552 Shares 2798 views

Yusupov Pałac na Moika w Sankt Petersburgu

Wyrażenie „Yusupov Palace” wymaga specyfikę. W tym szlachetnym i bogatych rodzin miał wiele pałaców w różnych częściach imperium rosyjskiego. Na przykład w domu Moika należał pięciu pokoleń Jusupow. Struktura ta w pełni odzwierciedla sytuację finansową rodziny. Na jasnej, harmonijnej elewacji, które nie pozwalają mówić o prawdziwej wielkości pałacu, ukrywając luksusowe blask swojej dekoracji wnętrz.


O Pałacu

Yusupov Palace – bezcenny obiekt dla turystyki. Wycieczki w Petersburgu często obejmuje wizytę w tym budynku. Okaże sobie najsłynniejsze historie Miasto: luksusowe życie rosyjskiego społeczeństwa arystokratycznego i znanego zabójstwa Rasputina. Niestety, w przypadku wielu legendarny uchylił wielką historię pałacu.

informacje historyczne

Pałac na Moika Jusupow został przejęty w 1830 roku przez zmianę kilku właścicieli przed nim. Na początku XVIII wieku dwór znajduje się blisko bratanicy Piotra I, wówczas własnością hrabiego Szuwałow. Shuvalov zbudował pierwszy pałac w stylu barokowym. Syn hrabiego sprzedał dom i założył szereg innego budynku, stworzony w stylu klasycznym, który stał się prototypem nowoczesnego Yusupov Palace. Do dziś z tej struktury jest zachowany łuk triumfalny z głównym wejściem i wysokim murem z kolumnami.

W czasach panowania Katarzyny II na Moika pałac został przekazany do skarbca, aw 1795 królowa dała go jako prezent dla swojej druhna – Aleksandra von Engelhardt. 35 lat później kupił nieruchomości Branitskaya bratanka – księcia Borysa Nikolaevich Yusupov. Ponieważ zasoby materialne rodziny Yusupov były nieograniczone, Pałac wkrótce stał się prototypem bajecznym luksusie i wykwintne piękno.

Dzięki ogromnej skali Yusupov rozpoczęła przemianę pałacu. Architekt Andrei Michajłow nie zmieniła środkową elewacji, ale bardziej na rizolity bocznej piętro, wzniesiono trzykondygnacyjny osiedli na wschodzie, dołączył skrzydła, gdzie znajduje się galeria sztuki i kina domowego. Został on zbudowany w ogrodzie, wybudowane pawilony ogrodowe i szklarnie. Było to schody z rzeki, co prowadzi do pokoi państwowych. Wnętrza wydały najlepszych dekoratorów czasu.

Po śmierci pierwszego właściciela pałac został niedawno odnowiony.

Kolejny pałac ulegał przebudowy pod koniec XIX wieku. Jest wyposażony w potrzebie osiągnięcia tych razy – sanitarnych, bieżącej wody, centralnego ogrzewania, oświetlenia elektrycznego. Ostatnie zmiany zostały dokonane w 1914: na 1 piętrze został zaktualizowany przed ślubem księcia Feliksa Grand Princess Irinoy Aleksandrovnoy.

Po rewolucyjnym okresie w Yusupov Palace w krótkim okresie umieściliśmy wystawę poświęconą zabójstwie Rasputina i Muzeum życia dworskiego. Następnie budynek został podany do Leningradu wykształcenia pracowników. Ze względu na Yusupov Pałacu na Moika udało mi się uniknąć bankructwa. Podczas oblężenia pałacu był szpital. W 1960 roku Yusupov Pałac na Moika został uznany zabytkiem historycznym i kulturalnym znaczeniu federalnym.

nasz czas

Odrestaurowane pomieszczenia pałacu są otwarte dla wycieczek, także można wynająć pokój dla imprez firmowych, przyjęć, wesel i innych imprez. Przedstawienia teatralne i koncerty odbywają.

Działania edukacyjne są również dramatized: aktorzy pokazują sceny z życia społecznego. Najbardziej popularne – jest wystawa „Zabójstwo Rasputina”, wykonane w ścisłej piwnicy, gdzie wszystko jest zrobione. Niektórzy użytkownicy i goście tworzy efekt realnej obecności: woskowe figury uczestników wydarzeń oraz zdjęcia nasilać działanie.

Yusupov Pałacu: jak się tam dostać?

Struktura znajduje się w samym sercu miasta. Yusupov Palace (adres) znajduje się na Moika w domu 94. Aby osiągnąć ten zabytek może być na stopę przed osiągnięciem Najbliższe stacje metra, a korzystając z transportu gruntowych.

ciekawostki

  • Pałac był niegdyś znanym high society Petersburgu, jest nieustannie przekazywane bale i przyjęcia świeckich, zadziwia gości z luksusu i bogactwa.
  • Yusupov Pałac na Moika był jednym z 57 budynków, które należały do Rosji, to rodzina. W Petersburgu rodzina książęca miał 4 pałacu.
  • Pałac Teatr wystawił słynne występy całego miasta, to przeprowadzono pierwszy debiut akcji opery Glinki – „Życie za cara”.
  • Yusupov Pałac na Moika jest wliczone w Unified Państwowego Rejestru dziedzictwa kulturowego Rosji.

wniosek

Yusupov Pałac na Moika – arcydzieło architektury swoim czasie, piękne zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Ten zabytek kultury nadal podziwiam wszystkich swoich gości. Będąc w Petersburgu, powinno się odwiedzić to miejsce. Wycieczki w Petersburgu oferuje bogaty program, łącznie z wizytą Yusupov Palace.