387 Shares 9862 views

„Wodorowęglan sodu”: instrukcje użytkowania dożylnie. „wodorowęglan sodu-Eskom”: instrukcje użytkowania

Wodorowęglan sodu – każdy wie, że picie sody, który stosuje się w gospodarstwie domowym do gotowania ciasta oczyszczania oleju na powierzchni metalu, a czasami nawet w Okołomedyczne jako katalizatora kwasu oparzenia oraz środki do eliminacji zgaga. Ale oficjalna medycyna wykorzystuje go jako leku.

Efekty farmakologiczne

Materiał ten został doskonale zobojętnienia kwasu, przekształcając je w sól, i wody, tak, aby wyeliminować zgaga stosować wodorowęglan sodu. Instrukcja użytkowania w zasadzie nie jest konieczne w tym przypadku, jak każdy człowiek żyje w krajach byłego Związku Radzieckiego, nie wiedział, co zrobić.

Inne farmakologiczne nieruchomość – flegmy ssania. Kto z nas nie oddychał dziecka nad rondlu z gotowanymi ziemniakami posypane sody? Oczywiście, nie jest już więcej cywilizowany nebulizatory, przez który dostarczane ciepło pary zwilżono roztworem wodorowęglanu sodu, pacjent może tylko wdychać.

świadectwo

Wychodząc z punktu pierwszego, to uzasadnione jest założenie, co do choroby jest używany wodorowęglan sodu. Instrukcje użytkowania państw, które są:

  • hyperacid żołądka (zapalenie błony śluzowej żołądka spowodowane nadmiernie kwasowych jej zawartości);
  • wrzód żołądka i wrzód dwunastnicy;
  • chorób zapalnych dolnych dróg moczowych, którym towarzyszy obficie odkrztuszanie.

Dawkowanie i Administracji

„Wodorowęglan sodu” – proszek, instrukcje użytkowania wskazujący dawkę w gramach, a zazwyczaj są ich pacjentów obliczone w oku, w stosunku do objętości deser kawy lub łyżką. W chorobach przewodu pokarmowego należy przyjąć dawkę jednej drugiej do półtora g wewnątrz w tym samym czasie. I mogą być rozpuszczone w ciepłej wodzie lub suchego jaskółki, obficie przemywano w dół z zimną wodą.

Jako wykrztuśny stosowany jest jako lek. „Wodorosiarczyn Escom” instrukcję obsługi, z których każde określa użycie leku do leczenia chorób górnych dróg oddechowych, wskazuje, że jest to konieczne, aby łagodny (0,5-2%) roztworu i spłukać jamy nosowej, jamy ustnej lub w gardle, w obecności chorób zapalnych ,

Ponadto, istnieją różne formy zwolnienia w świecach przed chorobą morską. Ale traktować go najefektywniej, stosując wodorowęglan sodu dożylnie. Instrukcje użytkowania stwierdza, że jest to konieczne do zaparzenia go z prędkością 50-60 kropli na minutę co trzy dni. Za pomocą pojedynczej iniekcji do stu czterdziestu dwieście ml roztworu 4%, 2 ml obliczania na kilogram masy ciała. Jeśli choroba lokomocyjna przebiega ciężko, a następnie wydać pięć do siedmiu sesji. Przy umiarkowanej ciężkości tylko trzy lub cztery. Ich postępowanie przed publikacją otwartym morzu osób narażonych na chorobę lokomocyjną.

Innym wskazaniem – kwasica metaboliczna, gdy stosuje się zbyt „” Wodorowęglan sodu (roztwór). Instrukcje stosowania stanów, które powinno wynosić od 4% (dostępny w 3% i 5%) może być podawany w postaci lewatywy, doustnie lub dożylnie. Dawkę dobiera się w zależności od nasilenia objawów mleczanowej i regulować w trakcie leczenia awaryjnego.

konkretne zalecenia

Stały odbiór sody nie są zalecane ze względu na naruszenie ogólnoustrojowego stanu równowagi kwasowo-zasadowej, alkalizujące mocz i zwiększyć ryzyko wystąpienia kamieni fosforanowych. Krótkotrwałe stosowanie nie ponosi negatywny wpływ, ale ludzie z przewlekłą niewydolnością nerek należy zachować ostrożność podczas stosowania w leczeniu „wodorowęglan sodu”. Instrukcje użytkowania ostrzega, że stan tych pacjentów może się pogorszyć.

Jeżeli dana osoba na tle zapalenia żołądka i obecnego zjawisk nawet wymioty, to należy przypomnieć, że wraz z płynnymi jonów chloru zagubionych i, w konsekwencji, alkalizacja środowiska wewnętrznego jest zwiększona. Ponadto duża ilość dwutlenku węgla, która może powodować ścianki korpusu perforacji na miejscu rozcieńczenie (nieżyt żołądka, wrzody) jest utworzony przez liczne i częstego przyjmowania sody w żołądku.

Pacjenci z chorobami serca, nie zaleca się stosowania „wodorowęglan sodu”. Instrukcje użytkowania notatek, które mogą zwiększać ilość jonów sodowych, co prowadzi do rozwoju niewydolności serca i obrzęku Systemowego.

Przeciwwskazania

Podobnie jak w przypadku każdego innego agenta, sodę, istnieją także rozgraniczenie wniosku, a mianowicie:

  • reakcje alergiczne;
  • przewlekłe, które predysponują zasadowicę (alkalizacji);
  • zmniejszenie stężenia wapnia we krwi (zwiększone ryzyko wystąpienia drgawek);
  • Zmniejszenie poziomu chloru.

Innym ważnym przeciwwskazaniem jest uważane za zatrucie przez silnych kwasów. Oczywiście alkalicznych zobojętnia się kwasem, przeprowadza się w sól i woda, jeżeli alkalizacji nie jest na tyle silny, to pogorszy jedynie szkody i prowadzić do silnego przesunięciem równowagi kwasowo-zasadowej.

skutki uboczne

Do długotrwałego stosowania objawy takie jak utrata apetytu, osłabienie, senność, nudności. Może powodować wymioty i bóle w nadbrzuszu, wzdęcia. Typowe objawy lęku, bezsenność, bóle głowy, podwyższone ciśnienie krwi, a czasem nawet drgawki są objawem rozwijającej się zasadowica. W rzadkich, bardzo ciężkich przypadkach nie może być przerwana.

Formularz uwolnienie

Wodorowęglanu sodu sieć farmaceutyczna sprzedawany jako 4% roztwór do iniekcji w zamkniętych ampułkach 20 ml każdy. Innym rozwiązaniem nadal spełniają czopków (czopków), zawierających 0,3, 0,5 i 0,7 gramów odpowiednio. Tabletki mają taką samą dawkę substancji czynnej.

Ten artykuł nie stanowi rekomendacji dla akcji. Jeśli nie czujesz się dobrze lub wiedzieć, że masz choroby przewlekłe, proszę nie próbować leczyć się samemu, należy skonsultować się z lekarzem. Pozwoli to zaoszczędzić swoje zdrowie i jakość życia. Bądź zdrowy!