585 Shares 5663 views

choroby żołądkowo: objawy, leczenie i zapobieganie

Termin „zaburzenia żołądkowo” odnosi się do chorób żołądka i dwunastnicy, pojawia się stan zapalny błony śluzowej z tych organów. Należy zauważyć, że choroba jest już bardzo rozpowszechnione, a po 70 latach – prawie sto procent. To wyjaśnia trafność tematu „gastro”. Objawy, leczenie, zapobieganie tej chorobie są stale badane, uzupełnione o nowe dane z tego samego powodu.

Gastroduodenit może przepływać zarówno ostro i przewlekle. Ostry podczas scharakteryzowanych niszczące zmiany śluzówki występuje nagle, z reguły w wyniku ciężkiej stanie ostrym (mono- lub niewydolności wielonarządowej, posocznica, urazu, ekspozycja na środki chemiczne), nawrotów po traktowaniu nie są charakterystyczne.

Istotą innych form wrzodu jest przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, powodując w wyniku jego zanik. Charakteryzuje się nawrotów związanych z błędami w diecie, stres, niektóre leki, robaka inwazji. Ludzie z tej formy, nie jest szczegółowy wywiad lekarski. Przewlekłe zapalenie żołądka staje się ich stałym towarzyszem przez całe życie.

Czynniki predysponujące do rozwoju gastroduodenita

Wiele czynników powodujących pojawienie się choroby, podzielone na dwie główne grupy:

  1. Grupa egzogenne czynniki dostarczane jest zastosowanie drażniących środków spożywczych, chroniczny brak snu, odurzenie tym palenia i systematycznego spożywania alkoholu, zastosowanie wielu leków, działaniem czynników chemicznych.
  2. endogenny czynnik zespół zawiera kilka przewlekłych chorób dotykających żołądka i dwunastnicy, a w szczególności ich błon śluzowych. Należą do nich reakcje alergiczne i endokrynologiczne, zaburzenia odżywiania, przewlekły mono- lub niewydolności wielu narządów, czas przepływu prądu chorób zakaźnych, inwazji robaków i więcej.

Istotne funkcje zakażenia Helicobacter pylori przewodu pokarmowego powoduje również żołądkowo. Objawy, leczenie tej choroby w jakiś sposób określony przez wyżej omówionych powodów jego wygląd, dlatego, aby zidentyfikować i uwzględnić ich pilnej potrzebie.

Objawy i diagnoza

Wrzodu często towarzyszy syndrom dyspeptyczne, które obejmują: nudności, wymioty, zgaga, odbijanie, nieprzyjemny smak w ustach. Na liście mogą łączyć wzdęcia i niestabilne krzesło. Kiedy występuje syndrom wrzodu często asteniczny-neurotyczny objawia zmęczenie, złe samopoczucie, bezsenność, bóle głowy.

Różne postacie bólu brzucha są najbardziej typowe dla takich chorób jak wrzodu, objawów do leczenia, które są głównie interesuje pacjenta. Ból zwykle skoncentrowana w nadbrzuszu i pępowinowej regionu. Mogą być wyniszczające, obolałe, „głodny” lub manifest poprzez opóźnionym czasie po posiłku, jeśli chodzi o gastroduodenite o zwiększonej aktywności enzymatycznej. Przy zmniejszonej sekrecji ból żołądka mniej intensywny, matowa, powstaje po posiłku, można określić po prostu jako pacjentów dyskomfortu.

Rozpoznanie opiera się na fibroezofagogastroduodenoskopii Wyniki (EGD). Ten rodzaj badania pozwala za pomocą specjalnego sprzętu do wizualizacji objawy zapalenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, owrzodzenia, nadżerki lub obecności innych patologii. Również w EGD określenia kwasowości żołądka przez pH-metrii przez jej metody badania frakcyjnej.

Jak leczyć gastro?

Pierwszorzędne znaczenie ma dieta, eliminując ostre, tłuste, ostre, obfite jedzenie, alkohol. Korzystnie zużycie puree żywności parze, gotowane na parze. Ważne jest, aby jeść ułamkową, to często i w małych porcjach.

W zależności od wzoru patogenetyczne, zaleca się stosowanie następujących grup leków do leczenia wrzodu:

  1. Aby wyeliminować zakażenie H. pylori antybiotykami.
  2. W celu uniknięcia narażenia na czynniki drażniące w śluzówce dwunastnicy i żołądka się gastroprotectives, takie jak „De-Nol”.
  3. Dla takiego samego zastosowania Celem leków zobojętniających ( „Almagell”, „Maalox” i inne). czynnik drażniący w tym przypadku jest sok żołądkowy o zwiększonej aktywności wydzielniczej.
  4. Pod zmniejszonym przeciwieństwie wydzielania wydzielanie soku żołądkowego jest konieczne, co jest przypisane enzymy trzustkowe „Mezim”, „pankreatyny” i inne.
  5. Nie tylko w leczeniu wrzodu trzyma i fizjoterapii. Na przykład, w trakcie intensywnego bólu za pomocą elektroforezy Novocaine.

Należy rozumieć, że charakterystyczne dla takich chorób jak objawy żołądkowo, leczenie, które rozważaliśmy, dostarczają wiele niedogodności dla pacjentów. Dlatego ważne jest, aby wykluczyć wszystkie z powyższych czynników, co prowadzi do rozwoju tej choroby. Ważne jest, aby pamiętać, że choroba jest łatwiej zapobiegać niż ją leczyć.