753 Shares 5712 views

Eksperymenty w grupie przygotowawczej. Dzieci w wieku przedszkolnym eksperymentów

W dzisiejszym społeczeństwie stają się szczególnie istotne cechy ludzkie jak niezależność, zdolność do poprawy swoich umiejętności, uczyć się stale rozszerza bazę wiedzy. A sferą edukacji, w tym edukacji przedszkolnej, nie może pozostać z dala, w rzeczywistości stanowi on zadatki na dalszy rozwój dzieci. Nowy obszar pracy z dziećmi z przedszkola eksperymentów jest w przedszkolu, skierowany do poznania właściwości obiektów i zjawisk natury poprzez ich bezpośredniej percepcji. Takie szkolenie jest najbardziej efektywne.

Eksperymenty w grupie przygotowawczej

Najbardziej odpowiedni wiek do rozpoczęcia tego rodzaju aktywności poznawczej jest to okres 5-6 lat. W związku z tym najbardziej skuteczny eksperymenty w grupie przygotowawczego przedszkolnym. W tym wieku badania – naturalny dla procesu potomnego. Studiuje wszystko, co dzieje się wokół, ale najczęściej występuje przypadkowo. Przeszkolony klas eksperymentowanie w przedszkolnym dziecko może poszerzyć naszą wiedzę o świecie wokół niego zainteresowany czymś, z którym nie może on napotkać w codziennym życiu.

Nauczyciel w tym przypadku jest przedmiotem oddziaływania na obiekt (student), a staje się z nimi w jednym rzędzie, badania i poznawania siebie. Celem takich zajęć w grupie przygotowawczej – aby pomóc dziecku:

 • wybrać obiekt;
 • znalezienie sposobu;
 • zbierać najbardziej kompletne informacje.

Te problemy dla dziecka leżącego w strefie najbliższego rozwoju, czyli nie może jeszcze zostać wykonany do nich na własną rękę.

Eksperymentowanie w przedszkolnym GEF – aktywnie rozwija obszar pedagogiki przedszkolnej, specyficznych technik, które są tworzone i testowane w nowoczesnym przedszkolu. Wychowawcy zbudować swój własny program treningowy w oparciu o wspólne cele.

Cele i wyzwania technologiczne

Eksperymenty w grupie przygotowawczej – ważną częścią pracy poznawczej. Jego wartość jest bardzo duża. Grupa przygotowawcza – dzieci w wieku przedszkolnym, które są w wieku przedszkolnym w ubiegłym roku. Tak więc, są to umiejętności i wiedza są podstawą do dalszego szkolenia. Dzieci w wieku przedszkolnym eksperymentów ma następujące cele:

 • tworzenie warunków do powstawania dziecka całościowego obrazu świata wokół niego rzeczy i zjawisk;
 • Rozwój emocjonalnie cennej sferze osoby;
 • wzbogacanie słownictwa i wiedzy ogólnej bagażu;
 • poprawa umiejętności komunikacyjne, zdolność do współpracy z rówieśnikami i nauczycielem.

Realizacja tych przedmiotów będzie bardziej udany niż bardziej systematyczny proces wiedzy zbudowany i efektywnego współdziałania dziecka i dorosłego.

oczekiwane rezultaty

Każde działanie ma określony cel, w tym dzieci w wieku przedszkolnym eksperymentowania. Wyniki muszą być namacalne. Co dokładnie poszukuje nauczycieli, prowadzenie takie niezwykłe i ciekawe zajęcia w grupie przygotowawczej? Wynikiem procesu edukacyjnego powinny być następujące:

 • U dzieci, jest poprawa, używają więcej słów w jego aktywnego słownika.
 • Wartość otaczającego świata, natura staje się wyższy, jak blisko z dzikich zwierząt dziecko uczy się rozumieć potrzeby roślin i zwierząt oraz wczuć się w nich.
 • Pracując jako zespół, wyznaczającej zakres działań, wypełnia swe zadanie i każdy zebranie wszystkich danych dotyczących ogólnego wyniku, dzieci zaczynają bardziej skutecznie komunikować.
 • Świat w reprezentacji młodych eksperymentatorów składa się już z poszczególnych rzeczy i zdarzeń, to przekształca się w spójną strukturę.

Innymi słowy, przedszkolak zaczyna obiektywnie ocenić wszystko, co go otacza, od obiektów do ludzi, i to w znacznym stopniu pomóc mu w przyszłym dorosłym życiu.

Wszystko co jest potrzebne – w zasięgu wzroku

Co to jest obszar eksperymentów w przedszkolu? Przedszkole, praktykujący innowacyjnego nauczania, zawsze wyposażony w odpowiednie materiały. doświadczeń w zakresie wieku przedszkolnym powinna składać się z przedmiotów i materiałów, które są wykorzystywane w trakcie pracy. Istotne i ilustracje: obwód w teście, opis i właściwości obrazu i cechy obiektów. Ekspozycja nie powinna być statyczna: dzieci szybko tracą zainteresowanie, co jest zawsze w zasięgu wzroku. Najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby wystawa tematyczna dla każdej sesji. W dniu, kiedy badamy właściwości magnesów w rogu eksperymentu będą badane nie tylko obiektów, ale także próbki różnych metali i innych materiałów, takich jak drewno, plastik, guma, minerałów itp

Ogólnie rzecz biorąc, obszar eksperymentów w grupie przygotowawczej musi koniecznie zawierać wszystko, co jest wymagane w celu zbadania wagi, atrakcja, czas, prostych reakcji chemicznych i zjawisk fizycznych. Większość z nich to rzeczy codziennego użytku, które wykorzystujemy w codziennym życiu.

Co dokładnie wypełnić obszar eksperymentów w grupie przygotowawczej? W Nei muszą być obecne:

 1. Tara. Że wszystkie przechowywane Materiały, odczynniki i próbki. W przeważającej części puszki, pudełka i butelki muszą być wykonane z tworzywa sztucznego. Można używać drewna i metalowych pojemników. Szkło Należy również unikać, ze względu na większe prawdopodobieństwo wystąpienia szkody. Dzieci mogą złamać słoiki kruchych i pokroić drzazg. W tych dniach, gdy przedmiotem badania będą dokładnie szyby, wszystkie przedmioty tego materiału powinny być wyświetlane tylko w obecności nauczyciela przedszkolnego.

  1. Zbiór materiałów naturalnych. Można korzystać z wszystkiego, co nas otacza. Zboża, próbki gleby: .. Piasek, gliny, drewna lub ogród ziemia, żwir, muszle, kamienie itp kostiumu i ciekawych kształtach i kolorach, szyszek, suszonych kwiatów lub zielników, jak i żywych roślin doniczkowych. Oprócz roślin powinny pokazać dzieciom i zwierzętom: chomik w klatce, ryby w akwarium – to ciekawy do oglądania, można je karmić i nauczyć się wiele.
  2. Kolekcja papieru, tkanin, folii i innych interesujących tekstur.
  3. Magnesów o różnej wielkości i wytrzymałości, jak również przedmiotów metalowych.
  4. Latarnie, lampy, świece i inne źródła światła.
  5. Lupy od liczby dzieci i co najmniej jednego mikroskopem i lornetki.
  6. Sejf barwniki (można wziąć jedzenie).
  7. Termometry (rtęci), pipety, strzykawki bez igły.
  8. Balony, papieru lub cienkiej taśmy tkaniny (w celu określenia kierunku wiatru).
  9. Ręczniki, chusteczki, fartuchy, chusty, płótno olej lub ściereczki tekstylne pokrycia stołów w eksperymentach.
  10. literatura tematyczna, ilustracje, szkice eksperymentów.
  11. Liczniki czasu: zegar ze strzałką, piasek, słońce, kalendarze.
  12. Waga: elektroniczne i klasyczne, z małymi ciężarami.
  13. Lusterka, korzystnie w ramie z tworzywa sztucznego i substratów – są trudniejsze do złamania.

  Projektowanie w grupie przygotowawczej

  Budownictwo jako rodzaj eksperymentu jest idealny dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Grupa przygotowawcza do pracy – podatny grunt: Przedszkolaki lubią interakcji z materiałów i form, wiem, co się stało, a ci inni są już robi wiele na własną rękę, a tym samym rozwijać swoje umiejętności. Oraz fakt, że nie mają siły, by nauczyć się z pomocą opiekunów.

  Projektowanie w grupie przygotowawczej dąży do ekspansji poglądów dziecka na właściwości fizycznych obiektów. Kreatywność jest również opracowanie (zdolność do kreatywnego myślenia i poza pole).

  Należy także pamiętać, podniesiony przez emocjonalnie sferze wartości w tych sesjach. Uczniowie przypominają, gdzie w każdym rzeczywistym świecie występują działania, one symulować w klasie, i nauczyć się szacunku dla ludzi pracy. Na przykład, budowa domu z klocków, przedszkolak własna praca dotyczy działalności producenta, murarz. I działa na budowę kopca na kołach, uważa siebie za samochód roślin inżynier. Ponadto rozwija i syntetycznych i myślenia analitycznej. Dzieciak powinien dopasować układ konstrukcyjny przyszłości z materiałem dla jego formacji, aby skorelować swoje działania z instrukcją i uzyskać pożądany rezultat.

  Przykładowe ćwiczenia wątki

  Dzieci zainteresowane wszystkim, co je otacza, są gotowi, aby dowiedzieć się czegokolwiek, przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń z obiektami i materiałów. Zadaniem nauczyciela – usystematyzować swoją wiedzę, środki i działania muszą być ogólnoustrojowe, miejscowe. Eksperymenty w grupie przygotowawczej obejmuje wszystkie dziedziny życia – od ludzkich zmysłów do podróży kosmicznych.

  kamienie nauka

  W ramach tej lekcji dzieci poznają co skały, skąd pochodzą, jakie są, jak ubiegać osoby. Ważne jest, aby mówić o szlachetnych i półszlachetnych kamieni szlachetnych, materiałów budowlanych i innych. Używamy inną górę i skały, które różnią się kolorem, tekstury, wagi itd. D. Niektóre kamienie można przygotować wcześniej, a niektórzy zbierają się na spacer, utrzymując zainteresowanie dzieci do opytnicheskoy działalności.

  W rozwoju tego tematu będą odpowiednie do wyciągnięcia wniosków na temat starożytnych skamielin (wapień, kreda, węgiel, koral), rodzajów gleb i ich wpływ na warunki klimatyczne (wiatr, ciepło, zimno).

  Woda i jej własności

  Woda – świetny materiał do eksperymentów z dziećmi. To może być łatwo zamarznąć, odparować, farby lub sody. W serii badań na wodzie grupy przygotowawczej dostarcza informacji o swojej lokalizacji w przyrodzie, roli w ekologicznych właściwości równowagi, fizycznych i chemicznych. W przyszłości, temat może być kontynuowana, uważany mieszkańców mórz, jezior i rzek, po omówieniu problemu zanieczyszczenia wód na naszej planecie. Dzieci powinny dojść do wniosku o konieczności zachowania czystej wody i oferują sposoby, aby zaoszczędzić w domu.

  ludzie

  Tematem objawia się stopniowo, w następującej kolejności:

  • ludzka ręka (jako narząd dotyku, środek zrozumienie oraz podejmowanie działań);
  • Skóra (czułość reakcji słonecznego i wody podczas ogrzewania lub chłodzenia lukę);
  • uszy i nos (funkcja, wartość, aby zachować zalecenie ich zdrowia).

  magnes

  Powiązania z magnesem, jego właściwości i interakcji obiektu z innymi materiałami.

  Klasy te są bardzo ekscytujące, nawet nie przypominają eksperymenty, ale bardzo prawdziwe sztuczki. Magnesy prowadzony do siebie, lub odwrotnie, w różnych kierunkach, są rysowane w powietrzu, po drugiej stronie stołu, papieru lub tkaniny. Szczególną uwagę dla dzieci mogą być pozyskane z faktem, że metale te w zetknięciu z tym doświadczeniu obiektu jest częściowo nabyć jego właściwości.

  Ziemia. Piasku i gliny

  Omawia podobieństw i różnic między różnymi rodzajami gleby, jej strukturę, składu, metod stosowania u ludzi. Podział różnych rodzajów piasku (rzeki, morza, duże, małe, wapno, budowlane), glinki (żółty, czerwony, czarny, niebiesko biały, ceramika, medycznych itd. D.). Prototypy można rozpuścić w wodzie, przesiewa formę obejmującą dane i ocenia wyniki.

  powietrze

  Nauczyciel wprowadza dzieci do właściwości powietrza, jego roli dla człowieka i wszystkich istot żywych. Najbardziej oczywistym sposobem na studia obiekt zostanie balony. Ilustrują również ruch taśm powietrza, puch, pióra i innych lekkich przedmiotów. Nie trzeba nic egzotycznego – nawet waciki lub zwitki bibułki może służyć temu celowi.

  Jako część badań w odniesieniu do masy powietrza leczonego pacjenta w różnych temperaturach: ciepła wzrasta do góry i na zimno prowadzi w dół.

  Słońce i przestrzeń

  Pedagog daje dzieciom wstępną wiedzę o Układzie Słonecznym, jego struktury, że planety są chłodniejsze niż ich oddalenia od centrum. Tutaj można mówić o konstelacjach, w tym ich symboliczny zapis. Dzieci mogą wyobrazić sobie przestrzeń podróżnych, którzy są w stanie nieważkości.

  elektryczność

  Elektryczność jako szczególny rodzaj energii i urządzeń działających na nim – to jest tematem tej sesji. Dzieci pamiętają i notować AGD oraz zabawek, które mają, i myśleć o tym, co ich napędza. Osobno wspomnieć niebezpieczeństwo energii elektrycznej, która „działa przez druty” i właściwego obchodzenia się z wszystkiego, co jest z nią związane.

  Kolor i światło

  Podczas lekcji dzieci poznają co to kolor, jak się okazuje na odbicie pewnych promieni świetlnych. Wprowadza pojęcie widma, które można zilustrować na podstawie tęczy.

  wniosek

  Przed rozpoczęciem pracy, a nawet planuje żadnej lekcji, musi być jasne, o jaki wynik powinien przynieść do nauczania tej lekcji. Eksperymenty z grupy przygotowawczego Dow wyjątkiem. Najważniejszą rzeczą dla nauczyciela – uczyć dzieci myśleć za siebie, aby wyciągnąć wnioski, aby zrozumieć relacje przyczynowo-skutkowe. Konieczne jest, aby wszystkie nauki i uczenia się każdego z nas przez całe życie.

  Nie możemy ignorować moralną część procesu edukacyjnego. Ważne jest, aby zaszczepić u dzieci miłość do natury, która ich otacza, zdolność i chęć zachowania jej czystości i poszanowania nienaruszalności.

  Dzisiejsze dzieci, studenci grupy przygotowawczej – pokolenia, które będzie żyć, budować, wymyślać i kochać następne pięćdziesiąt lat. Bardzo ważne jest, że będą one od wspomnień z dzieciństwa, jakie są ich wnioski na temat otaczającej rzeczywistości.

  wychowawcy praca może być porównana z działalnością tunerów instrumentów muzycznych: oni robią to, a melodia zabrzmi dziecinne dusze i naszą wspólną przyszłość.