396 Shares 4779 views

Popovich kosmonauta Pavel Romanovich: krótka biografia

Pierwszy ukraiński kosmonauta Popovich Paweł urodził się w najbardziej prosty i zwykłej rodziny. Mało kto mógł sobie wyobrazić, że ten człowiek będzie jednym z niewielu, którzy mają szczęście w 1960 roku naukę w pierwszej grupie kosmonautów z legendarnym Yuriem Gagarinym i dwukrotnie do lotu w kosmos.


Mało znany fakt o oficjalnej daty urodzenia

Paweł Popowicz – astronauta biografia ze zdjęciami, które zostaną omówione w tym artykule – urodził się w październiku 1929 roku. W tym samym czasie we wszystkich oficjalnych źródeł, data urodzenia sławnej osoby wskazane w 1930 roku. Takie zamieszanie posiada własne wyjaśnienie, ponieważ w czasie II wojny światowej Niemcy palili rodzinnego miasta Pavel Romanowiczu, zniszczył jego metrykę. Natomiast odzyskać wszelkie dokumenty osobowe mogą być jedynie przez sądy, w obecności dwóch świadków, potwierdzające wszystkie dane mają zostać przywrócone.

Z nieznanych powodów, do dziś na rozprawie świadek powiedział, że dwa małe Pasza urodził się w 1930 roku. Mimo roszczeń Jego matka, która urodziła syna w 1929 roku, sąd stanął po stronie świadków, a chłopiec w rekordzie metrycznym pojawił, zgodnie z którym rok jego urodzin został wyznaczony na 1930 th.

Rodzina i rodzice przyszłych badaczy kosmosu

Paweł Popowicz – astronauta, którego biografia był pod szczególną uwagę w czasach sowieckich i nadal jest znaczna dzisiaj odsetki – Dzieciństwo spędził na Ukrainie. Dorastał w miejscowości Uzin, która obecnie należy do powiatu, regionu Belotserkovsky Kijów.

Jego rodzina była całkiem normalne w tym czasie. Ojciec – Roman Porfiriewicz – był prostym chłopem, o Stakhanovite, który zawsze pracował na roli. W tym czasie udało mu się ukończyć tylko 2 klasy szkolnej kościoła. Od tego czasu, zarówno w jego mieście Uzin wybudował cukrownię, przyszłego ojca, światowej sławy astronauta nad nią pracowałem jako palacz. Żona rzymskiego Porfiryevich i Pawła matka – Teodozja Kasyanovna – pochodził z zamożnej rodziny. Jej rodzice są kategorycznie przeciwne do córki za mąż za biednego rolnika. Ale Teodozjusz pokazał charakter i pomimo faktu, że po ślubie z Romanem, ona została bez jakiejkolwiek pomocy z bogatej rodziny, ale poślubiła mężczyznę, którego kochała. W wyniku tej miłości w 1929 roku i dostał jeden z ich synów – Pawła. Wszystko w rodzinie miał pięcioro dzieci.

powojenne trudności z dzieciństwa

Paweł Popowicz – astronauta, którego zdjęcia można zobaczyć w tym artykule – doświadczył trudnego dzieciństwa, podobnie jak wielu jego rówieśników, których dzieciństwo miała miejsce w okresie powojennym. Ale przed wojną, jako jedno z pięciorga dzieci nie jest zbyt bogate rodzice, chłopak zrozumiał, że życie nie jest łatwe.

W 1933 roku Ukraina uderzył straszny głód, i przyszły kosmonauta Popovich (który wówczas był tylko 4 lat) był chory ze strasznej choroby – krzywica. Chłopiec udało się przeżyć tylko dzięki swojej solidnej konstytucji, ale z powodu tej choroby dziecko była bardzo duża głowa. Pomimo tych problemów, nie zatrzymać, aby pomóc rodzicom, był pasterzem owiec i krów.

Przed rozpoczęciem II wojny światowej, kiedy chłopiec był uczniem 4 klasy, znalazł inny sposób, aby pomóc uczynić swoją rodzinę – Paul stał się niania z ciotką swoich dzieci. Żyła na 5 km od Uzin, a odległość najbliższego kosmonauty Popovich, którego biografia nie było łatwe, gdyż dzieciństwo, pokonał boso, niosąc swoje buty w dłoniach, tak aby nie noszą się na próżno.

Kiedy zaczęła się wojna, Uzin zostało zajęte przez Niemców, a sam Paul czuł ciężar wrogiej okupacji. Jeden niemiecki długo żył zakwaterowany w domu Popovich i zmusił chłopca do nauki niemieckiego metod wystarczająco sztywne: jeżeli dziecko nie potrafi odpowiedzieć na pytanie do niego w języku niemieckim, został pobity. W 1943 roku Niemcy zaczęli siłą zabrać młodych mężczyzn i chłopców do pracy w Niemczech, a poprzez unikanie takich nalotów, jako młody człowiek, Pasza został zmuszony do ubierać się jak dziewczynka i ukrywa się w nocy w prowizorycznym piwnicy (ojciec wykopanym w stodole). Po jednej z tych nocy, legendarny kosmonauta Popovich zszarzało w wieku 13 lat.

Paweł Popowicz – Kosmonauta: A Biography (krótka)

Na szczęście, koniec wojny wciąż trwa, a duża rodzina z wielu dzieci musiały pokonać wiele trudności. Chłopiec wrócił do szkoły, ale dlatego, że jego rodzina potrzebuje pomocy zarabianiem, moi rodzice postanowili zabrać go ze szkoły. Paweł Popowicz – astronauta, którego biografia trudno było od dzieciństwa – był prosto A, i z tego powodu nauczyciel przyszedł do obrony studenta i rodzice nie mogli opuszczać jego niewykształconych. Jako młody człowiek lubiłem się uczyć, ale również chciał pomóc jego rodzinie, był zmuszony do znalezienia pracy w nocy i uzyskać lokalny roślin waga.

Paweł Popowicz – astronauta, którego rodzina nie jest bardzo dochodowy – zrozumiał, że do pracy i nauki przez długi czas nie mógł w tym trybie, oprócz jego zarobki nie były zbyt wielkie, a rodziny, czuł się bardziej niż jego ustach. Dlatego też, gdy przyjaciel zaprosił go, aby przejść do szkoły zawodowej w Białym Kościele, decyzja zapadła niemal natychmiast. Utalentowany Paweł, który w egzaminów wstępnych udało się zrobić doskonały stolec, naukę w szkole od razu na drugi rok. Jako student miał stypendium i trzy posiłki dziennie. Po otrzymaniu ulgę finansową, a także szkoły, wszedł i kontynuował naukę w szkole wieczorowej.

wykształcenie

W 1947 roku przyszły zdobywca gwiezdnych przestrzeni, kosmonauta Popovich absolwent szkoły zawodowej i wykształcenia stolarz. Również z wiarygodnego listu ukończył szkolenie w nocy i szkoły. Młody człowiek musiał iść do pracy w dystrybucji, ale był nieubłagany pragnienie dalszego kontynuowania nauki. Z dużo wysiłku na to, Paweł udał się do stroyfakultet przemysłowej siły roboczej technicznego, który został umieszczony w Magnitogorsk. To właśnie tam ujawniły talenty mężczyzny: zaczął boks, podnoszenie ciężarów i toru i koniec badania otrzymał absolutorium w 6 różnych sportów.

Pasja dla misji

Odsetki w samolocie, który powstał w Pawle jako dziecko w czasie wojny, z wiekiem nie poszedł nigdzie. Jako student 4 roku, był w lokalnym klubie latającej Magnitogorsk. Dogania nie znalazł się u steru samolotu UT-2 i po raz pierwszy wziął do nieba.

Z powodzeniem ukończył College przemysłowej z najsilniejszych sportowców, oprócz członka klubu aero, nie pozostają niezauważone wojskowego biura zaciąg i został wysłany do dalszego szkolenia w Szkole Lotnictwa Wojskowego, który znajdował się niedaleko Nowosybirska.

Rozpocznij karierę pilota

Po pomyślnym zakończeniu pierwszego kursu w 1952 roku, Paweł Popowicz – obraz astronauta znajduje się w tym artykule – została przydzielona do lotniska do celów specjalnych, które znajdowało się w regionie Amur koło wsi Pozdeevka. Wkrótce po przybyciu do rangi sierżanta, stał się majster eskadry. Od 1954 roku, Paul wyszkolony oficer Wojskowej Szkoły Lotniczej i Sił Powietrznych po ukończeniu studiów został pilotem myśliwca w pułku lotnictwa №265, aw 1957 roku został powołany na szefa pilotów. Prawie rok później przekierowany służyć Fighter Pułk numer 772, gdzie został adiutantem eskadry.

Odyseja kosmiczna Popovich

1959 stał się dla Pawła Romanowicz dużej mierze doniosłe, gdyż właśnie wtedy specjalny wojskowy komisja medyczna, która pracowała zgodnie z programem ministerialnym przygotowania do lotu człowieka w kosmos został stworzony w ZSRR. Według licznych wywiadów, badań i testów Popovic był jednym z 12 astronautów, którzy zostali wybrani i byli pierwszymi członkami toku przeprowadzonego przez Centrum Szkolenia Sił Powietrznych astronautów.

I już w 1960 roku, K. Vershinin, dowódca Sił Powietrznych, jego zamówienie zostało ustalone, że Pavel Popovich (biografia i późniejsze życie jest w dużej mierze zależy od tej kolejności), wraz z Yuri Gagarin, A. Mikołajowie, G. Titow i innych legend radzieckiego programu kosmicznego przygotowuje latać w kosmos.

Pierwszy lot „Wostok-4”

Że prawo nadano pierwszy lot Yuriyu Gagarinu, – dobrze znany fakt. Ale potem w 1962, Siergiej Korolow umieścić nowe zadanie: w sierpniu, grupa zaplanowano lot z dwóch statków kosmicznych. Pierwsza część tego problemu została powołana do życia 11/05/1962, gdy rozpoczął „Vostok-3”. On pilotowany przez Andreem Nikolaevym, a 13 sierpnia został dołączył „Wostok-4”, który prowadził Pavel Popovich. Przecenić znaczenie tego wydarzenia w skali globalnej jest rzeczywiście bardzo trudne, ponieważ dzięki tym locie po raz pierwszy zostały przeprowadzone eksperymenty na instalacji łączności radiowej pomiędzy dwoma statkami w przestrzeni.

Pavel Romanovich również po raz pierwszy w historii ludzkości wypełniła orientacji statku kosmicznego w przestrzeni kosmicznej za pomocą ręcznego sterowania. Naturalne jest fakt, że po udanym lądowanie astronautów witany jako bohater – z honorowego towarzyskie, masowych spotkań. Jego rodzina została uhonorowana ją spotkać się znany na całym świecie w stosunku do honorowych trybunach blisko górnej radzieckiego kierownictwa. Za to, że Pavel Romanowicz był bezpośrednio zaangażowany w pierwszej grupie lotów kosmicznych, a za pokazanie im odwagę został uhonorowany tytułem Bohatera Związku Radzieckiego.

Drugi lot w kosmos

Ponowne zjednoczenie tytułem bohatera Popovich był w 1974 roku, po tym jak dowódca pierwszej załogi na pokładzie „Sojuz-14” nakręcił swój drugi lot kosmiczny. Jego statek zadokowany z „Salute-3„(stacji kosmicznej, która znajduje się na orbicie). Ten wspólny lot trwał 15 dni. Przez cały ten czas, astronauci przeprowadzili badania na powierzchni Ziemi. one również ważne badania, w jaki sposób wpływają na organizm ludzki wiele czynników lotów kosmicznych.

Żony i córki astronautów

Paweł Popowicz – astronauta, którego życie osobiste w tym czasie bardzo podekscytowany wiele radzieckie kobiety – miał dwa oficjalne małżeństwo. Jego pierwszą żoną była Marina Lavrentevna (nazwisko panieńskie Vasileva). Była kolega Pavla Romanovicha i miał niecodzienne żeński zawód – pilot testowy pierwszej klasy. Para oficjalnie podpisana na 1955 i razem spędziliśmy dużo – 30 lat. W tym małżeństwa urodziło się dwoje dzieci: Oksana i Natasha, którzy zarówno w swoim czasie ukończyli MGIMO. To małżeństwo było szczęśliwe, ale trudne, ponieważ oboje małżonkowie z racji swojego zawodu mają ogromny upór i silny charakter. Po opuszczeniu, byli w stanie utrzymać przyjazne stosunki. Każdy z nich z powodzeniem rozmieszczone ich przyszłego życia osobistego. Marina Lavrentevna ponownie za mąż za człowieka, którego los był także bezpośrednio związane z powietrzem. Jej drugi był wybrany jeden, generał Aviation – Boris Zhihorev. Pavel Romanovich remarried również. Jego wybór był Alevtina Fiodorowna. Było z nią żył aż do śmierci.