143 Shares 937 views

lek 'Triampur'. Instrukcje użytkowania

„Triampur” Tabletki Grupa farmakoterapeutyczna diuretyków. Składniki aktywne: hydrochlorotiazyd i triamteren.


Lek „Triampur” instrukcje użytkowania zaleca się nadciśnienie. Lek podaje się wyeliminować obrzęk związany z zaburzeniami nerek lub wątroby, serca, głównie w przypadkach, gdy jest to konieczne, aby uniknąć strat potasu ciała. W połączeniu z glikozydy nasercowe lekarstwo „Triampur” instrukcji w których zaleca się stosowanie w niewydolności serca, jeśli jest to wymagane dodatkowo wycofanie ciekłego lub potasu niższą wydajność.

Lek jest przeciwwskazany do poważnych zaburzeń czynności nerek, ograniczonej uropoiesis bezmoczem (silne), ostre zapalenie nerek (ostre kłębuszkowe zapalenie nerek). Lek „Triampur” Instrukcja w sprawie stosowania nie dopuszcza do miejsca przeznaczenia w nadwrażliwością na sulfonamidy lub składników środka. Nie zaleca się leki do ciężkich zaburzeń czynności wątroby (wątroby śpiączki i precoma), zaburzenia równowagi elektrolitowej, hipowolemii.

Lek „Triampur” jest przeciwwskazane w ciąży. Jednakże, w bardzo rzadkich przypadkach lekarz może zalecić leki, oceniając potencjalne zagrożenie dla płodu i możliwych korzyści dla matki. W razie potrzeby brać leki podczas laktacji karmienia jest zatrzymany.

Instrukcja dawkowania „Triampur” Instrukcja zaleca zainstalowanie indywidualnie.

W przypadku pacjentów, których masa ciała ponad pięćdziesiąt kilogramów pewien zalecany schemat dawkowania preparatu.

Aby wyeliminować obrzęki przewidziana jest dwa razy dziennie przez dwie tabletki. Zaleca się stosowanie leku w godzinach porannych i popołudniowych. Konserwacja dawkowanie – tabletka dziennie rano i dwie tabletki co dwa dni. W razie potrzeby dawka ta (za radą lekarza) może być zwiększona do czterech tabletek.

Z nadciśnieniem tętniczym jest zalecany do czterech tabletek dziennie (rano i południa). Ponadto odbiór innych środków przeciw nadciśnieniu lub przy długotrwałym leczeniu wystarcza do dwóch tabletek w ciągu dnia.

Jako lek terapii skojarzonej wyznaczają dwa, maksymalnie czterech tabletek dziennie. W celu zmniejszenia funkcji nerek, zalecana dawka – nie więcej niż jedna tabletka dziennie.

Lek może powodować działania niepożądane. W stosowaniu leku „Triampur” W niektórych przypadkach istnieją suchość w ustach, senność, ataksja, nerwowość, bóle głowy, zmęczenie. Lek może zmniejszyć pogorszenie wydzielania łzowego dostępne krótkowzroczność, niewyraźne widzenie (łagodnego). Sporadycznie może wystąpić bicie serca, zmiany w EKG, hipotonia ortostatyczna, biegunka, uczucie dyskomfortu w nadbrzuszu, krwotoczne zapalenie trzustki, żółtaczka, częściową niedrożność jelit. Na tle istniejącej kamicy żółciowej podczas przyjmowania leków „Triampur” może rozwinąć się zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Przez przypadek wystąpienia działań niepożądanych należą zaburzenia w wymianie wody i równowagi elektrolitowej, zwiększone stawki glukozy, trójglicerydów, cholesterolu, kwasu moczowego i astsidoz metabolicznego, hipowolemii, odwodnienia.

W niektórych przypadkach to zauważyć napięcie mięśni szkieletowych, zwiotczenie mięśni, skurcze mięśni łydek. Rzadko wystąpić reakcja alergiczna w postaci kataru, pokrzywki, wysypki, świąd i zaczerwienienie rumieniowaty.

Całym leczenia jest konieczne w celu zwiększenia ilości płynu spożywane codziennie.

Podczas terapii, eksperci zalecają powstrzymanie się od spożywania alkoholu.

Przed zastosowaniem leku „Triampur” powinny skonsultować się z lekarzem.