711 Shares 6471 views

Duży i jelito cienkie: objawy chorobowe

Obecnie dość częstą chorobą przewodu pokarmowego. Objawy was może się znaleźć. W szpitalu ze złym przypadku choroby dostać nawet dzieci w wieku 6 – 7 lat. Przyczyną wielu chorób przewodu pokarmowego – niezdrowej diety, nadużywania fast foodów, lemoniady i innych szkodliwych produktów. Rozważmy głównych chorób i ich objawów, więc można stwierdzić, że mamy do czynienia z zaburzeniami przewodu pokarmowego.

Aby rozpocząć z chorobą Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. W jaki sposób wpływają one na jelita? Choroba, objawy , z których możemy opisać są nieswoiste. Mają wspólne cechy.

  1. Biegunka w postaci przewlekłej. Proces zapalny wpływa głównie na ścianę jelit. W związku z tym woda nie może być wchłaniany w jelicie, a jego nadmiar są wyrzucane w postaci płynnego stolca
  2. Skurcze i ból. ścianie jelit w wyniku choroby zapalnej bardzo stopniowo tych miejscach utworzonych blizn. Oni sprawiają, że trudno przepuszczalność jelit. To powoduje silny ból i skurcz w ruchu okresowego kału przez światło. Czasami może to być nawet towarzyszyć wymioty.
  3. Krwawe stolce. poważnie zapalenie komórek jelitowych, a tym samym ruchome kał zagraża integralności błony śluzowej. Uszkodzone obszary zacznie krwawić.
  4. Utrata apetytu. Bolesne skurcze, zapalenie ściany jelita mogą powodować znaczne zmniejszenie apetytu.
  5. Zmniejszenie masy ciała. Zapalenie jelita nie może w pełni absorbować wszystkie składniki odżywcze z pożywienia do organizmu. Z tego powodu naruszenia osobie stopniowo zaczyna tracić na wadze.
  6. Podwyższona temperatura ciała. Funkcja ta jest charakterystyczna dla wielu chorób jelita.

W przeciwieństwie do choroby Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, że pierwsza z nich może mieć wpływ na każdy odcinek jelita, a drugi dotyczy jedynie jelita grubego i odbytu. Chorobę, objawy choroby poważniejszych omówione poniżej.

Z powodu zapalenia jelit mogą tworzyć dodatkowych zaburzeń. Tak więc, brak składników odżywczych w organizmie prowadzi do pojawienia się pęknięć w rejonie odbytu. Co daje nieprzyjemne odczucie bólu jest przyczyną krwi w stolcu.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego może powodować poważne komplikacje w postaci paraliżu, który wpływa do jelita grubego. Objawy choroby to: wysoka gorączka, ból, obrzęk, osłabienie. W tym przypadku, zawartość każdego ruch w jelitach oporu. Jeśli warunek jest nieleczona, może doprowadzić do pęknięcia jelita grubego, a następnie do zapalenia otrzewnej. I to jest obarczona śmiertelnymi konsekwencjami. W związku z tym należy je traktować z wielką dbałością o własne zdrowie.

choroby Crohna i zapalenia okrężnicy zwiększa możliwość nowotworu, który ma wpływ na jelito grube. objawy choroby, jak widać, stają się bardziej dotkliwe. Głównym czynnikiem w rozwoju raka jest czas przebiegu chorób zapalnych. Jeżeli dana osoba nie jest zaangażowany w leczenie, guz jest słabej jakości mogą wystąpić w czasie. Stan zapalny w jelitach w początkowym etapie można łatwo utwardza się, aby nie rozpocząć choroby.

Jelit choroby jelita cienkiego. Objawy następującym: biegunka, ból w okolicy pępka, obecność w kale niestrawione żywności pozostałości, śluzu i innych.

Jeśli zauważysz postać choroby zapalnej jelit, nie wahaj się, aby przejść do gastroenterologa. Lekarz będzie zrobić pełne badania i zaleci leczenie i prawidłowe odżywianie. Takie podejście do zdrowia, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji powstałej choroby.