675 Shares 5021 views

Torbiel w nosie: chorobotwórcze guzy zatok

Torbiel w nos – jest częstym zaburzeniem, które jest obecnie bardzo powszechne we współczesnej medycynie. Przede wszystkim, należy przypomnieć, że zgodnie z pędzlem zrozumieć patologicznych przestrzeni, wnęka jest wypełniona płynem. Anomalie mogą rozwinąć się w różnych częściach zatok nosowych, a jego wymiary są całkowicie zależne od czasu trwania zapalenia i współistniejących chorób jamy nosowej. Cysty zatok są często tworzone bezpośrednio w zatok szczękowych, z powodu zablokowania przewody gruczołów znajdujących się w błonie śluzowej, i która tworzy ściankę kości samego zatok.

W większości przypadków, patologia jest bezobjawowa i wykrywano przypadkowo radiologicznym. Jednak to nie zawsze tak się dzieje, ponieważ torbiel postępuje w nos zacznie nadmuchać ścianę zatokowego, a warunek ten może wystąpić w wyniku zakażenia ropne ciała.

Aby zrozumieć, jak w leczeniu chorób takich jak torbiele w nosie, konieczne jest, aby zbadać jego dynamikę oraz zrozumienie przyczyn. A zatem, błony śluzowej nosa zawiera specjalne gruczołów, które wytwarzają śluz zadania niezbędne do zwilżenia jamy nosowej, i ważne jest, aby wyjaśnić, że staje się śluzu w jamie nosowej niektórych kanałach. Gdy te kanały śluzu dysfunkcja przebiegających zasadniczo ograniczona, przy czym ciecz zaczyna gromadzić się tworząc torbieli, co również dąży się do dalszego wzrostu. Powstaje pytanie, dlaczego jest to naruszenie kanałach? Powody są różne, ale głównym pozostaje zbyt duża podatność na patogeny alergeny lub obecność choroby przewlekłe zatok obocznych nosa lub jamy nosowej (zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok). Ponadto, choroba ta może powodować zaburzenia fizjologiczne i polipów o strukturze nosa.

Więc, znaki ostrzegawcze ciała pojawiają się natychmiast, jeśli torbiel jest wciąż postępuje w nosie. Może to być bóle głowy, uczucie zatkanego nosa układową, dyskomfort w górnej szczęce. Jednakże wszystkie te „sygnały” nie dają jasnego pojęcia o obecności choroby „torbieli w nosie”, tak wyraźna diagnoza może umieścić tylko szczegółową diagnozę. Często jednak pozostaje nierozpoznana choroba, bo absolutnie nie martwi potencjalnego pacjenta.

Ale jeśli jeszcze patologia „torbiel w nosie”, leczenie powinno przebiegać terminowo. Ma ona kilka obszarów, w których najbardziej znane jest jego bezpośredni wycięcie chirurgiczne, ale nie wszystkie torbiele czeka ten sam los, nie muszą mieć wyraźne wskazania. W ten sposób działanie zaleca się dla dużych torbieli skalę lub zamkniętej kanału frontonasal. usunięcie torbieli jest bardzo niepożądane dla pacjenta, ponieważ istnieje długoterminowa rehabilitacja w okresie pooperacyjnym, a także wizualnie bliznę na górnej wardze. Ponadto, taka interwencja jest obarczona śmiertelnych skutków, w szczególności, zaburzenia normalnego funkcjonowania gruczołów śluzowych zatok.

Dziś jednak, najczęściej w celu usunięcia torbieli w nosie przy użyciu techniki endoskopowej. W tym przypadku, przez otwory zwykle przynosowych występuje bezpośrednio wyeliminowanie patologii palenisko. Metoda ta jest bardziej właściwe, ponieważ pacjent przynosi mniejszy dyskomfort i ból, i wznawia normalne funkcjonowanie raz chorej zatoki. Ale to nie wszystkie sposoby, aby wyeliminować takie problemy zdrowotne, jednak taki czy inny sposób, indywidualne podejście do każdego przypadku klinicznego. Tylko inteligentny specjalistom w tej dziedzinie i szczegółowa diagnoza może pomóc pacjentowi w odpowiednim czasie, aby przezwyciężyć chorobę.