763 Shares 6301 views

Uziemienie w swoim domu własnymi rękami: Ważne punkty

W każdym domu znajduje się sieć, elektrycznie przewodzący i urządzenia elektryczne, których stosowanie powoduje stały wpisy zużycia, gniazdka, co prowadzi do zwarcia. Może to spowodować nie tylko uszkodzenie drogiego sprzętu, ale także zagrożenie dla życia. Aby uniknąć takich konsekwencji, w domy i inne konstrukcje zapewniają drenaż prąd rozładowania w ziemię. Należy zauważyć, że w tych wysokich budynków musi być przeprowadzona podczas specjalistów budowlanych, bo tu trzeba dokonać dokładnych obliczeń. Oraz w budynkach parterowych może być uziemiona w domu jego własnymi rękami, posiadające podstawową wiedzę z zakresu elektrotechniki.

Co jest podstawą

Uziemienia jest związek nie prowadzących prądu elektrycznego urządzenia porcje tendencję do masy obudowy. Odbywa się to w celu ochrony ludzi przed awarii prądu i akumulacji elektryczności statycznej. Typowa instalacja elementu uziemienia zawiera kontur składający się z elektrod jest podłączony do ziemi, oraz specjalne przewody pochodzące z sieci w budynku. Pobór prądu do masy w oparciu o zasady fizyki, zgodnie z którym strumień naładowanych cząstek jest przez linię najmniejszego oporu. Jest możliwe, aby uziemienie w swoim domu własnymi rękami, i nie bój się wpływu obecnego i zwarcia po włączeniu instrumentu.

pomocnych wskazówek

W celu przeprowadzenia grunt w prywatnym domu własnymi rękami, może to być użyteczne znać następujące informacje:

  • jest to konieczne przewodzące człony a elektrodami, aby wybrać takie materiały, których przewodność jest wyższa niż w organizmie człowieka;
  • mielony do przeprowadzenia przewodu zerowego nie jest zalecane, ponieważ istnieje również nie pola elektrycznego;
  • Zabrania farby antykorozyjnej powlekanych elektrod, ponieważ w tym przypadku prąd rozładowania w ziemi nie będą wykonywane.

pętla masy

Dla pełniejszego pokrycia tematu „uziemienia w swoim domu własnymi rękami”, warto rozważyć bardziej szczegółowo, co stanowi pętlę gruntowych. Struktura ta instalacja składa się z ułożonych w pionie elektrody na głębokość od 3 m do poziomych elementów łączących oraz finalnej postaci kabla wychodzącego z tablicy rozdzielczej.

Kształt konturu może być w postaci trójkąta, kwadratu, prostokąta lub tylko w linii prostej. W tym układzie może być umieszczony w domu lub w pewnej odległości od 1-10 m Elektrody są najczęściej stosowane produkty sadzy :. metalowych rur, rogi, przez dopasowanie za pomocą płynnego lub dwuteownik struktury. Podstawowym warunkiem wyboru materiału – przekroje szczegółów nie powinna być mniejsza niż 1,5 cm2.

Prace procedura

Uziemienie w swoim domu własnymi rękami można sprowadzić do następującego porządku obrad:

  1. Kopania rowu do głębokości co najmniej 80 cm od punktu zamarzania gleby w wybranym kształcie konturu.
  2. Części młotek do ziemi, aby głębokość 1,5-3 m, w zależności od położenia gruntowej;
  3. Łączyć elektrodami za pomocą zgrzewarki, obszar spawania przetwarzać specjalną powłokę chroniącą przed korozją.
  4. Przeprowadzić kabel od płyty dystrybucji zasilania i połączone za pomocą wstępnie przyspawane do konturu śruby.

W tym przypadku jedyną trudnością jest to, aby zastąpić istniejący moc komunikowania się z trzech elementów z drutu. To wymaga wiedzy z zakresu elektrotechniki, a także umiejętności w zakresie okablowania. Trzeba także wiedzieć, jak naprawić swoje ręce w połączeniach gniazdowych. Praca z urządzeniami, które są pod napięciem, bez specjalnej wiedzy jest niebezpieczne, a więc najlepiej jest skontaktować się z ekspertami.