynie

Wielu z nas znają słowa "stearyn", "parafina" i "ozocerite". Jednak nie każdy rozumie, co one oznaczają. Wszystkie powyższe substancje to produkty naftowe, które wynikały z zaniku produktów zwierzęcych i warzywnych, które istniały na naszej planecie wiele wieków temu.


Ozokerite, którego zastosowanie wiąże się z jego działaniem mechanicznym i cieplnym, jest naturalnym materiałem. Jest to naturalny wosk górski o pochodzeniu z ropy. Zgodnie z jego właściwościami fizycznymi, ozocerit jest masą podobną do wosku. W zależności od stopnia czyszczenia może on być czarny lub żółty, zielony lub biały.

Ozokerite, którego stosowanie obejmuje takie same obszary, jak przy użyciu parafiny, w przeciwieństwie do tego ostatniego, może mieć również działanie chemiczne. Ta zdolność wosku górnego jest wykonywana kosztem substancji w składzie, które są biologicznie aktywne. Te elementy przenikają przez skórę pacjenta, zapewniając odruch refleksyjny, wpływając na procesy metaboliczne i stan układu nerwowego. Normalizuje substancje czynne limf i przepływ krwi, a także korzystny wpływ na organy wydzielania wewnętrznego.

Ozokerite, którego stosowanie jest bezpieczne, ma wysoką wydajność cieplną i niską przewodność cieplną. Dlatego, gdy jest stosowany, nie ma prawdopodobieństwa poparzeń. Podczas procedur przekazywanie ciepła jest słabo wyrażane. Właściwości temperaturowe warstwy ozoceritu i skóry są podobne w ich wartościach. Jednocześnie ozocerit rozgrzewa głębokie tkanki głębokie.

Ozokerite, którego użycie jest bardzo uniwersalne, stosowane jest w obrażeniach i patologii układu mięśniowo-szkieletowego. Pokazuje górny wosk na zapalenie wątroby i zapalenie płuc, zapalenie jelita grubego i zapalenie opłucnień, zapalenie żołądka i zakrzepicy żylnej, a także na różne choroby skóry. Aplikacje Ozokerite pozytywnie wpływają na zakończenia nerwowe. W tym przypadku pojawia się działanie przeciwzapalne i antystatyczne, a także regeneracja tkanek. Procedury te mają działanie przeciwbólowe, rozszerzające naczynia i rozstrzygające.

Ozokerite, którego użycie jest możliwe na kilka sposobów, może być stosowane przez warstwowanie. W tym samym stopionym wosku górnym do 55 stopni na określonym obszarze ciała pacjenta nanoszono pędzlem. Po utworzeniu warstwy ochronnej ozokerit nakłada się na powierzchnię, doprowadzając do 70-80 stopni. Aby zachować temperaturę, obszar aplikacji naturalnego wosku jest pokryty kocem lub folią.

Następną opcją stosowania ozoceritu są kąpiele terapeutyczne. Są one używane tylko do stóp lub szczotek. Za pomocą tej metody, po nałożeniu pierwszej warstwy i utworzeniu folii ochronnej, część korpusu jest opuszczana do worka na olej napełnionego stopionym woskiem górnym, doprowadzonego do temperatury 60 stopni.

Leczenie można wykonać stosując metodę napojów. Przy zastosowaniu tej metody obszar ciała, na którym będzie stosowany naturalny wosk, jest pokryty serwetkami nasączonymi stopionym ozoceritem. Temperatura dwóch warstw jest inna. Pierwszy – 50-55, a drugi – 60-65 stopni. Istnieje również metoda nakładania kuwety, w której umieszcza się na skórze osad z ozoceritu, przygotowany w specjalnej formie.

Ma ozocerite opinie o aplikacji, wskazując na pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Procedury z woskiem górnym nie są zalecane dla chorób serca, które są ostre, z nadciśnieniem tętniczym i astmą oskrzelową. Zabronione jest stosowanie ozoceritów w nowotworach złośliwych i łagodnych, gruźlicy, skłonności do krwawienia, a także w ostrej zakrzepicy żylnej i ciężkich patologiach wątroby.