647 Shares 8766 views

Hotelarze – to kim jesteś?

obecnie hotelarz zawód jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych i płatnych instytucji typu hotelowego. Bez tych specjalistów w zakresie wspomnianej działalności jest po prostu niemożliwe do zrobienia. Menedżerów z różnych obowiązków zawodowych są pracownicy, bez których nie da się zbudować doskonałą pracę z każdym hotelu. W tym artykule omówimy, kim są profesjonalne hotelarze, oraz zwrócenie uwagi na specyfikę tego zawodu.


Fakty z historii zawodu

Były czasy, gdy podróżujący tylko w swoich snach były odpoczynek w hotelu, dysponującym komfort, spokój i bezpieczeństwo. Hotelarze to karczmarze (w tamtych latach) były w większości niegrzeczny, chciwy i nie powodują ludzie zaufania. Jakość środowiska życia również nie jest zadowolony z odwiedzających.

W połowie XIX wieku sytuacja zmieniła się na lepsze – personel stał się bardziej uprzejmi i gościnni, a nowe usługi. Doprowadziło to do znacznego wzrostu cen. Ale w hotelu znajdują się obecnie salonów kosmetycznych, zakładów, które świadczą usługi rozrywkowe, restauracje.

Nowoczesny hotel otwarty nowy poziom w Paryżu pod koniec XIX wieku szwajcarski Cesar Ritz. Dla przedziału czasu było znaczącym krokiem naprzód w pokojach hotelowych z łazienkami, posiłki były przyniósł do pokoju, aw niedziele można korzystać wiedeńskiej.

Te instytucje prosperowało zostali przedstawiciele szlacheckich i królewskich rodzin.

obowiązków zawodowych hotelarzy

Hotelarze – a specjalistów wysokiego szczebla, zajmując miejsca na najwyższym szczeblu w branży hotelarskiej. Do zadań tych osób to:

 • zapewnienie warunków komfortowy pobyt;
 • stworzenie warunków niezbędnych do pracy personelu hotelowego;
 • zwiększenie kwoty zysku.

Tych specjalistów są odpowiedzialne za utrzymanie hotelu wizerunku i renomy znaku.

Hotelarze opracowania działań politycznych reklama instytucji, określają podstawowe funkcje swoich usług biznesowych. Stanowisko to jest również określana jako kierownik hotelu lub dyrektora hotelu.

Metody zarządzania instytucjami typu hotelu różnym poziomie usługi i udogodnienia są bezpośrednio zależne od jego ogólnej koncepcji. W zależności od ustalonych zasad postępowania, hotelarze mogą zachowywać się z gośćmi jako dobry gospodarz, lub odwrotnie, jak dyskretny administratora hotelowym.

Codzienne zadania hotelarzy

Hotelarze – są profesjonalistami w branży hotelarskiej, który wraz z globalnymi wyzwaniami każdego dnia, aby rozwiązać wiele problemów. Należą do nich:

 1. Organizacja pracy w hotelu.
 2. Kontrola nad poziomem usług.
 3. Koordynacja działań pracowników
 4. Zapewnienie funkcjonowania sprzętu.
 5. Organizacja prac remontowych.
 6. Prowadzenie dokumentacji finansowej i rachunkowości.
 7. Kontrola nad obiegiem gotówki.

Niezbędne cechy osobiste

Gościnność jest specjalny obszar usług, które mają pierwszorzędne znaczenie cech osobowych pracowników. Prawdziwa okazja, aby wspiąć się po drabinie korporacyjnej są dostępne dla wychodzących, przyjazny, odporne na stres osób z właściwego słowa i dobrych manier.

Hotelarze – a specjaliści wysokiej klasy, który w ciągu dnia pracy musi rozwiązać wiele problemów związanych, aby przezwyciężyć wiele nietypowych sytuacjach, a jednocześnie zawsze pokazać gościnność wobec gości i pracowników hotelu.

Administrator hotel musi mieć specjalną zdolność do odbierania i pomieścić gości prawidłowo, niezależnie od okoliczności.

Kryteria w zawodzie

Głównym warunkiem pomyślnego zatrudnienia dla Hotelarz pozycja jest płynność w jednym, a priorytetem – w kilku językach. Znajomość języka angielskiego jest wymagana do niemal wszystkich usług hotelowych.

Hotelarze muszą mieć wykształcenie wyższe, co potwierdza poziom ich inteligencji. Najbardziej popularny jest edukacja w hotelarstwo i turystyka, które można otrzymać w wielu specjalistycznych szkół. Mile widziane doświadczenie w pracy i zalecenia.

natychmiast uzyskać hotelarza pozycji prawie niemożliwe po ukończeniu studiów. Istnieją przykłady, gdzie kierownik hotelu rozpoczął karierę z pozycjami zmywarce. Aby osiągnąć najwyższy szczebel w branży hotelarskiej, trzeba doświadczenie i odpowiednią renomę.

Praca w hotelu na Hotelarz postu (plusy i minusy)

Właściwe specjaliści powinni mieć informacje, które są pozytywne i negatywne aspekty tego zawodu. Zatem, zalety pracy hotelarzy uważa się:

 • stały popyt na rynku pracy;
 • Prestiż zawodu;
 • wysokie zarobki.

Minusy pracy na tym stanowisku są następujące:

 • Maksymalny poziom odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
 • Długie godziny pracy.
 • Wysoki stres emocjonalny.
 • Stała komunikacja z różnymi ludźmi.

Hotelarz (kierownik hotelu) – dość trudny i wymagający zawód. Osoba ta musi wiedzieć w szczegółach pracę każdego pracownika hotelu i umiejętnie je koordynować. On musi mieć pomysł, co zdarzenia w murach hotelu co minutę.

Wynagrodzenie specjalisty zależy od jego kompetencji.

Dobre hotelarze – to dyplomaci, eksperci od marketingu, psychologów i menedżerów zatrudniania, Administratorzy i finansiści w jednej osobie.