317 Shares 6637 views

Dysza do łańcuchową: koroder, ślimaki, śruby lodowe. Opis, instrukcje

Głównie łańcuchowa – urządzenie o wysokim poziomie mocy w odniesieniu do jego masy. Urządzenie jest kompaktowe i niezawodność schemacie silnika. Gaźnik z membran i uszczelniony system umożliwia urządzenie doprowadzające paliwo do funkcjonowania w różnych pozycjach.

plusy jednostka

Oczywiście mądry konstrukcja sprzęgło odśrodkowe umożliwia niezawodnie zabezpieczyć układ przed przeciążeniami i węzłów lub spalania.

Z pomocą pił łańcuchowych odbył szereg prac:

  • krajobrazu;
  • drewno opałowe;
  • Wytwarzanie materiałów budowlanych i innych.

Chainsaw wyróżnić:

  • Minimalny koszt pracy ręcznej;
  • wysoki poziom wydajności;
  • prędkość;
  • dostępność paliw;
  • łatwość obsługi.

Chainsaw ma prostą WOM. Na wale wyjściowym może być podłączony do urządzenia, takiego jak dysza do pił łańcuchowych. Urządzenie charakteryzuje się autonomii, co umożliwia jego wykorzystanie w każdym środowisku.

Przystawka do piłowania drewna w płaszczyźnie poziomej

Ten układ umożliwia pocięcia deski lub płyty o tej samej grubości. Dysza łańcuchowa została przemyślana konstrukcja, która zapewnia sztywność urządzenia. Jej przywiązanie do magistrali odbywa się na początku i na końcu. Za pomocą tego członu prowadzącego może ustawić żądaną grubość płyt. Najtrudniejsze zadanie – przeprowadzenie pierwszego cięcia. Do niej płasko, przymocowana do dziennika więcej ramą prowadzącą służącą jako podłoża dla oparcia. W kolejnym akcie cięcia jako przystanek wysadzanej powierzchni poprzedniej.

Dysza do cięcia wzdłużnego

Cięcie odbywa się w tym przypadku w pionie. Ta ujednolicona urządzenie. adapter montażowy opiera się na oponie. Za pomocą drążka prowadzącego osiągnięciu ruchu liniowego zasilacza. Dysza do piły nie jest bardzo dokładne. Poprzez dostosowanie szorstką cięcia drewna, a dołączony do dziennika bezpretensjonalnej formie kwadratu.

Dysza do łańcuchową: Wyciąg

Jest przeznaczony dla łodzi ewakuacyjnych, samochody wyrywanie drzew, materiałów budowlanych za pomocą dodatkowego urządzenia, co zwiększa przyczepność i zmienić trajektorię ruchu haczyki, kotwice pasy.

Moc tego urządzenia jest bezpośrednio zależna od wskaźnika mocy piłą.

pompa

Urządzenie jest opracowane do pompowania wody. Również w tym przywiązanie do piłą służy do awaryjnego zaopatrzenia w wodę domów, nawadniania ogrodu i ogród, opróżniania zalanych piwnic lub wykopu pod fundament. Urządzenie jest zwykłą pompę odśrodkową wyposażony we wspornik z otworami do mocowania do piły. Również jest koło pasowe dla obrotów turbiny.

Zasada działania tego urządzenia opiera się na ogólnych zasadach działania pomp odśrodkowych. Montaż połączony z centralną rurą, która opuszcza się do wody. Tuleją okucia jest połączony z ciśnieniem. Przed rozpoczęciem pracy w korku wlać wodę, która jest potrzebna do pompowania Rocked. Podczas obrotu turbiny w dyszy ssącej zasysa się pod niskim ciśnieniem wypływa przez węża ciśnieniowego.

"Koroder"

Dysza „koroder” jest powszechnie znana. Jest również nazywany Debarker. Jest on używany do czyszczenia dzienniki nadwyżki drewna i gałęzi. Również za pomocą tego urządzenia mogą być cięte na kłody kubka, z wytworzeniem płaskownika okrągłości. W swojej konfiguracji „korodery” to bęben i płyty.

zespół bębna

Model bęben jest stosowany w celu usunięcia nadmiaru skorupę. Część robocza dyszy obejmuje bęben i odcinania. Są one mocowane na zespole łożyskowym.

Dysza jest łatwy w obsłudze i niezawodne. Jej montaż odbywa się w ciągu kilku minut, jeśli wszystkich instrukcji dostępnych w instrukcji obsługi.

Model dysku

urządzenia dyskowe przeznaczone do cięcia rowków montażowych i wgłębienia. Ruch tych urządzeń są podawane poprzez pas klinowy. Na osi urządzenia transmisji jest napędzane koło pasowe. W zależności od kalibru szczegóły i liczby obrotów silnika benzynowego, można zmieniać prędkość obrotową części roboczej maszyny.

„Bułgarski”

Opona jest bardzo popularne – to frezy głowa-Power. Ludzie nazywali ją „Młynek”. Urządzenie jest w stanie przebić się materiałów, takich jak metal, kamień, płytki, a nawet cegły. Załącznik do piły do cięcia metalu na części końcowej ma rowek, który służy do zamocowania urządzenia.

Zasada działania urządzenia

Główny zestaw urządzenia zawiera środek łożyska na wale. Na jednym końcu tego wałka jest krążek linowy napędzany, który jest obracany przez pas. Na przeciwległym końcu wału jest trzpień, który służy do mocowania koła do cięcia.

przecinarki oparciu o łańcuchową i nasadke- „młynek” nie jest profesjonalnym narzędziem. Firmy prowadzące zwolnić podobne urządzenia nie są zaangażowani.

Środki ostrożności podczas używania przecinarek

Podczas pracy z takim urządzeniem jak dysza do pilarek „bolgarka” wymaga niezwykle ostrożny. Środki Benzorezy są takie same jak przy pracy z piłą łańcuchową.

Po włączeniu urządzenia należy odczekać, aż wał korbowy zaczyna obracać się do pięciu tysięcy razy na minutę. To jest ta częstotliwość Wskaźnik prędkości wału korbowego, pokrywa się z prędkością obrotową wrzeciona. Cięcie odbywa się poprzez siedem tysięcy obrotów.

profesjonalne doradztwo

Aby pracować z takim urządzeniem należy zachować szczególną ostrożność ze względu na wysokie ryzyko kontuzji.

Chainsaw i „bułgarski” w naturze nie są te same urządzenia. Wykonują różne operacje. Dlatego, aby zapewnić maszynę, jak zachowywać się w nietypowej dla niego roli, nikt nie może. Masters zawodowych nie zaleca stosowania piłą do celów takich jak zakup osobnego „młynki”.

ślimaki

Dyszą ślimakowy o piły stosuje się do wiercenia otworów w gruncie lub lodu. Średnica otworów może wynosić do 35-40 cm. Bardzo przydatna rzecz dla tych, którzy mają obszarach podmiejskich, lub łowić ryby.

Produkcja ślimaków z rękami

Wiele produkowane urządzenia domowe do pilarek z rękami. Jak zrobić tip-ślimakowe siebie? Pierwszy etap polega na przygotowaniu piły. Najpowszechniej stosowany model krajowy „Spokojnie”, znane od czasów radzieckich.

Szybkość śruby powinny być małe. W tym celu poszukuje sposobu zmniejszenia liczby obrotów, do wyjścia na wywiniętą składnik, który jest niezbędny do bezpiecznego funkcjonowania urządzenia. Do produkcji „ślimaków” siebie, trzeba przekładnię.

Pasek lub przekładnia ślimakowa, gdy różnica w strukturach tej samej funkcjonalności. Ale w tym przypadku zaleca się użycie robaka jak szybkość efektywności transferu to jest o wiele niższa niż klinomernogo. Ten produkt jest objęty powolne ocieplenie i jego instalacja może być przeprowadzona bezpośrednio na wale głównym biegu. Nie trzeba żadnych sprzęgieł lub transmisji mechanicznej.

Duży rozmiar przekładnia redukcyjna klinomernoy projekt prowadzi do pracy świdra państwowej.

Gdzie znaleźć odpowiednią przekładnię i sprzętu?

Eksperci radzą, aby kupić przedmiot w jednym ze sklepów internetowych. Sieć pokazuje, jak wiele filmów z wykorzystaniem zwykłych szlifierki, śrubokręty i młotek niektórzy rzemieślnicy usunięto przekładnię starych instrumentów. Jest też opcja, ale wiarygodność jest inaczej.

Przekładnia i silnik pilarki zapięty. Na tym etapie, musimy zwrócić się o pomoc ślusarza. Wyrył średnicę pożądany rękaw. Będzie ona służyć jako łącznikowego.

Dodatkowy zakup sprzętu jest niemożliwe. To jest ręcznie. Każde urządzenie wymaga jego wierzchowca.

Podnieść wiertła i noże

Wiercić i śruba musi pracować w tym samym kierunku, jeśli zespół jednostka. Do najbardziej popularnych producentów są uważane za „Tonnara”, „moralność”, „Hitachi”. Cena nie jest zwykle więcej niż 5000 rubli.

Noże są wybierane w rodzinie i nie zwalniaj obcego. W szczególności należy przestrzegać tej reguły jest sytuacja, gdy idziesz do korzystania z urządzenia, takiego jak dysza „śruby” na lodzie piłą do wiercenia otworów na ryby w zimie.

Analogi produkowane w Chinach może spaść i złamać. Zwykle nie można odwrócić za pomocą spawania.

Urządzenia Domowe stanie wywiercić dziurę w ziemi lub na lodzie. Maksymalna średnica będzie wynosić 150 mm.

Co i jak wywiercić – dowiesz się praktycznego zastosowania urządzenia. Każdy będzie mógł wybrać odpowiednią opcję przy użyciu narzędzia.

uwaga

Chainsaw uznać jednostkę przewożących niebezpieczne. Uważa się, że lepiej jest nie do usunięcia osłony chroniące i sprawiają blokadę dźwigni hamulca. Ponadto, podczas pracy z nim są stosowane wyposażenie ochronne (rękawice i okulary).