579 Shares 4424 views

Kim są Żydzi? Starożytne ludy semickie pochodzenie

Historia Żydów w całości składa się z paradoksów, które rozciągają się od czasów starożytnych. Obecnie liczba ogniw w łańcuchu cudów w jakiś dziwny sposób wzrasta. Kim są Żydzi? Ta starożytna ludzie, którzy rozumieją nauki i do stanowienia prawa, a jego stan miał prawie 2000 lat. Jest kilka tysięcy naukowców, muzyków i pisarzy, którzy wnieśli znaczący wkład do nauki i sztuki, ale cały świat ma dla niego gniew i nienawiść. ich religia ciche, ale dopiero niedawno sześć krwawe, ale zwycięskie wojny zostało popełnione poza terytorium państwa.


Kim są Żydzi? Ten naród, który w dawnych czasach wziął swój początek w królestwach Judy i Izraela, a teraz żyje w świecie. Niewielki stan tych ludzi właśnie pojawiła się na mapie w 1948 roku. Ich liczba dochodzi do 20 milionów ludzi, ale tylko 40% z nich mieszka w Izraelu i 34% w Ameryce. Oficjalnym językiem Żydów – hebrajski, ale ci, którzy mieszkają poza granicami kraju, mówić językiem lokalnym.

Aby uzyskać odpowiedź na pytanie, kto Żydów, warto dowiedzieć się informacji o historycznych korzeniach narodu. Pierwszy potomstwo miało miejsce jeszcze przez 2000 lat przed naszą erą. e. Izaak, Abraham i Jakub. Prawie tysiąc lat przed naszą erą. e. Żydzi wyszli z Egiptu, przeszedł przez pustynię w pobliżu Mount Sinai i zyskał nowy grunt. Ale ciągłe wojny z sąsiednich mocarstw zmusiły ludzi do rozliczenia całego świata. Non-postrzeganie Żydów prześladowanych przykazania Jezusa pomogła ten naród, który trwał do dnia dzisiejszego. Tylko naziści w czasie II wojny światowej zniszczono prawie sześć milionów predstaviteleevreyskogo ludności.

Tradycyjna religia Żydów – judaizm. Według źródła tradycyjnego żydowskiego prawa, Halacha, osoba staje się Żydem, kiedy okazuje się wierze, zgodnie ze wszystkimi zasadami kanonu religijnej lub rodzi się z matką – żydowskiej. Żyd i Żydem – są nierozłączne pojęcia. Ale jest różnica między tymi pojęciami. Żyd – narodowość, Żyd – wyznających tę religię. Jest niewielki procent Żydów, którzy nie wyznają judaizm.

Kim są Żydzi? Zdecydowanie trudno odpowiedzieć na to pytanie, z pełnymi szczegółami. Każdy rozumie to słowo we własnym zrozumieniu i percepcji, które mogą zmieniać się przez całe życie. Żydzi – nie jest to ani narodowość, ani rasa, ani religia, ani grupa ludzi o wspólnej kulturze. Ten w pełni specjalną naród, który nie ma odpowiednika w skali światowej. Jest dobrze wykształconych i wysoko wykształconych ludzi ze stopniami naukowymi i naukowcami biegły w sztuce dużo lepiej niż przeciętny człowiek. Żydzi mają niemieckie nazwiska (Eisenberg, Goldman Rothenstein) lub zakończenie słowiańskie (Abramowicz, Rabinowicz, Haimovich).

Wielkie Żydzi:

 • Polski pedagog, pisarz, lekarz Korczak (Goldschmidt), Janusz;
 • Iluzjonista Kio Emil;
 • malarz wykres Shagal Mark;
 • wynalazca niebieskie dżinsy Levi Straussa;
 • Chirurg Ilizarowa Gavriil.
 • aktorka Monro Merilin (Baker NORM);
 • Amerykański reżyser Shternberg Dzhozef.

Znani rosyjscy Żydzi:

 • Abrikosov Aleksey Alekseevich – fizyk;
 • Arbatov Grzegorz Abramowicz – akademik, polityk, naukowiec;
 • Gazmanov Oleg Mihaylovich – pop kompozytor, muzyk;
 • Kobzon Iosif Dawidowicz – piosenkarz.