310 Shares 9153 views

Ból w stawie kolanowym. Przyczyny, objawy i zalecenia.

Ból stawu kolanowego są powszechne w większości populacji. W większości przypadków, gdy przechodzą one szybko i nie powodują osobę wielki dyskomfort. Ale są chwile, gdy ból kolana występują w sposób ciągły, negatywnie wpływając na całe życie człowieka.


Przyczyny bólu stawu kolanowego są podzielone na dwie główne grupy – urazowe i przewlekłe zmiany związane z różnymi czynnikami.

Powodem ostrych uszkodzeniach urazowych stawu kolanowego struktura może być rozdarta wiązadła, szczepy, skręceń, torn menisk i wreszcie złamanie rzepki. Również inne struktury kostne szkody bezpośrednio w obrębie stawu kolanowego. To może być przypisana do wielu przyczyn, które wywołują przeciążenie stawów w tej grupie. Należą do nich ścięgna lub zapalenie ścięgna, zapalenie ścięgien – mikroskopijne łzy tkanki ścięgna, zapalenie kaletki – zapalenie worków z płynu stawowego. Ból może występować również w tak zwany zespół włóknikowe folii (to proces, w którym tworzą się fałdy na więzadeł stawowych). Powyższe stany traumatyczne powodują ból o różnym charakterze i intensywności.

Ból stawu kolanowego może być spowodowane przewlekłymi zmianami, na przykład z powodu choroby. Te rodzaje bólu nie są związane z zatorami lub urazów.

Zapalenie kości i stawów i zapalenie są zwyrodnieniowe choroby stawów. Tego typu choroby charakteryzują się wyraźnym bólem stawu kolanowego, zwłaszcza w nocy. W ciągu dnia, intensywność bólu ma tendencję do zmniejszania się. Dość często ból koncentruje się na miejscu poprzedniej kontuzji. Istnieją inne przyczyny bólu stawu kolanowego spowodowanego przez choroby oraz zmiany związane ze starzeniem się. Im starsza osoba, tym bardziej znaczące ryzyko urazów i występowanie takich chorób.

Jeśli masz ból stawów kolanowych, należy udać się do lekarza, ale do łagodzenia bólu można przyjmować leki przeciwbólowe widmo. Kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, wykazują silne działanie przeciwbólowe oraz działanie przeciwzapalne. Można także wziąć paracetamol, ale on tylko łagodzenia bólu bez wpływu opuchlizna się, jeśli taki istnieje.

W pierwszym dniu po urazie dobrze pomóc zimne okłady, później długotrwały ból jest lepiej strzelać, kładąc mokry ciepły ręcznik. Można także skorzystać z masażu lub ciepłą kąpiel. W celu zmniejszenia bólu, należy zmniejszyć obciążenie kolan. Upuszczenie tylko 4,5 kilogramów wagi, można zmniejszyć obciążenie działające na staw kolanowy o 36 kg.

Istnieją ćwiczenia fizyczne znacznie zmniejszyć szkodliwe skutki nadwagi wpływu na kolanach. Te typy ćwiczeń to jazda na rowerze, pływanie, spacery. Jeśli potrzebujesz z systemem ćwiczeń, można zwiększyć czas nagrzewania jest również możliwe, aby zmniejszyć dystans i tak dalej.

W celu wzmocnienia stawów, można zrobić gimnastykę. Istnieją specjalne programy mające na celu zwiększenie wytrzymałości i elastyczności mięśni zaangażowanych w chodzeniu. Silne mięśnie ud i ścięgna mocne – dobre ubezpieczenie do większości chorób przewlekłych.

Dostęp do lekarza koniecznie w przypadkach, w których ze względu na ból staje się trudne do poruszania się, jeśli ból trwa dłużej niż jeden dzień, a towarzyszy ciężki obrzęk, zaczerwienienie, i tak dalej. Również martwić w przypadku nadmiernej ruchomości stawów lub niemożności wytrzymać obciążenie pod wpływem własnego ciężaru.

Jeśli ból staje się tak poważna, że ledwie można przenieść, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Skonsultować się z ekspertem jest to konieczne w przypadku, gdy ból kolana nieznanego pochodzenia trwa dłużej niż trzy dni. Jeśli, oprócz silnego bólu, można zauważyć zaczerwienienie lub obrzęk wymawiane trwające dłużej niż jeden dzień, zaleca się również, aby skonsultować się z lekarzem.