714 Shares 5602 views

Wood-betonowe bloki: niedociągnięcia, opinie, specyfikacja

Wood-betonowe bloki stosowane w budownictwie od dłuższego czasu. Przez cały ten czas, ale już udało się udowodnić, jak jakość i niezawodnego materiału, który ma pewne cechy i wady. Niektórzy pozostają, mimo wszystko, kibice arbolita zastosowanie w konstrukcji budynku, podczas gdy inne pozostają na takim materiale jak drewnianych i betonowych bloków negatywnych opinii.


Surowiec do produkcji

bloki z drewna i betonu posiadają cechy, które są bezpośrednio związane z surowców użytych do ich produkcji. Skład materiałów budowlanych zawiera cement portlandzki, który po utwardzeniu ma dużą wytrzymałość i odporność na działanie różnych czynników klimatycznych. Również w procesie produkcyjnym do masy dodaje się do cementu siarczanu których tylko poprawia wskaźniki jakości drewnianych bloków betonowych.

Oprócz tych podstawowych materiałów za pomocą specjalnych elementów sprzęgających i enzymy surowy mineralnych celulozowe i dodatki chemiczne. Środowisku arbolita zapewnia obecność w jego skład wiórów, trociny i inne podobne materiały.

procesy produkcyjne

W tym momencie w dzisiejszej produkcji nie ma nic niedostępne. Wcześniej ten materiał budowlany jest bloki drewna i betonu, powstał w szczególnych okolicznościach i w fabrykach, ale teraz można to zrobić samodzielnie.

Ważne: w celu uczynienia ich własne ręce materiał wymaga specjalnego sprzętu bloków drewna i betonu.

Do pracy potrzebne są:

 • Stół wibracyjny;
 • komorę do suszenia materiału konstrukcyjnego;
 • Formy specjalne bloki.

Rada. Formy dla odlewania materiału budowlanego obsługiwane w specjalnym narzędziem, które pozwala łatwo usunąć bloki lub, zasłonięty grube linoleum.

parametry techniczne

bloki z drewna i betonu mają wady i zalety, które są bezpośrednio zależne od parametrów technicznych badanym materiale budowlanym.

W chwili obecnej istnieją dwa rodzaje bloków drewna i betonu:

 • budowlanych;
 • izolacja termiczna.

Istnieją pewne wymiary bloków:

 • 20h20h30 cm;
 • 30h20h50 cm;
 • 50h25h15 cm;
 • 51h18,8h30 zobaczyć.

W większości przypadków, stosowane w budowie bloków, które mają wielkość 30h20h50 widzieć. Ich murowane odbywa się dość łatwo i szybko. Szczególnie miłe mniejsze zużycie do sporządzania roztworu roboczego.

Marka drewniano-betonowe bloki

Wytrzymałość materiału budowlanego bezpośrednio zależy jej znaków, a więc surowca do jego produkcji. Istnieje kilka marek bloków drewna i betonu: 5-10-15-25-35-50. Jest on uważany za najsilniejszy ostatni.

Podobnie arbolita wytwarzane płyty, które mają takie same właściwości jak bloków.

Struktura materiału i jego właściwości

Niektóre bloki drewna i betonu mają wady ze względu na ich strukturę. To w materiale porowatym, dzięki czemu jest w stanie wchłonąć wilgoć.

Pory nie są zbyt duże. W związku z tym, w pomieszczeniu, którego ściany są wykonane z drewna, bloki betonowe optymalny mikroklimat tworzone i utrzymywane w stałej temperaturze. Struktury tego materiału mają wysoką wilgotność, nawet jeśli nie są ogrzewane.

Wood-betonowe bloki, dla których cena jest dość rozsądna (około 5 tys. Rubli za metr sześcienny), wykorzystywane do budowy zarówno w budynkach mieszkalnych i komercyjnych.

właściwości

bloki z drewna i betonu są negatywne i pozytywne opinie. To wszystko zależy od zastosowania materiału budowlanego i jej marek. Istnieje kilka ważnych zalet arbolita, mają pozytywny wpływ na jego właściwości.

Sam Arbolit jest uważane za przyjazne dla środowiska materiałów. Gdy nie stosuje się żadnej produkcji tworzyw sztucznych i elementy. Bloki nie są narażone na działanie ognia i wysokiej temperatury, czyli struktura zostanie w pełni zabezpieczone przed ogniem. Również na materiale nie ma wpływu zjawisk naturalnych.

Waga z drewna i betonu bloków mniejszych niż masa cegieł. Pozwala to zaoszczędzić na budowie fundamentu, jak cała struktura będzie dość proste i nie tworzyć dodatkowych obciążeń na ziemi.

Ze względu na surowiec, który jest używany do ich produkcji, bloki mogą wytrzymać dość wysoką aktywność mechanicznych i fizycznych. Sam materiał jest cięty tylko specjalnego narzędzia (szlifierka).

Arbolit „oddycha”, który zapewnia dobrą wentylację pomieszczenia, co oznacza, że struktura jest zabezpieczony przed dostępem wilgoci i pleśni. Ze względu na fakt, że bloki są przewodnikami ciepła, dodatkowe izolacje budynku nie musi arbolita.

Wood-betonowe bloki negatywne opinie są, czy ich marki i wielkość były zbierane w procesie budowlanym jest źle.

I kolejny plus to, że drewno-beton bloki w niskiej cenie. Ten materiał nie ulega rozkładowi, nie ma fabryk różnych owadów, które mogą zniszczyć strukturę.

negatywne aspekty?

bloki z drewna i betonu mają wady, ale w małych ilościach. Główną wadą tego materiału jest duża przepuszczalność. Wilgoć może łatwo wnikać do porowatej struktury bloków i zniszczyć.

Aby tego uniknąć, eksperci zalecają, aby wewnętrzne i zewnętrzne ściany arbolita jak najszybciej. Szczególnie ważne jest, aby wziąć pod uwagę podczas budowy w wilgotnym klimacie.

Również drewno betonowe bloki niedobory mogą mieć w swojej formie. Pochodzą one w różnych rozmiarach, ale nie ma prostoliniowe proporcje w samym bloku.

Przy wyborze takiego materiału budowlanego należy określić procent cementu portlandzkiego, co gwarantuje jego trwałość.

rodzaje murów

Obecnie, drewno-beton bloki murowane mogą być:

 • 1 bloku;
 • w bloku 0.5.

Jeżeli ściana nośna, to umieszcza się jedną jednostkę lub więcej. Przegrody wewnętrzne są najlepiej wykonać w jednostce 0.5.

Arbolita Układanie można również przeprowadzić jako prosty klocków. Ponadto musimy też przeprowadzić wzmocnienie ścian bloków drewna i betonu. Taki proces jest znany jako wzmocniony beton. Występował z pomocą zaworów specjalnych.

Prace produkowane na czele bloków drewna i betonu pod otworem okiennym, a nad nim, nad drzwiami z przodu konstrukcji dachu. Jeżeli ściana nie ma otworów, wzmocnienie muru odbywa się w pierwszej linii, w środku i na zakończenia ścian murowanych.

Na powierzchni bloku drewna i betonu jest wykonane specjalne rowki tnące, do którego pasuje i wyposażenia. Następnie jest on wypełniony roztworem betonu i układania produkuje następujące materiały serii.

Środki do układania

Istnieją specjalne substancje, które są używane do murów tego materiału budowlanego. Są one sprzedawane w postaci suchej oraz w celu dostosowania ich do pewnej konsystencji, trzeba dodać pewną ilość płynu i wszystko dokładnie wymieszać.

Można tworzyć własne rozwiązania. Potrzebne będą:

 • cement;
 • piasek;
 • woda;
 • Elementy sprzęgające;
 • utwardzaczy.

Wszystkie te składniki są mieszane w określonych proporcjach w betoniarce, które pomogą zrobić roztwór szybko i skutecznie, jak w murze niedopuszczalnych grudek, które mogą negatywnie wpływać na wytrzymałość konstrukcji.

Opis procesu

Prace są dość proste, ale przed wykonaniem należy skonsultować się z ekspertami w tej dziedzinie. Murarskie drewno-beton bloki będą musiały:

 • zaprawy betonowej;
 • pion;
 • kielnie;
 • Roztwór transport kontenerów;
 • poziom budynku;
 • Toolbox.

Stawianie sobie prawo do dziesięciu wierszy tego materiału nie jest zalecane. Wynikiem tego jest przesunięcie w płaszczyźnie ściany po zestaleniu roztworu. Natychmiast postawić pierwsze dwa lub trzy rzędy. Po kilku godzinach pracy może być kontynuowane.