838 Shares 1470 views

Ozdobny papier własnymi rękami: krok po kroku instrukcje dotyczące dokonywania

Do tworzenia oryginalnych pocztówek, paczek i kopert prezent idealny papier dekoracyjny, który jest dość łatwe do wykonania własnymi rękami. Proces jej tworzenia nie tylko pozwala na tworzenie czegoś nowego i oryginalnego, ponieważ doskonale rozwija wyobraźnię.

Korzyści

 1. Każdy liść zamienia całkowicie nowy i oryginalny.
 2. Wygląd i struktura arkusza okazuje przyjemne.
 3. Proces jest tak twórcze i ekscytujące, że dziecko chętnie uczestniczy w pracach.
 4. Opcje dla różnych zawartości.
 5. Jest to dobry sposób do recyklingu makulatury.

materiały potrzebne

Jeśli myślisz, jak zrobić papier dekoracyjny, to w pierwszej kolejności jest przygotowanie niezbędnych materiałów i narzędzi. Wytwarzania papieru projektu potrzebne są:

 • Blender.
 • Umywalka lub inny zbiornik wodny.
 • Płyta tnąca (płytka lub obrót).
 • Pianka gąbka do mycia naczyń (muszą kilka sztuk).
 • Małe segmenty tkanki, które absorbują wody studziennej (filc lub tkaninę do użytku domowego lub ręczniki kuchenne płytki).
 • Papier – Można wykorzystać wszystko, co jest pod ręką (ręczniki, papier do drukarek, pudełek, itp …). Papier jest lepiej nie korzystać z gazet i kolorowych magazynów, z powodu dużej ilości kolorowego tuszu można dostać nudne.
 • Dodatkowe elementy dekoracyjne (trawa, liście, łańcuch, konfetti, brokat itp. D.).

Instrukcje krok po kroku

Ozdobny papier jest dość prosta. Pierwszą rzeczą, którą trzeba przygotować różnych arkuszy papieru. Powinny one być zgnieciony nożyczkami na kawałki o średniej wielkości.

Potem napełnia się wodą i doprowadzono do stanu zawiesiny, jak przy użyciu miksera. W przypadku braku papieru mieszalniku odstawić na dzień, od czasu do czasu mieszając, a tarcie rękami do pożądanego stanu. Do papieru dekoracyjnego okazał się silniejszy w mieszaninie powinien dodać kleju PVA. Arkusze mogą być barwione poprzez dodanie dużej ilości papieru w różnych kolorach.

Musimy teraz rozpocząć tworzenie arkusza. Aby to zrobić, należy rozłożyć część masy na pokładzie cięcia i zwinąć ją z wałkiem do ciasta, dając niezbędną arkusz formularz. Można to również zrobić na kartce tacki lub pieczenia. Aby pulpa była bardziej elastyczna, w procesie, można dodać trochę wody. Ten proces tworzenia, ponieważ na tym etapie można dodać różne wypełniacze (ozdoby, róże, aromaty, itp .. D). Gdy arkusz jest utworzony, jest konieczne, aby usunąć nadmiar wilgoci z gąbką.

Następnie płyta tnąca arkuszem papierowym ręcznikiem pokryte opłatkiem i wysuszone przed użyciem żelazka aż arkusz łatwo schodzi z desek. Należy bardzo dokładnie usunięte, jeśli nie suszone papier dekoracyjny do końca i można je łatwo uszkodzić, dlatego, że jest nadal niestabilna. Teraz arkusz projekt jest pozostawiona do wyschnięcia przez noc pod coś ciężkiego.

W godzinach porannych, kiedy papier dekoracyjny jest całkowicie sucha, może być stosowany do produkcji wszelkiego rodzaju rzemiosła, karty, koperty itp. D.