285 Shares 9583 views

Dekoracyjny mech – najbardziej bezpretensjonalny roślin

Jedyne roślin, które można znaleźć na każdym kontynencie, nawet Antarktyda – A mchu. W przeciwieństwie do innych gatunków roślin, nie ma korzeni, kwiatów, łodyg, po raz pierwszy pojawia się na niezamieszkałych obszarach gleby, można zauważyć nie tylko na pniu drzewa, ale także na skałach. Wszelkie gatunki mchów i porostów doskonale zatrzymuje wilgoć, dlatego odgrywają one ważną rolę w regulacji bilansu wodnego i spowolnić proces erozji gleby.

Ze względu na jego zewnętrznej umysłu mchu dekoracyjny ogród jest bardzo powszechnie stosowane przez projektantów w tworzeniu różnych strefach krajobrazowych. W Japonii dekoracyjny mech służy jako obowiązkowego elementu podczas tworzenia stylu bonsai. Wielu właścicieli gruntów wycofane niewielką część terytorium pod trawnik. Dla tych, którzy chcą mieć piękne miejsce z kolorem roślinność głęboko szmaragdowe, ale nie jest skonfigurowany do pracy związanej z siewu trawy i późniejszej opieki nad nim (która obejmuje procesy podlewanie, koszenie, pielenie, zbieranie), można alternatywnie użyć dekoracyjny mech.

On jest absolutnie bezpretensjonalny, nie wymaga wiele uwagi. Roślina ta nie musi być chronione przed szkodnikami – Owady po prostu nie jeść, nie musi być podlewane – doskonale przenosi brak wilgoci. Należy dodać taką funkcję jak zdolność do utrzymania kolor o każdej porze roku. Dekoracyjny mech (na zdjęciu – w artykule) przynosi wielkie nagłych zmian temperatury.

Każdy rodzaj zakładu, niezależnie od tego, czy to jest dzikie lub dekoracyjny mech, szybko zakorzenia się na skałach, dlatego jest często stosowany jako wspólny element zespołu do stworzenia ogrodu skalnego lub w japońskim ogrodzie. Jeśli witryna ma stworzyć małą powierzchnię na której rosną wszelkiego rodzaju mchu, konieczne jest, aby przyspieszyć uwalnianie wybrany platforma z innymi ziołami. Następnie trzeba lekko ubić ziemię, aby gęstszy. Sam proces wysiadanie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności. Wystarczy, aby wziąć dekoracyjny mech, rozłożone na ziemi i spłaszczyć jak najściślej z ziemią, co daje mu możliwość zdobycia przyczółka szybko.

Musimy starać się wyeliminować występowanie szczelin powietrznych pomiędzy elektrownią i gleby. Wykrywanie przerw może zabić mech na skutek suszenia. W razie potrzeby można użyć nawozu, który jest używany w hodowli i uprawie rododendronów, ale stosowanie nawozu z siarczanem żelaza należy zapominać – dekoracyjny mech ogród jest bardzo złe przenosi go. Roślina nie lubi zbyt gładkie powierzchnie, jest bardziej komfortowy w obszarach o trudnych warunkach terenowych.

Najważniejsze jest to, że właściciel musi dostarczyć trawę pokrytą dywanem mchu – cień i dostatecznej ilości wilgoci. W pierwszym etapie rośliny należy regularnie podlewane, a po 4 tygodniach w końcu przyjąć głównego w danym obszarze może zapewnić się wymaganą ilością wody. W trosce o takim trawniku jest tylko sprzątanie opadłych liści i gałęzi.