542 Shares 3336 views

Pieprz Atlas: opinie, gatunek opisy zdjęcia

Owoce pieprzu podobnej do Słońca. Szczególnie zadowoleni z nich w zimie, kiedy to torturowany niedobór witaminy i depresji. Papryka słodka – rośliny ciepłolubne i rozwijać to nie jest tak łatwy w klimacie umiarkowanym. Ale każdej zimy po Nowym Roku tysięcy rolników zaczynają czekam na godzinę, gdy jest to już możliwe, aby siać nasiona pieprzu.


Korzystanie z pieprzem

Słodka papryka zawiera wiele witamin i składników mineralnych, cukrów.

Regularne spożywanie:

  • obniża ciśnienie krwi;
  • poprawa wzroku;
  • obniża poziom cholesterolu;
  • wyświetla rakotwórczych;
  • Polepsza funkcjonowanie przewodu pokarmowego;
  • To sprawia, że silniejsze włosy i paznokcie.

ojczyzna pieprz

Nazwa tej kultury ma pewne osobliwości. Słodka papryka nazywa bułgarski. Można stwierdzić, że Bułgaria – jego narodzin. Ale tak nie jest. W rzeczywistości, pieprz przyszedł do nas z Ameryki Środkowej. Nie rośnie w stanie dzikim, a owoce jego małego podobieństwa do współczesnego pieprzem. A w Europie dopiero w 16 wieku. Szybko rozprzestrzenił się na wszystkich kontynentach i wszędzie znaleźć prawdziwych fanów. Teraz w krajach śródziemnomorskich rosną słodkich odmian papryki, znanych jako papryką. Wiele z nich stworzył bułgarskie hodowców.

Szkodników i chorób

Perec – roślina z rodziny psiankowatych. Ale na szczęście, nie jedzą stonki ziemniaczanej, która bardzo lubi innych gatunków z tej rodziny. Ale zjada Tomato armyworm i bawełny, zepsuć nicienie (odstraszyć je może obsadiv część pieprz nagietki).

sortuje

Podzielić na wczesne, średnie i późne. Nie interweniują bardzo wcześnie, Medium wcześnie, bardzo późno.

Na początku są te, które dojrzewają w 75-78 dni. Średni stopień dojrzałości biologicznej osiągnęła około 120 dni. Późne odmiany owocują do połowy jesieni. Ale oni są uprawiane, a nie wszystkich ogrodników. Wiele osób chce rosnąć rośliny wcześnie i zabezpieczyć zapasy na zimę. Dlatego korzystne są wczesne i klas środku. Jednym z najbardziej popularnych i szanowany – pieprz Atlanta. Opinie, zdjęcia konsumenci wskazują, że owoc miał naprawdę gigantyczne rozmiary.

wygląd

Atlas F1 hybrydowy ma ogromny kształcie stożka owoce.

Wewnątrz znajdują się dwie lub trzy komory z nasionami. Owoce są bardzo soczyste, pachnące i słodkie. Malowanie na czerwono, gdy w pełni dojrzałe. Ta dojrzałość biologiczną. Stan zakładu, osiągnął swoją maksymalną wielkość, ale nie zaczerwienione, zwana dojrzałość techniczną. Taki kolor sałatki owocowe. Mogą być spożywane dobrze nadają się do przetworzenia. Tak więc możemy bezpiecznie zrywać kolorowe sałatki papryka Atlanta.

opis odmiany

Mid-hybryd. I nie jest to zaskakujące. Po tym wszystkim, a Atlanta będzie eskalować ich stronie, wczesne odmiany mają już będzie miał czasu, aby dojrzeć. Ale to trzeba czekać aż Atlanta dospeet zrozumieć różnicę między nim a wcześniej paprykę. Długość owocu często sięga 20 cm. I to nie jest największy pieprz Atlanta. Opinie ogrodnicy sugerują, że czasami może to być nawet 26 cm! Średnica – 14 cm tej grubości ścianki może wynosić od 8 do 11 mm .. Masa tego płodowej – od 110 do 160 gramów.

Okres od kiełkowania do pełnej dojrzałości – od 130 do 140 dni. Technologia przychodzi na 110. dzień.

Bush ma polushtambovy potężny. Nie bardzo rozgałęziona, średnią wysokość. Pozostawia na nim trochę. Podczas dojrzewania krzewu muszą być związane z podłożem.

Pole C 1 hektar mogą być pobrane od 40 do 60 ton pieprzu. Odmiana jest odporna na choroby głównych gatunków nie będących celem wirusa mozaiki tytoniu i wirus ziemniaczanej. Ponieważ wierzę, że wielu ogrodników papryki Atlanta – najlepszej klasy.

Gatunek uniwersalne zastosowanie. Pieprz dobrze reaguje na przewóz Atlanty. Opinie wskazują, że owoce mogą być przechowywane przez kilka tygodni.

można uzyskać plon w obszarach o każdym klimacie. Rośnie w szklarniach bez nich. Ale nigdzie nie bez uprawy sadzonek w ciepłym pomieszczeniu lub mieszkaniu.

sianie

Papryka rozstawiony przede wszystkim warzyw. Dlatego konieczne jest, aby zwrócić większą uwagę na jakość nasion. Wiele znanych firm są zaangażowane w ich sprzedaży. Wśród nich firma "Gavrish", "Monsanto", "Syngenta". Sprzedaje papryki Atlas F1 «Nasiona Ałtaju” – Company rolne specjalizujące się w realizacji uznanych odmian Syberii i na Dalekim Wschodzie. Nasiona można zamówić w sklepie internetowym firmy rolniczej. Jednak opinie o jego pracy nie jest bardzo zachęcające. Są narzekania niedopasowania produkowane nasiona zamawianych. Nie lubię pracowników sklepu kupujący zaniedbania.

Można spróbować zarezerwować w innych sklepach internetowych papryki Atlas F1. Opinie NC „rosyjski ogród” zgromadził w większości negatywne. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że pracownicy spółki są wysyłane nasiona nie są na czas lub nie w całości. Pieniądze za utracone przedmioty nie wracają. Inni skarżą się na słabą kiełkowania.

Ale w końcu nasiona zakupione. Należy pamiętać, że Atlas F1 – hybrydowych. Dlatego nasiona są zbierane od was uprawia pieprz nie jest konieczne. Żniwo jest mało prawdopodobne, aby zadowolić. Nasiona mieszańców nie zapisać właściwości swoich rodziców.

Siew odbywa się na początku lutego. Długi okres wegetacyjny nie pozwala opóźnić znacznie później. I nawet sadzić paprykę późno przez ten czas jego rośliny muszą być wystarczająco silny.

czas siewu zależy od odmiany: wcześnie – dwa miesiące przed sadzeniem, późno – do 75 dni.

Jeśli nie zamierzamy nurkować sadzonki, konieczne jest, aby siać tydzień później. To powinno być brane pod uwagę, ponieważ jest zbyt wcześnie siane sadzonki przerastać. Ona jest chory przez długi czas, a potem daje owoce.

Nasiona przed sadzeniem dezynfekowane przez umieszczenie kilku godzin w słabym roztworem nadmanganianu potasu. Jest to możliwe do wykorzystania na ten cel liść aloesu, umieszczając kawałki liści w wodzie z nasion. Działa również jako bio-stymulator.

Jeśli pakiet nasion jest napisane, że nie moczyć ich potrzeby, to nie. To, co do zasady, nasion Dutch wyboru.

Glebę przygotowano do sadzenia, torf, darń, humus podłoża i trociny kompostu z dodatkiem piasku lub popiołu. Może być zdezynfekowane roztworem nadmanganianu potasu.

Zasiane w podłożu przygotowane naczynia, gdzie woda nie jest stojąca na głębokość 1 cm. Folia nakładki wysychaniu i umieścić w ciepłego (25 ° C) temperatury. Nie powinno się stale patrzeć na filmie. Nasiona pieprzu nie wcześniej niż 7 dni kiełkować. Czasami proces został opóźniony przez dwa tygodnie.

Ale po tym pojawiają się sadzonki, miej oko na nich trzeba często. Film został usunięty i umieścić pudełka na jasnym i ciepłym miejscu. Ciągłego monitorowania wilgotności gleby, która jest ciągle papryki Atlas F1. Opinie mówią, że potrzeba zdefiniowania kompromis: Pepper nie podoba wysychaniem lub podmokłych. Woda przenika znad osadu. Lepiej zrobić to w godzinach porannych. Poluzować gleby, tak aby nie tworzą skorupę.

Sadzonki pożądanych dosvechivat dzień, aby go wyciągnął. Temperatura w tym czasie powinna być obniżona do 23? C w ciągu dnia i nie mniejsza niż 16? C w nocy. Jeśli jest poniżej 12? C, kiełki liści i resetuje mogą zostać utracone.

nurkować

On nie lubi kontaktu z sąsiadami pieprzem Atlas F1. Liczba ogrodnicy twierdzą, że w tym przypadku zaczyna się szybko dotrzeć. Bo jak tylko pierwszych prawdziwych kawałków pieprzem nurkowania. Lepiej jest, aby umieścić go w doniczkach, dwie rośliny, ale jest to możliwe i w dużych pudełkach. Chociaż po tej procedurze wzrost roślin zwolnił nieco, ale wkrótce będą rozkoszować się nowych liści.

Jeśli papryki są uprawiane w szklarni sadzonki sadzi się na początku maja. Wkrótce będzie rozkwitać.

Sadzonki, które rosną w otwartym polu, należy najpierw dobry humor. W tym celu możliwe jest, aby utrzymać chłód w werandzie kwietniu lub altanie. Jeśli nie, to od razu po posadzeniu w ziemi to umrze z zimna lub wiatru. W maju, sadzonki muszą przynieść na powietrzu, ale w nocy zamknięte. Można to zrobić w szklarni.

Uprawa w szklarni

Obsadzone Sadzonki 15 cm. Zakład ma być utworzone kilka liści i pączków. Posadzone na schemacie 50 × 50. Wcześniej przygotowania gleby, dzięki czemu każdy metr kwadratowy kubeł zgniłych nawozu.

Studzienki podlewa obficie i nie czekając aż wilgoć jest wchłaniana całkowicie zasadzone rośliny. Korzenie roślin są sami prostowane. Tydzień nie jest podlewane. Pepper w tym czasie przyzwyczajony. zaparzający zasilany chwastów.

W godzinach popołudniowych, z silnym wzrostem temperatury, rośliny muszą być emitowany. Aby to zrobić, należy otworzyć cieplarnianych. A jeśli noce są zimne, można umieścić wewnątrz metalowego pojemnika z wodą. W ciągu dnia ona natręt się, a noc daje ciepło do powietrza. Pomoże to rośliny przetrwać zimno.

pościel

Pieprz rośnie dobrze w świetle chroniony przed wiatrem. Zacienione obszary nie są takie jak papryka Atlanta. Liczba ogrodnicy twierdzą jednak, że w gorącym klimacie to daje dobre plony i w cieniu. Przynajmniej nie trzeba podlewać je częściej.

Gleba powinna być żyzna, ale dobrze odwodnione tak, że wilgoć nie stać wokół korzeni roślin. Jeśli teren nie jest południowa, przed lądowaniem na stronie jest lepiej pociągnąć folię z łuku, tak, że gleba ogrzewa.

Aby ciepły pieprzem Atlas F1, opinie ogrodnicy zalecane zbudować mu ciepłe łóżko. Aby to zrobić, kopania rowu w podłożu, wystawione na grubej warstwie słomy lub siana, wlać w celu wytworzenia kompostu. Zasnąć na wierzchniej warstwie gleby, które zostały posadzone sadzonki. Organics, pereprevaya generuje ciepło, które ogrzewa roślin. Gleba jest lepiej nawozić wyprzedzeniem. Jeśli to nie nastąpi, każda roślina musi mieć humus zmieszany z popiołem.

Posadzone sadzonki pieprzu w pierwszej połowie czerwca. papryki sadzenia schemat. – 60 x 45 cm po sadzeniu roślin, muszą znajdować się na zewnątrz tylko prawdziwe liście. Tak szybko przyzwyczaić pieprz Atlanta. Liczba ogrodnicy zalecane zainstalowanie wsparcia, do którego będzie można związać. Pierwsze dwa tygodnie zakorzenić i pieprzem praktycznie nie wzrasta. Tym razem jest lepiej przeprowadzić pod folią (jeśli nie jest zbyt gorąco). Dla niego było łatwiej przejść przez ten okres, trzeba delikatnie poluzować gleby wokół dla lepszego przewietrzania.

podlewanie

Pepper jest bardzo wrażliwy na wilgotność gleby. Jeżeli jest ona sucha, jajnika jesieni. Pieprz dobrze reaguje na nawadnianie z ciepłą wodą. Zimno opóźni rozwój roślin. Podlewanie jest konieczne, aby raz lub dwa razy w tygodniu.

posypanie

Pierwszy pieprz czas podawany w okresie kwitnienia z ciepłego roztworu nawozu lub obornik. Zanim te rośliny należy podlewać wodą, tak aby nie spalić korzenie.

Po raz drugi – gdy zaczną ustawić owoce. Dobry wynik daje podsypanie gleby wokół krzewu popiołu (kieliszek za metr kwadratowy).

formacja

Gdy wysokość roślin wynosi 20 cm, można przystąpić do tworzenia krzaka. Aby to zrobić, należy przyciąć na końcówkę. Pędów, które są tworzone po to, pozostawiając nie więcej niż w pierwszej piątce. Inne usunięte. To wystarczy, aby dać doskonałe owoce papryki słodkiej Atlanty. Liczba ogrodnicy nie zaleca się go szczypać, jeśli lato było suche. Liście w tym przypadku niejasnych gleby.

żniwny

Owoce mogą być ponownie zbierane w stanie dojrzałości technicznej tydzień.

W tym czasie młodzi papryki mają czas, aby dorosnąć. Do długotrwałego przechowywania lepiej wyciąć je z trzonka. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, ponieważ wynika z pieprzem jest bardzo kruche i łatwo zerwać.

Terminowe żniwa przyspieszy dojrzewanie tych owoców. Ze względu na porę roku jest ono wykonywane 4-5 razy.

resztek pożniwnych są zbierane przed mrozami i dozarivayut pomieszczeniu.

magazynowanie

pieprz owoce nie odbiegają dobre zachowanie jakości. Tak, i pochłaniają różne zapachy. Więc je przechowywać w piwnicach lub lodówki oddzielnie od innych produktów.

Całe owoce wybrane papryki dojrzałości technicznej, ostrych krawędzi i ramiona zacisku są umieszczone w rzędach w szczelnej plastikowej torby z boku perforacji. Przechowywać w lodówce. Można najpierw owinąć każdy papier pieprz. Temperatura musi być utrzymywana w zakresie 8-10 stopni w warunkach niskiej wilgotności (90%). Owoce cienkościennych odmian są przechowywane w postaci sześciu tygodni. Ale możliwe jest ustalenie i grubościenne papryki Atlanta. Opinie mówią, że w takich okolicznościach, to będzie trwało kilka tygodni.

wykorzystanie

Owoce pieprzu Atlanty są bardzo użyteczne w postaci świeżej. Mogą to być:

  • konserwowanie w całości lub w części z dodatkiem różnych produktów;
  • Sól w stanie nienaruszonym do dalszego nadzieniem;
  • na sucho;
  • zamrażać.

Jest to chyba najszybszy i najbardziej skuteczny sposób na przechowywanie. Może witaminy i staje się mniejszy, ale smak nie ulegnie zmianie.

opinie

Pieprz Atlanta wpływa nabywców dla jego olbrzymiego rozmiaru. Oni lubią jego smak Wielu konsumentów wierzy, że papryka Atlanta – najlepszy hybrydowy.

Konsumenci będą i następny rok rośnie różnorodność pieprzem Atlanty. Sugerują, że płód jest wystarczająco, aby wyżywić rodzinę średnich sałatki.