396 Shares 6194 views

„Białe Noce”: działa charakterystyka i analiza Nastya FM Dostojewski

Lew Szestow (rosyjski filozof egzystencjalizm) powiedział, że jeśli światło nie pojawiają się wielkie powieści Dostojewskiego, takie jak „Zbrodnia i kara”, „Idiota”, „Demony”, „nastolatka” i „Braciach Karamazow”, to może , wczesne dzieła pisarza i nie chcą przyjść do czytnika XX wieku.


W centrum uwagi – „Białe Noce”: charakterystyka Nastya i innych znaków. Dlaczego i kontynuować.

protagonista

Młody mężczyzna 26 lat – marzycielem. Żyje głównie własne fantazje w realnym życiu rzadko zagląda. Raz poszedł bezczynnie wędrować po mieście, tak więc ponieść spacer, który wyszedł z miasta. Nie lubił wolny naturalny powietrze. Kiedy było już późno wieczorem bohater wraca do domu, spotkał młodą dziewczynę szczupłą który płacze z jakiegoś powodu.

Młody człowiek mówić na raz nie śmiał się do niej. Ona tymczasem przeniosła się na drugą stronę ulicy. Bohater zobaczył, że tam ma zamiar trzymać pijany. Dreamer bohatersko uratował dziewczynę z kłopotów. Jednak nie było przemocy fizycznej: okazało się, że wystarczy obecność młodego człowieka obok pięknego nieznajomego.

Bohater pokonuje jego zmieszanie i towarzyszy dziewczyna domu. Po drodze opowiada o sobie, o swoim ubóstwem, fantazje, tajnej nadziei. Następnie młodzież dotrzeć do miejsca przeznaczenia i odpuszczone, warunki wymagane do spełnienia jutro. W tym momencie „White Nights” Nastya wyposażone całkowicie jasne dla czytelnika. Jedno jest pewne: jest to młody i widocznie nieszczęśliwa dziewczyna.

Historia Nastya. Charakterystyka głównego bohatera

Wszystkie imprezy odbywają się dzieła Dostojewskiego Białe noce (stąd nazwa) w Petersburgu. Na wszystko to klasyczny opis czterech brakującego bohatera spotkania. Przy czym pierwszy z nich udał się preludium do historii dziewczyny, która jest cały produkt sól. Pytanie, co rola kondygnacji Nastya w powieści „Białe Noce”, zniknie sam po jego opisie.

„Podpięty” dziewczynka

Nastya przez dwa lata jeden krok nie odchodzą rano i po południu z babcią. To jest prawie ślepy, i do pewnego czynu, który nie jest opisany jako krewny dosłownie przypięte ją do siebie, że nie jest to, co zrobił. Nastya – sierota, której rodzice zginęli, a ona została z babcią. Są w domu ma dwa pokoje: jeden żyją, a pozostałe czynsze babcia – jest jedynym źródłem ich istnienia, z wyjątkiem starszej pani na emeryturze.

I do nich pojechałem najemcy – A młody człowiek. W rezultacie jeden niewygodne epizod zdał sobie sprawę, że Nastia przymocowana do sworznia babci. Żałował, że dla kobiety, zaczął dając jej książki i wyjąć do teatru. Oczywiście, ona zakochała się dobroczyńcą, została ujawniona do niego, ale on powiedział, że wciąż nie może się z nią ożenić, bo nie mają wystarczająco dużo pieniędzy na ten moment tak odpowiedzialnego kroku i musiał udać się do Moskwy w niedalekiej przyszłości roku. Jeżeli w tym czasie Nastya do swoich uczuć nie zmieni, to przyjdzie w ciągu roku i poślubia ją.

W tym samym dniu, kiedy bohaterowie spotkali, jeden rok i trochę więcej od momentu zamówienia, ale młody człowiek nie pojawił się w wyznaczonym miejscu, choć już w mieście było, to jest dobrze znane dziewczyny. Dreamer otwiera przyczyną łez Nastya. Teraz czytelnik powinien być jasne, jaka jest rola kondygnacji Nastya w powieści „Białe noce”. A jeśli nie, to będziemy go pokazać usłużnie: jest zbudowana cała historia nie jest zbyt zabawne dzieła Dostojewskiego.

Ale przejdźmy dalej. Teraz jesteśmy gotowi do definiując istotę głównych prac znakowych. Sentymentalny dzieło Dostojewskiego ( „Białe noce”). Charakterystyka Nastya, co dziwne, jest odwrócony, pozbawiony sentymentalizmu. Dziewczyna nie jest zbyt mądry, ale nie zbyt głupie. Ma zamiłowanie do literatury, a raczej kocha historię. Groom przypadkowo uderzył ją, ale trzymała go jak słomkę w celu ucieczki od niewidomych nienawiści do babki. Prawdopodobnie dziewczyna sumienny, ona też cierpi z winy przez fakt, że nie jest zbyt lubił swojego starszego krewnego. A jednak była na skraju rozpaczy, a może i obłędu, kiedy narzeczona nagle od haka, bo uosabiał życie z niewoli. To do tej interpretacji Opowieść czytelnik „Białe noce”. Charakterystyka Nastya, oczywiście, nie jest zbyt pochlebne i sentymentalny, ale prawdziwe. Na szczęście dla bohaterki, nie wszystko jest stracone.

Nieskończenie one odzwierciedlać śniący jest gotów pomóc dziewczynie i prosi ją, aby napisać list do pana prawicy, a on nosić go tam gdzie chcesz. Zaskakująco, trzeba do nas już napisany dziewczynę, a bohater podano jasne instrukcje, do których konieczne jest dać. Nie możemy powiedzieć, że Nastya manipuluje marzyciel świadomie wykorzystując swoją miłość, zostawia go przypadkowo i niewinnie.

Spotkanie kończy się Nastia i marzyciel śpiewać. Co ona jest szczęśliwy – to jest jasne, a on najwyraźniej liczy jej służyć i osiągnąć wzajemne uczucia dziewczyny, w oczekiwaniu na to wydarzenie, śpiew.

Trzeci i czwarty noce. Historia finałów

Nie jesteśmy zainteresowani charakterystyki bohatera. Nastya ( „Białe Noce” zostały omówione później), wzięliśmy również dużo. Pozostaje tylko do końca wyjaśniając historię do końca.

Trzecie spotkanie. Napięcie rośnie. Każda dziewczyna nie reaguje na piśmie przekazanym, to w skrajnej egzaltacji (szczerze, postacie nie wyjdzie z tego stanu na chwilę cały czas narracji). Marzyciel, przeciwnie, stracił serce. Zdał sobie sprawę, że jego szanse na wzajemności jest szybko zbliża się do zera. Ona próbuje ją pocieszyć i uspokoić jego przyjazne nastawienie. Naturalnie, marzyciel, który nie pomaga.

Czwarta noc. Była niemal pogrążyła się w rozpaczy, na bohatera odpowiedni czas – to deklaracja miłości. Są one wzajemnie powiedzieć wszystkie „słodycze”, a teraz Nastya jest gotowa zapomnieć zdradziła swojego chłopaka, ale potem pojawia się osobiście, a Nastia, zapominając o innych marzyciela, wpada w ramiona starej miłości.

Następnego dnia pisała list do marzyciela, który mówi, że wszystko jest w porządku, i że ona i jej chłopak wkrótce wziąć ślub. Główny bohater może tylko przypomnieć przygodę że zdarzyło mu się pod bladym świetle Białe Noce i niepokoisz o utraconej miłości. Cechy produktu bohater „białych nocy” są gotowe. Mamy lewy bok oczyszczenie tego powodu, że jego charakter nie mogą być definiowane w jakikolwiek sposób. Postać ta jest czysto utylitarny charakter dekoracyjny i w narracji rosyjskich klasyków.