316 Shares 5044 views

jabłka oddawanie moczu w domu. Jak to się robi?

Kiszone jabłka – to jest bardzo smaczne, oprócz wszystkich właściwości użytkowe owoce są przechowywane w nich. Nasze babcie, zwłaszcza na obszarach wiejskich, posiadał tę sztukę pełny, a teraz można zobaczyć taki smakołyk z wyjątkiem na rynku, w tym niepewnej jakości przysmaków. I dlaczego nie spróbować nauczyć kiszone jabłka w domu, nawet jeśli miasto?


Stary, stary opowieść

Autorka artykułu moje wspomnienia o mojej babci rozkoszy. Dorastała w ogrodzie później zielone jabłka, które same w sobie nie były bardzo smaczne – kwaśny, ale w oddawaniu moczu, jak mogłyby jeść tyle, ile chcesz. Specjalnie do tego celu, babcia była wysoką emaliowany garnek, którego dno włożyła słomy żytniej, pozostawia trochę wiśni, porzeczki parę, warstwę jabłek, a następnie ponownie słomy i liści i tak dalej aż do wierzchu.

Rozwiązaniem było wypełnienie jej słony, słodki. Stosunek składników wyjaśnić autora znacznie później, kiedy zaczęła rozwijać się niezależnie marynowane jabłka. Przepisy mają bardzo różne, ale dla wariantu ze słomką, jest to bardziej odpowiednie tutaj. W litra zimnej wody, rozcieńczono 100 g. (Mąka żytnia lub 150 g). Słodu i gotuje się w ciągu dziesięciu minut. Następnie uzupełniono wodą (woda źródlana lub gotowane i ostuzhennoy) do dziesięciu litrów, dodaje się 100 g produktu. sól, 200 ° C. cukru, 10 g. proszek musztardowy. Roztwór ten wlewa się jabłka i pięć lub sześć dni stoją w ciepłym pomieszczeniu, a dopiero potem przeniesiono do zimnego piwnicy. W ten sposób, kiszone jabłka w domu nastąpić w ciągu ostatniego miesiąca.

Jeśli nie ma piwnicy

Co jeśli szczególne warunki fermentacji nie jest i kiszone jabłka chcesz? Wyjście jest zawsze. I tylko trzeba zmniejszyć objętość produktu i zamiast używać zbiornika lub wanna emalia garnek lub szklanych słoików. Słoma, odpowiednio, ograniczyć i wyeliminować więcej dostępnych środków – pozostawia wiśnia, czarna porzeczka, chrzan, które mogą przy okazji na przygotowanie się do przyszłości, do wyschnięcia lub zamrozić. Stosunek w solance o tym samym: 5 litrów wody, – 75 gr. Sól, 150 c. miód (lepsza niż cukier), 50 g. słód; 75 gramów. mąka żytnia. Na życzenie – suchej musztardy (łyżka), przyprawy (goździki, ziele angielskie, gałka muszkatołowa). Podobnie jak w metodzie konwencjonalnej, liście i jabłka przesunięte warstwy. Są wypełnione roztworem, przechowywane w temperaturze pokojowej przez sześć dni, a następnie – na balkonie lub w lodówce przez miesiąc. jabłka oddawanie moczu w domu (bez warunków) jest zakończona.

Jabłka w kapuście

Ten przepis jest szczególnie lubiany przez wielu, ponieważ jabłka kapusta jest wyjątkowo smaczne i pachnące, wchłaniając notatki z kapustą, marchewką i przyprawami. Technologia kiszone jabłka w ten sposób jest bardzo prosty. Shinko kapusta, marchew cięte na cienkie paski i miesza z kapusty, wlać mieszaninę solą i pomarszczony, jak w normalnym kwaśny. Można dodać trochę pieprzu czarnego grochu, garść nasion kopru do smaku w razie potrzeby. Kapusta zagęścić warstwę na dnie naczynia, top – warstwą jabłek, kapusty ponownie, a więc górna. Sok z kapusty zwolnione, co wystarcza na ogół do fermentacji, ale może być uzupełniany w miarę potrzeby solankę do góry cały czas była pokryta solanką.

jabłka oddawanie moczu w domu można zrobić na różne sposoby, setki receptur. W każdym przypadku będzie to bardzo smaczne i zdrowe. Najważniejsze, że owoc był w stanie nienaruszonym, bez tuneli i parcha, lub będą one gnić. Jedz na zdrowie i często pamiętają swoje dzieciństwo.