810 Shares 8862 views

Co oceanograf?


Dziś, wśród zawodów, które są popularne wśród nastolatków i młodych dorosłych coraz brzmiały słowa „oceanograf”. Ale oceanograf – zawód nie jest zbyt dobrze znana. Doświadczenie pokazuje, że dzieci, inspirowane transmisji kanału Discovery, sen podwodnych podróży, ciekawego życia na jachtach i statkach badawczych, etc. Jednakże, biorąc pod uwagę oceanograf zawód bardzo romantyczna i atrakcyjna, większość potencjalnych studentów nie wyobrazić jakiekolwiek obowiązki lub obszary pracy lub instytucji szkolnictwa wyższego, które mogą zapewnić odpowiednie wykształcenie.

Spróbuj zrozumieć. Co oceanograf? „Oceanic” Odpowiedź nie mówi nic. Istnieje wiele obszarów pracy, które różnią się pod względem cech, problemy przedmiotem dyskusji, a nawet sposobem na życie, które doprowadziły naukowca. Oceanograf zawód polega na:

 • Studiowanie przydatności oceanografii. Naukowcy zajmujący te problemy i organizować dane eksperymentalne Obszar badania trwałości, bada się kompozycję wodną w strefie przybrzeżnej oraz dynamiki, właściwości itp
 • Badanie oceanografii fizycznej i oceanografii. Eksperci zbadanie wpływu na kształtowanie klimatu oceanicznego, składu lód, prądy oceaniczne, etc.
 • Studiowanie Oceanologii połowowego. Ten oddział jest odpowiedzialny za właściwy wykorzystywania światowych zasobów oceanicznych.
 • Badania i ochrona środowiska oceanu.
 • Badanie oceanografii polarnego.

Okazało się, co oceanograf. Ale gdzie naukowcy prowadzą badania? Jakie jest ich zadanie?

Jak w każdej nauce, istnieje wiele metod badania oceanu. Rodzaj pracy, rodzaj badania zależy od miejsca prowadzenia działalności.

Tradycyjnie w miejscu pracy mogą być podzielone, ale należy zauważyć, że każdy naukowiec musi łączyć różne rodzaje zatrudnienia. Nie ma „biurko” lub „praktyczne” eksperci.

Tak, oceanograf zawód polega na obróbce:

 • Na statkach oceanograficznych. To od wykonane są te obserwacje, pobierane są próbki, itd.
 • Służby hydrograficzne. Dziś są one pod auspicjami Navy. Ci specjaliści są zaangażowani w hydrometeorologicznego, nawigacja, oprogramowania flota mierniczych.
 • Okręt i laboratoria lądowe. Nie sklasyfikować zebrane materiały, eksperymenty przeprowadzono badanie wzorców.
 • Instytuty badawcze. Jest to chyba najszerszy zakres działań, w tym wszystkich możliwych rodzajów badań dotyczących pobierania próbek do zbudowania teorii naukowych.

Co robi oceanograf jest teraz jasne, gdzie może on pracować, zbyt. A jakie cechy musi posiadać osoba połączyć swoje działania z badania oceanu?

To ekscytujące, ale dość rzadki zawód wiąże się z głęboką wiedzę z zakresu wielu nauk przyrodniczych i matematycznych. Oceanografowie zrobić bez biologii, matematyki, fizyki, chemii, geografii, klimatologii. Bez względu na to, jaki konkretny oceanograf. On musi koniecznie posiadać następujące umiejętności:

 • Wiedzieć powyższą naukę.
 • Mieć jasne wyobrażenie o geograficznych i klimatycznych cech procesu.
 • Posiadanie nurkowanie z bezpieczeństwem nurkowania.
 • Móc zbierać, analizować i interpretować próbek.

Zdobądź zawód oceanograf możliwy w wydziały Uniwersytetu Moskiewskiego, specjalistycznych uczelni Rostowa nad Donem, Władywostoku, niektórych działów przez US Navy. Specjaliści kolejowe w Petersburgu, Kaliningradzie i Symferopolu. Na egzaminach wstępnych i wymagań wstępnych były ujmowane bezpośrednio w szkołach.