212 Shares 7855 views

Okładzina z cedru: cechy i korzyści

Cedr drewno ma niezwykły odcień i bardzo piękne tekstury. Jest to dobry pomysł, aby przetwarzać i ma przyjemny i trwały zapach. Dlatego wyściółka cedr jest często używany do wnętrza prac wykończeniowych w łaźni i saun.

Zakres stosowania

Do tej pory, drewno cedrowe jest z powodzeniem stosowany w wielu dziedzinach budownictwa. Jest to szczególnie popularne w budowie saun i łaźni. To właśnie w tych obszarach, to najlepiej, aby ujawnić wszystkie unikalne właściwości lecznicze cedru. W porównaniu z innymi odmianami drewna, to nagrzewa się szybciej i dłużej utrzymuje ciepło. Okładzina z cedru do kąpieli jest w stanie zapewnić wymaganej izolacji cieplnej, co pozwala zaoszczędzić na ogrzewanie. Ze względu na wyjątkowy smak, aby opublikować ten materiał, w łaźni parowej staje się komfortową atmosferę, przypominając odwiedzających lasach iglastych. Również zawarte w olejach drewna korzystny wpływ na ciało człowieka.

W ostatnich latach, cedr jest często wykorzystywane do zewnątrz i wewnątrz budynków. Również dlatego, że produkuje wysokiej jakości meble. Okładzina z cedru, których cena waha się powszechnie uważana za jedną z najbardziej wytrzymałych materiałów wykończeniowych. Jego właściwości wytrzymałościowe są porównywalne z metalu. Dzięki niezrównanej urody i wyraźną strukturę, stało się jednym z najbardziej dostępnych i popularnych materiałów.

Odmiany cedrowego wykładziny

Do tej pory wyprodukowała kilka odmian tego materiału. Tak, listwa cedr ekstra klasa powinna mieć absolutnie żadnych widocznych wad i węzłów. Przed sprzedażą jest on przetworzony, zmniejszenie zawartości żywic. Podszewka wykonana zgodnie z normami europejskimi. Różni się regularną geometrię, głębsze rowki i zlokalizować obecność kanałów wentylacyjnych. Obecność powiększony stud grzbiet i ułatwia maksymalne wyrównanie wykończonej powierzchni. Stosowanie drewna pozwala na stworzenie odmian spokój jednolita powierzchnia, na której nie ma widocznych szwów i połączeń.

Jak obchodzić się z wyściółki cedru?

Aby nadać estetyczny wygląd drewna, jest poddawana specjalnej obróbce. Podkreślić naturalną barwę drewna i wzór na powierzchni produktu zastosowano specjalne kompozycje powłok ochronnych. W niektórych przypadkach, materiał jest przetwarzany maslovoskom. Dzięki tej listwy cedru nabywa dodatkową trwałość.

Aby utworzyć ekskluzywne produkty powierzchnię materiału technikę szczotkowania przetwarzane, dzięki czemu drewno sztucznie starzone i nadać mu szczególną urodę. Taka praca jest wykonywana przez specjalnie opracowaną techniką, co oznacza maksymalną ostrożnego obchodzenia się z materiałem.

Wybierz funkcje

W celu optymalizacji kosztów pozyskania podszewkę cedrowe zbadać niektóre z cech produktów. To często pomaga kupić produkt wysokiej jakości w rozsądnej cenie i nie mylić z wyboru. Idąc do sklepu, należy dokonać niezbędnych obliczeń długości płyty. Niepraktyczne kupować drogich długich próbek następnie być piłowanie. Szacunkowy koszt za metr kwadratowy cedrowego podszewką jest 990-1290 rubli.

Niestety, często bez skrupułów sprzedający celowo oszukują konsumentów, dając jeden rodzaj materiału do drugiego. Jeżeli okładzina jest przeznaczony do dekoracji ze szczególnymi warunkami stosowania, musi koniecznie być wysokiej jakości. W tym przypadku, pożądane jest, aby zatrzymać się na wybór klasy tarcicy dodatkową, której znakiem rozpoznawczym jest uważany za wolny od wad i sęków na całej długości deski. Nie należy mylić z kanadyjskim syberyjskiego drewna analogu powinien uważnie zapoznać się z tonem produktu. Zatem materiał wyprodukowany ze skał, dorastał w Ameryce Północnej, będzie ciemniejszy.

Prezentowane sprzedaż wyściółka cedrowy charakteryzuje się lekko różowym odcieniu, ciemnienie później, jakiś czas po instalacji. Jest idealny do dekoracji wnętrz o dużej wilgotności oraz znacznych różnic temperatur. Ogrzewano w temperaturze 140 °, takie płyty nie wydziela szkodliwych żywicy i nie powodować oparzenia. Ponadto drewno cedrowe, posiadające piękne unikatowe struktury zdolnej leczy powietrze i zabijać zarazki.