173 Shares 9274 views

Kim jest ten drań: interpretacja pejoratywny

Być może kilka wieków temu, w odpowiedzi na pytanie, kto ten drań nie spowoduje wiele kłopotów. Wieśniacy, nie wnikając w zawiłości rozmnażania zwierząt, wywoływana przez tego słowa żadnemu stworzeniu, które urodziło się w wyniku krzyżowania osobników różnych gatunków. Który jest uważany za drań szczeniak rodzi psa z wilkiem, albo źrebaka klacz poczęte przez osła. We współczesnym języku słowo to stało się przekleństwem jest wyraźny negatywny wydźwięk.


Pochodzenie i znaczenie słowa

Tak więc okazało się, kto drania. Teraz spróbujmy zrozumieć ani słowa z tego, co to rzeczownik powstaje. Oczywiście, w jego dźwięku domyślić nieznacznie zmodyfikowany pierwiastek obecny w czasowników „nierządu” lub „wędrować”.

Nasi przodkowie dalej hybrydowym (Hybrid) potomstwem zwierząt, uznając, że to nie było planowane. Tj stoczni pies pobiegł do lasu, probluzhdala tam przez jakiś czas, a następnie szczenię niezgrabne stworzenie, ze wspólnych cech i wilka i psa. To samo może się zdarzyć z osła lub konia, jakby pokryta mężczyźni z własnego gatunku nie są.

Odpowiadając na pytanie o to, co bękarta, można założyć, że słowo to w dawnych czasach miało negatywnego znaczenia. Z pewnością właściciele zwierząt mają niewielki entuzjazm, gdy ich zwierzęta przyniósł śmieci, nie spełniają norm, lub, co gorsza, niezdolny do dalszej reprodukcji.

Jak słowo stało się przekleństwem

Z biegiem czasu, termin zaczął być używany nie tylko dla zwierząt, ale również w odniesieniu do osób, czyli dzieci urodzonych poza małżeństwem. Początkowo nazywano potomstwo pracowników, którzy poczęte dziecko za swego pana lub dziecka, którego matka została uznana za kobietę paplanina. Na tej podstawie łatwo jest zrozumieć, kto drania. Innymi słowy, jest synem nierządnicy. Nie wiadomo, czy nieślubne dziewczyny namaścić takiego słowa jak kobiece, to nadal nie ma.

W post-rewolucyjnej Rosji, gdzie narodziny dzieci bez ojca nie jest już uważana za poważny grzech, a pod koniec II wojny światowej stało się koniecznością i wspieranym przez państwo, co to „bękart” w dosłownym tego słowa znaczeniu, stopniowo zapomniane. Teraz słowo to można usłyszeć w obraźliwych wypowiedzi osobiście zająć się niezgodnych konwencjonalnych zasad moralnych mających instynkty baser zwierzęcych.