736 Shares 1750 views

Kto jest onkolog: opis, obowiązki i funkcje

W świecie istnieje ogromna liczba chorób, z których każdy jest traktowany z odpowiednim lekarzem. Trudno jest zrozumieć wąską specjalizację medyczną, ponieważ oprócz pojęć, takich jak „Dentysta”, „ginekolog”, „optyka”, większość ludzi nie ma pojęcia, co jeden lub drugi lekarz, na przykład, spośród wielu, powstaje pytanie, kto jest onkolog i jaka jest jego działania medyczne, co może leczyć choroby.


Onkologia jako jedna z dziedzin medycznych

„Co robi onkologa?” – pytasz. Prace tego lekarz jest w diagnostyce i leczeniu nowotworów we wszystkich rodzajach i na wszystkich stadiach rozwoju. Inaczej mówiąc, rdzeń jest onkolog Specjalista w dziedzinie raka i stanów przedrakowych.

Oprócz lekarzy wykonujących bezpośredni odbiór pacjentów, istnieją lekarze badający onkologii jako nauki. Ci ludzie są zaangażowani w badania przyczyn i mechanizmów, które powodują powstanie guzów łagodnych i złośliwych. Ponadto praktyka rozwój naukowej lekarzy obejmuje różne techniki i taktyki leczenia i rozwoju sposobów zapobiegania takim chorobom.

Złośliwe i łagodne guzy – co to jest?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto jest onkolog, to odpowiedź na to pytanie, trzeba najpierw wiedzieć, nowotworów złośliwych i łagodnych, ponieważ jest bezpośrednim celem leczenia specjalistycznego.

 1. Guzy nowotworowe związane z aktywnego rozwoju, na równi z szybkim pokonania i otaczające narządów i tkanek. Ten typ nowotworu jest niebezpieczne nie tylko do szybkiego rozwoju, ale także tworzenia barier dla funkcjonowania najważniejszych organów, które w konsekwencji generuje nieznośny ból, a ostatecznie śmierć.
 2. W przeciwieństwie do wyżej wymienionego rodzaju, łagodne nowotwory nie posiadają zdolności do rozwijania i uderzył w pobliskie narządy. Pomimo tego, że jest to konieczne w celu ustalenia dokładnej obserwacji komórek rakowych, ponieważ mają zdolność do regeneracji i do rozpoczęcia aktywnego reprodukcji.

Wstęp onkolog przeprowadzane w każdym mieście, a także diagnostyce organizmu nie zajmie dużo czasu, nie opóźniają wizytę u lekarza.

Fields of Oncology

Jeśli zapytać, jakie choroby został onkolog, gdy odpowiadasz należy wyjaśnić wiele dziedzin onkologii i specjalistów, którzy praktykują w danej branży:

 • Mammolog – kobieta lekarz, który zajmuje się diagnozy, leczenia, profilaktyki chorób piersi.
 • Oncodermatologist – na podstawie nazwy, nie jest trudno się domyślić, że specjalista z tego profilu jest zaangażowany w leczeniu nowotworów skóry.
 • Thoracic Oncology należący do chirurgicznego i zaangażowany diagnozowania wielu chorób i leczenia nowotworów narządów ludzkich: tchawicy, przełyku, przepony, żołądka, płuc, i tak dalej. Jak pokazuje praktyka, najczęściej piersiowej onkologa leczy raka płuc.
 • Nowotwory – główne obszary leczenia są podane ciał eksperckich układu rozrodczego.
 • Onkolog-coloproctologist – uwagę leczenia, jeśli zdiagnozowano nowotwór w odbycie lub w jednej z części okrężnicy.
 • Onkolog, gastroenterolog – traktuje guzów nowotworowych rozwija albo w pobliżu lub na narządach trawiennych.

Lista chorób, które leczy onkologa

Większość onkologów kraj często spotykają się z następujących rodzajów chorób:

 • białaczki;
 • Czerniak skóry;
 • choroba Hodgkina;
 • mnogi;
 • macicy;
 • Guzy neuroendokrynne, i tak dalej.

Lista chorób, nie jest wyczerpująca. Powyższe rodzaje chorób, a także jest zaangażowany w pediatrii onkologa, który zdiagnozowano raka u dzieci z małych wieku.

Kiedy nadszedł czas, aby wędrować onkologa

Zwykle wizytę u onkologa spadku w kierunku innych specjalistów, którzy podejrzewali istnienie danego typu nowotworu. Powierzchnia rdzenia może przyczynić się do następujących okolicznościach:

 1. Pęknięcia i owrzodzenia w obszarze skóry, jamy ustnej, macicy, który przez długi czas nie goi, mimo długotrwałego leczenia.
 2. Obfite śluz, ropa są nowotwory sygnał, że jeśli nie istnieją inne przyczyny.
 3. Zmienić kolor plam starczych, wygląd wokół czerwonego łuku, wzrost wielkości, jak również inne zmiany (zostać porysowane).
 4. Połykania żywności towarzyszy ból, ponieważ staje się trudniejsze w miarę upływu czasu.
 5. Obecność napadowego kaszlu bez widocznej przyczyny.
 6. Zatwardzenie, biegunka i inne zaburzenia trawienia w żołądku, w nieobecności powodów.
 7. Regularne gorączka bez powodu.
 8. Szybka utrata masy ciała jest więcej niż 15 procent całkowitej masy ciała w ciągu kilku miesięcy.
 9. Długotrwały ból w kości w kręgosłupie bez żadnych powodów, które przyczyniły się do tego (ciosy).
 10. Formacja nieznanego pochodzenia w klatce piersiowej, gruczołów sutkowych.

Procedura akceptacji onkologa

„Kto jest onkolog i jak pierwsze spotkanie?” – głównym problemem z tych profilowanych lekarz wysłał centrum diagnostycznego.

Podczas pierwszej wizyty na pewno trzeba zabrać ze sobą kartę pacjenta, który ma wszystkie historię, wyniki badań, jak również zawarcie lekarza, który wystawił skierowanie do diagnozowania raka. Onkolog koniecznie zainteresowany obecnością choroby dziedzicznej linii, więc przed podjęciem najlepszą dobrze zbadany drzewo genealogiczne i historię poważnych chorób tego typu mają krewnych.

Po krótkim wywiadzie, lekarz określa odpowiednie postępowanie diagnostyczne w celu określenia wielkości guza, stopień jej dystrybucji, miejsca i cech lokalizacji. Po otrzymaniu wyników analiz onkolog rozwija i wyznacza przebieg leczenia.

Rodzaje badań lekarskich mianowanych

Zazwyczaj lekarz, w tym onkologa pediatrycznej, przypisuje następujące rodzaje testów:

 • Rentgenowskie;
 • Analiza krwi;
 • USG narządów wewnętrznych ;
 • tomografii komputerowej;
 • MRI;
 • Analiza markerów nowotworowych;
 • biopsja;
 • cytologia ;
 • przebicie.

Kto i kiedy konieczne badania kontrolne

Uzyskaj odpowiedzi na pytania o to, kto onkolog, na pewno będzie ciekawy wiedzieć jak, komu i kiedy jest to konieczne, aby być badane w tym specjalisty? Ważne jest, aby pamiętać, że wizyta u onkologa nie jest konieczne tylko w przypadku raka lub występowania bólów niewiadomego pochodzenia, ale również jako środek zapobiegawczy. Im wcześniej lekarz przeprowadzi badanie, tym większe prawdopodobieństwo pozbycia się ewentualnych chorób. Lekarze od razu w następujących przypadkach:

 1. Osoby, które osiągnęły 45 lat. Zwłaszcza ten punkt dotyczy nieródkami kobiet po 40 roku – takie kategorie osób niezbędnych badań kontrolnych co najmniej 1 raz w roku.
 2. Jeśli umieścisz takie poważne diagnozy, takich jak marskość wątroby, piersi, polipowatości jelita.
 3. Obecność raka w pokrewnej linii.
 4. Ważne jest, aby regularnie postrzegane przez specjalistę w przypadku gdy masz operację usunięcia guzem nowotworowym w celu zapobiegania i monitorowania rozwoju komórek została przeniesiona.
 5. Pracy w produkcji o wysokim stopniu zanieczyszczenia pyłów, gaz, promieniowanie i tak dalej.
 6. Palenie i częste wizyty w solarium jest również okazją do odwiedzenia onkologa.

Jeśli jedna z tych pozycji pojawi się w twoim życiu, konieczne jest, aby natychmiast podjąć kierunek lekarza i przejść do diagnostyki Cancer Center.

Jeśli Twoim marzeniem – stać onkolog

Niespokojny zawód medyczny – onkolog. Recenzje takich specjalistów przedstawiana w najbardziej różny: od pozytywnych do negatywnych zaufania ujemną. Jeśli zdecydowaliśmy się poświęcić swoje życie w leczeniu ciężko chorych ludzi, trzeba zdawać sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności, która spoczywa na barkach każdego specjalisty.

Onkologia jest uważana za jedną z najbardziej skomplikowanych specjalności medycznych wymagających lekarza nie tylko lwia wiedzy teoretycznej i praktycznych doświadczeń, ale także wysoki poziom koncentracji, uważności, odpowiedzialności, determinacji. Ponadto szef onkolog w uzupełnieniu do powyższego posiada takie cechy jak współczucie, dobrej pamięci i chęć pomocy ludziom.

Każda osoba wykwalifikowana musi koniecznie zadbać o siebie, ponieważ utrata słuchu lub wzroku prowadzi do dalszej niepełnosprawności onkologa.

Specjalista kwalifikacje w kierunku medycznego zwiększa całej aktywności terapeutycznej. Oznacza to, że dobry lekarz powinien nie tylko mieć tło medyczne, ale również jakość kształcenia podyplomowego. Co do zasady, po otrzymaniu ogólny onkologów szkolnictwa wyższego są około 3 lat rezydentury.

W każdym przypadku, niezależnie od ścieżki do snu, pracowitość, cierpliwość, praca, ciężka praca, i praca na własnych cech przyniesie do cenionych cel – mianowicie uzdrawiania ludzi, którzy są tak potrzebują pomocy i zbawienia od choroby strasznym.